Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt lehet lakásban...

Németjuhászt lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Részmunkaidős munka mellet (heti 32 óra) heti 2 nap iroda, a többi otthoni munka vagy szabadidő.

A szabadidőmben szeretek kint sétálni/biciklizni. Jönne velem a kutya.


Az irodába nem tudom egyelőre behozhatom-e. Megpróbálnám azt is elintézni.



2023. szept. 26. 00:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%
Vizsla ,falmata pont nem,mert nagy a mozgás igényük.Miért nem kissebbet viszel,ha már lakásban akarod tartani.Igaz ott is oda kell figyelni arra,hogy mekkora a mozgás igénye.Nekem van egy havanese ,sicu keverékem.Novemberben 10 éves lesz.2 éve kertes házban lakunk,de őt kirobbantani nem lehet a lakásbol.🤣Sétálni imád,de ő bent szokta meg.Szoval ha csak az udvarra teszem ki,elvégzi a dolgát és már ugat,hogy jönne be.Hamar elfáradt kölyökként is,rövid a lába.
2023. szept. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem simán működhet, de azért kicsit tájékozódj, hogy felétek mi a szokás (írtad, hogy külföld, de azt nem, hogy melyik ország), mennyire adnak ki albérletet nagytestű kutyásoknak. Itthon elég rizikó állatot tartani, ha nincs saját tulajdonú ingatlanod. Bár csak tipp, hogy nem a tiéd a lakás, mert itthon egy lakás árából simán veszel kertest minimálisan távolabb a várostól. Meg ugye, jó ha van lift...

A nj meg alapból egy életmódot követel, sétán és biciklizésen kívül kell neki egy kis agymunka is(igp, valamilyen keresős sport, obed, hoopers stb), ezt is vedd figyelembe.

2023. szept. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Külföldi állattartási szokásokat nem ismerem. Én a környezetemben azt látom, hogy lehet, feltéve, hogy meg tudod adni a számára szükséges dolgokat, mind mozgás, mind foglalkozás terén. Errefelé sokféle kutyát tartanak lakásban, sok a mentett, közepes- és nagytestűek is. A problémák nem a kutyák méretéből szoktak adódni, hanem a gazdik hozzáállásából. Ha a gazdi nem ért hozzá, nem neveli, nem foglalkozik a kutyával megfelelően, bármilyen méretű kutyával lehetnek gondok, a miniatűrtől az óriásig. Ugyanúgy megfelelő kézben nem számít, mekkora a kutya, vannak nagyon jól nevelt, nyugodt picik, közepesek és óriások is. Klíma azért nem árt, ha van otthon, a kánikulában jól jön.

Egyébként ha kutyával akarsz biciklizni, a bikejöringnek nézz utána, és szerezz rendes felszerelést, hogy mindenkinek, neked is, a kutyának is, és másoknak is biztonságos legyen, és számotokra is élmény legyen, ne kellemetlenség. Itt a környéken egy borderrel szokott valaki biciklizni, csak hobbiból, de rendes felszereléssel, távtartóval, a kutya tényleg csak arra figyel, semmi másra, sem szaladgáló gyerekekre, sem más kutyákra. Sok munka egy ilyet elérni.

2023. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem az a kérdés, hogy lakás-e vagy kert, vagy mekkora a lakás (normális keretek között, néhány speciális fajtától eltekintve) hanem, hogy az adott fajta és egyed igényei szerint le tudod-e fárasztani MINDEN NAP. Németjuhász mindig kérdőjeles, alapvetően munkakutya, de a show vonalas tenyésztőknél lehet találni alacsony energiaszintű kiskutyákat. Vagy nem. Ezzel együtt nem egy kanapékutya, tehát kutyaovi, kutyasuli, mindennap fizikai és szellemi (!!!) fárasztás, feladatozás szükséges. Rendesen lefárasztott kutya pihen, alszik napközben, tökmindegy, hogy 100 vagy 45 nm-es lakás áll ehhez rendelkezésére (nem a levegőbe beszélek, van egy mentett 5 éves labi-bull keverékünk).
2023. szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%

Kiemelnem, hogy 10 evig laktam lakasban, ebbol 5 evig egy vizslat tartottam bent. Mukodott a dolog, de…


A sajat kutyaimon latom (mar van egy tacskom is), hogy egyszeruen mennyit dob az eletszinvonalukon a kert. Imadnak kint lenni, jatszani, napozni.

