Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

13:24-hez még annyit hozzáfűznék, hogy a kutya tk.-ett.

Itt is nagyon jól jött a papír, mert a számok alapján lett kiderítve a tenyésztő. El is jött látogatóba....

Ha már minden kutyába chip lesz, akkor már az a probléma is meg fog szünni, hogy elmosódik a szám.

2011. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

13:17 - megnézted a belinkelt képet?

Szerinted ez a csontsovány vizsla csak elcsavargott? Ha igen, akkor a gazdáját azonnal le kellene csukni!


És bizony, aki fajtatiszta munkakutyát vesz magához, annak foglalkoztatnia kell, mert különben önállósítja magát.

Valóban nem tudja magáról az a kutya, hogy milyen papírja van, viszont arra lett tenyésztve, hogy rendszeres elfoglaltsága legyen.



Mi miatt is csépeltek itt engem?

Mert azt mondom, hogy nem való mindenkinek munkakutya akinek tetszik?

Mert azt mondom, hogy kedvencnek megteszi mentett kutya is? Hogy azok között is van szép?

Hogy azt mondom, egy fajtatiszta ha elveszett és azonosíthatatlan, akkor is fajtatiszta, ha nem vitte magával a törzskönyvét?


Miféle gondolkozásotok van nektek, hogy mindezt cáfoljátok?

2011. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:

16:55-nek.


13:17 vagyok.


Ha visszaolvasod az írásomat, akkor látni fogod, hogy én azzal nem értek veled egyet, hogy azt írtad, hogy minek a Tk.

Nagyon fontos lenne minden kutyának a Tk. nem csak a munka vagy a tenyész állatoknak.


Figyu az, hogy a vizsla csont sovány, már valószínű úgy fogták be. Ki tudja mióta lehetett az utcán?

Lehet kirakták de lehet hogy ellógott. Általában a fajtatiszta kutyák ellógnak, de volt már rá példa nem is egyszer, hogy az utcán landolt. Ezt egészen pontosan nem lehet tudni.

Szerinted a feket nj. kövéren hoztuk el a sittről. Jó most jól néz ki. Kb 40 körül van. Ám amikor kijött, fosott mint állat, kullancs és bolha volt benne, nem is kevés, és kb. 20 kiló körül volt.

A sitten nem hízlalda folyik, főleg az Illatoson....

Ám ott ha a jó kondiban lévő kutya bekerül ( pl. leadják ) az garantált hogy egy hét alatt csontá fogy.

Ez van.


Ezen a képen már öt kilót hízott szabadulása után. :

[link]

2011. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy egy kutya az Illatoson egy hét alatt csonttá fogy. De ezen nem vitázom, azt gondolsz, amit akarsz.


Én azt mondom, hogy a fajtatiszta kutya törzskönyv nélkül is fajtatiszta.

És hogy nem való mindenkinek munkakutya, akinek tetszik.


De nem vagy egyedül azzal, hogy ezt vitatod, sokan vannak a hozzád hasonlók.

Meg is látszik hazánk kutyatartásán...

2011. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastad az írásaimban, hogy kétségbe vonom egy kutya fajtatisztaságát mert nincs papírja. :-O

Másold már be légyszi. Megköszönném!


Az első amit ide írtam:


,,Sziklainé Kata-nak.

Te azt azt kérded minek a fajatatiszta kutya.


Azért mert aki ismeri a fajta jellegét, azt nem fogja csalódás érni. Tudja majd, hogy mire számíthat a kutyától ha felnő.

Egy nem TK. ett kutyánál ott van a rizikó, hogy egyszer valahol bekavartak valami mást.

A bulldognál pl. boxert szokták elővenni finomításnak.

Nem is egy bulldogot császároztunk anno aki boxerrel lett fedeztetve. Azokat a kölyköket féláron Tk. nélkül adták el. Egyet meghagyva.

A boxer keverékre rárakott egy brutál alacsony kant. És aznnak a kölykein már meg se látszott hogy keverék.

Ám a gazdik biztosan csodálkoztak, amikor forgott pörgött a kutyájuk, holott a bulldogra nem jellemző.


Inkább arra kellene törekedni, hogy minél kevesebb keverék szülessen. Mert nem mindegy a kutya jellembeli viselkedése adott esetben."


,,Nem igaz, hogy egy kutya az Illatoson egy hét alatt csonttá fogy. De ezen nem vitázom, azt gondolsz, amit akarsz."


Nem gondolom, TUDOM.


A kép akkor készült amikor befogták:


[link]


Majd két hetes csücsülés után:


[link]


És nem csak a kép igazolja, hogy az Illatoson gebék lesznek, még a jó kondiban lévők is. A gondozók jobban tudják mind ezt....

2011. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!