Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt lehet lakásban...

Németjuhászt lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Részmunkaidős munka mellet (heti 32 óra) heti 2 nap iroda, a többi otthoni munka vagy szabadidő.

A szabadidőmben szeretek kint sétálni/biciklizni. Jönne velem a kutya.


Az irodába nem tudom egyelőre behozhatom-e. Megpróbálnám azt is elintézni.



2023. szept. 26. 00:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Lehetni lehet. Csak nem biztos, hogy érdemes. Szerintem pont nem lakásba való fajta, a leendő kutyás felelőssége, hogy az élethelyzetének megfelelő kutyát tart, vagy ha nagyon szerelemfajta van, akkor vár vele addig, amíg jól tudja tartani.
2023. szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Sosem lesz pénzem palotára vagy kertes házra, ha erre gondolsz.


Milyen más középtermetű kutyát ajánlanál társasházba ebben az esetben? Pl vizsla, dalmata

2023. szept. 26. 00:30
 3/26 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ, mekkora a lakás :D


Panelba nem.


Próbáld kertes házba, és valahol kint az udvaron, kutyaházba.

2023. szept. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

A Németjuhász középtermetű?

Persze van kisebb és nagyobb termetű és nála nagyobb kutyák is, de középtermetűnek nem mondanám.


Egyébként van nyugodtabb és kifejezetten mozgásigényes habitusú is, ahogy olyan is, akivel könnyen tudnak barátkozni munkahelyen és olyan is, akivel nem olyan egyszerű...


Vizslát inkább ne, az kifejezetten mozgásigényes fajta.


Általánosságban nem biztos, hogy túl jó ötlet nagyobb termetű kutyát lakásban tartani, de azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy felelősséggel tartozol érte - nem hagyhatod magára a lakásban hosszú időre, ha nyaralni mész és nem tudod magaddal vinni, akkor rá kell bíznod valakire... és a kutya is lesz idős vagy beteg, amikor nagyobb törődést, esetleg orvosi ellátást igényel, erre is fel kell készülni a felelős állattartónak (nem lehet csakúgy eldobni).


Mindenképpen jól át kell gondolni.

2023. szept. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ne a szavakon lovagoljunk.

Eszemben sincs eldobni magamtól. Hűséges típus vagyok.


Ha nyaralni megyek kutya-motelbe megy. (Külfödlön élek, itt van ilyen is.)


Visszatérve a társasházra: szóval miféle kutyust ajánlanál?

2023. szept. 26. 00:52
 6/26 anonim ***** válasza:
35%
Vizsla, dalmata lakásba? Eszednél vagy?!
2023. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Oké, a lényeg, hogy átgondolt és hosszútávú elhatározás legyen - kicsit általánosságban is akart lenni, ha valaki olvassa, gondoljon erre is.


Te látod a körülményeket, a lakás méretét.

Nagyobb testű kutya könnyebben okozhat konfliktust szomszédokkal.


Nem tudok kutyafajtát ajánlani, de lakás miatt kisebb mozgásigényű fajtát keresnék, vagy fajtán belül kisebb mozgásigényű vonalat, nyugodtabb kutyát.

2023. szept. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt dalmatám panelban, egy ír szetter mellett és mindkét kutya tökéletesen jól érezte magát, napi 2 kiadós rohangálással, halál nyugodtan elvoltak bent, rövid szőrű a dalmata, a szetter meg kifejezetten depressziós lehet, ha ki van zárva a kertbe, elzárva a falkájától, bár ez a legtöbb kutyát érzékenyen érinti, de a szetter az egyik olyan fajta, ami kifejezetten érzékeny erre. A lényeg, hosszú, boldog, egészséges életet éltek mind a ketten, 14 és 15 évesen, egymás utén 1 hónappal pusztultak el.

Most pedig egy németjuhászom van, érdekes, hogy munkavonalból, munkarajzos színű(bicolor), mégis az alom legnyugodtabb egyede, akit a tenyésztő kifejezetten családi kutyának, akár lakásban tartással ajánlott, olyan, mint egy terápiás kutya, napi egy hosszú(kb 2 óra) séta, plusz reggel egy fél óra hancúr, labdázás és egésznap otthon elvan nyugodtan, ha nem vagyok otthon, alszik, ha otthon vagyok, követ és pl lábamhoz lefekszik a kőre, míg főzök vagy mosogatok, de nem nyaggat, nem hisztizik, hogy foglalkozzak vele, ő annyival elégedett, ha mellettem van és hozzám érhet valamije, vagy rám teheti a nagy tappancsát(kan, 46 kg, de tiszta galamblelke van, mindenki simogatja az utcán, gyerekek átölelik).

Szóval nem igazán fajtán múlik, persze egy nagytestű területőrzésre született pásztorkutyát(pl kuvasz, kaukázusi), nem vinnék be panelba, az megbolondulna, de a legtöbb fajta, a mai kitenyésztett verziójuk legalábbis, iszonyat emberközpontú, ott érzi legjobban magát, ahol imádott gazdájuk van.

2023. szept. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
#12 Azért vannak fokozatok aközött, hogy ki van zárva egy kutya a kertbe (dalmata, vizsla nem kizárólag kinti tartásra való), meg aközött, hogy egy 30 négyzetméteres, egyszobás kis lakásban van egy ekkora kutya. Senki nem mondta, hogy a lakásban ne tartsd a kertbe kizárást jelenti.
2023. szept. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%
És semmi köze a kutyákhoz.
2023. szept. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!