Termeszetesen attol meg setalni jarunk veluk naponta illetve barmikor bejohetnek a hazba, nem kintiek feltetlenul (telen inkabb bent vannak), de almomban se gondoltam volna, hogy ez ilyen.


Sokkal boldogabbak (foleg a vizsla, mert o elt igazabol csak lakasban). Kicsit buntudatom is van, hogy korabban ez meg se fordult a fejemben, hogy a lakas gond lehet. Amig lakasban eltunk, a kutya egesz nap csak fekudt, a 4 setan kivul. Meg ugye hetvegen kirandulas.


En azt hittem, hogy ezt azert csinalja, mert milyen szuper nyugodt, tok jol le tudtam farasztani. Hat valoszinuleg csak halalra unta magat es nem tudott mit tenni, ezert pihent.

Amiota kertesben elunk, egesz nap meg se all, ki-be maszkal, jatszik a kicsivel, a szomszed kutyaval rohangal a kerites mellett. Aztan meg ezeken kivul siman lenyomja velunk a 2 oras setat naponta.

A tacsko mas teszta, o a jatekon es napozason kivul jo idoben, inkabb tenyleg csak alszik a kanapen.Ot akar tarthatnam lakasban is, leszarna. Persze nagyon hidegben a vizsla sincs kint orakat, meg ha esik az eso, az egy nagy mumus, de meg azert hidegben is kiszagol, rohangal egyet, aztan jon vissza.


Szoval ebbol kiindulva nemetjuhaszt en biztosan nem kenyszeritenek lakasba.

Valami mas fajtat nezz.

2023. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%

A vizsla, dalmata pont, hogy lakásba való. A rövid szőre és a habitusa miatt rohadtul nem kinti kutya. Mellesleg abban, hogy nagy a mozgásigénye, a kert nem segít. Ha le van fárasztva, akkor alszik napközben és éjjel a lakásban és a kertben is.


A német juhász munka kutya. Na most nézze meg a sok okoska, aki szajkózza, hogy "jaj, csak lakásba ne", hogy azok, akik dolgoznak ezzel a fajtával, hogy tartják. Kennelben vagy szobakennelben. És ha munka van, akkor ott mozog, dolgozik, lefárad. (Nem is lehet az aktív, ösztönerős, sportra, munkára használt nj-ket, malikat szabadon vagy falkában tartani.) Nyilván tökéletes neli a lakás, ha meg van a minőségi lefárasztás.

2023. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

#14

Szerinted egy embernek munka mellett van ideje minden nap a kutyájával foglalkozni?Elárulom nincs!Nekem is van kettő,azota lett két gyerek.Nincs annyi idő rájuk.

2023. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

Akinek alapbol sincs ideje munka mellett, miert tart akkor kutyat?


Igaz, csak egy gyerekem van, de erdekes modon jut ido a kutyara is. Egyutt visszuk setalni, egyutt jatszunk vele, jo kis program ez is.

2023. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

#17, én dolgozok, méghozzá kéz állásban. Érdekes, van időm a kutyáimra minden egyes nap.


Az embernek pont arra van ideje, amire akarja. Csak a kifogás megy legtöbbször.


De minek kellett neked gyerek, minek kellett neked kutya, ha nincs egyikre se időd, kedved?

2023. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

🤣🤣🤣Ki mondta hogy egyikre sincs időm meg kedvem 19? EZT csak te írtad.A gyerekeimre van.A kutyákra is,csak kevesebb.A gyerek fontosabb mint a kutya( gondolom).

Il

2023. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!