Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun miért nem figyelnek oda...

Falun miért nem figyelnek oda normálisan a kutyákra?

Figyelt kérdés
Sokhelyen kiszöknek,nem kapnak rendes tápot, se törődést se sétát se játékot... :( Miért van ez így? Ja, hoogy az ivartalanításról már ne is beszéljek! Szerintetek fognak ezen az állatvédők vagy a kormány változtatni?
2010. okt. 18. 11:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Jó lenne ez ellen valami hatásos törvény, mert szerintem sokan felelőtlenül és komiszul tartanak kutyát és macskát.... (tisztelet a kivételnek)
2010. okt. 18. 11:59
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

"változatos, a táp valami olyasmi lehet, minthe nekünk folyton müzlin kéne élnünk. "


A kutyának pont nincs szüksége változatos kajára. Nem kell a kutyát összehasonlítani az emberrel!

2010. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok általánosítani de nekem akkoris az a tapasztalatom, hogy faluhelyen nem figyelnek oda kellően a kutyákra... Jó lenne ezen változtatni, mert nemtudom, mi a jó egy kutyának abban, hogy egész nap unatkozik mert nem törődnek vele és ezért ugat vagy unottan fekszik, télen pedig fázik kint..pl egy tacskónak vagy közepes testű kutyinak bent lenne a helye a meleg házban a gazdi mellett... Egy nagyobbtesű kutyának pedig (pl németjuhász, vizsla vagy golden retriver) nem egy panelben.
2010. okt. 18. 12:09
 14/26 anonim ***** válasza:
63%

Hát, a falusi ember megsértődik, ha lefalusizod...

de szerintem teljesen igazad van. Bár szerintem vannak olyan falvak, ahol jobb a helyzet, ahol igazi közösség van... a falusi egymást kibeszélő, méregető közösség viszont szerintem nagyon gusztustalan. Szegény nagymamám is mindig frászban volt, amikor gyerekként ott nyaraltam, hogy minden szembejövő néninek jó hangosan kell köszönni, semmi rosszat sem szabad rájuk mondani, mert különben "megszólnak" minket... Nevetséges. Csak az a baj, hogy ha nagyon kimutatod, hogy nincs igazuk, és ezt meg is mondod nekik, akkor simán kárt tehetnek a kutyádban - megmérgezik, ilyesmi. Az embernek nagyon meg kell néznie, hogy hová megy lakni.

2010. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hát nem kéne mindenkinek leszólni az összes falusit. Nem mindegyik olyan én falun lakok és én itt ismerek egyből 10 embert aki kutyaiskolába hordja a kutyáját meg kozmetikushoz. Ti meg szerintem ismertek falun 3 embert és abból indultok ki. Mert tényleg vannak akik így tartják de nem az összes falusi.
2010. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegyik faluba vannak rossz emberek, de sajnos a többség eléggé zárt közösség, ahol az újakat nem fogadják el.

Nekem tk-s collie kutyám van, én is sétáltatom, de engemet életveszélyesen megfenyegedtek.

Pénteken írtam ki kérdést ebben a témában, ami a következő: MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN? Nézzétek meg, olvassátok el !!!

2010. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
Nálunki a helyi menhely ivartalanítási akciókat szervez a környékbéli falukban, ingyen ivartalanítnak minden kutyát, akinek a gazdai engedik, persze. Ez már egy előrelépés. A falusiak nagyrésze meg nem akarja az ivartalanítást, azt se nagyon tudjék mi az, ez két lépés hátra... Nem tudom, hogy valaha meg fog e válzoni a falusiak hozzáállása, de sajnos elégge kétlem. Legalábbis nem a közeljövőben.
2010. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, h pl. Mezőtúron, ami egy 20ezres város!! egyetlen egy állatorvos van, az is hétköznap 5-6ig rendel. Műtét nem vállal. Ivartalanítást nem vállal, (maximum kandúr macskáknál, mert az 20 perc max és nem nagyon kell hozzá asszisztens és bemosakodás). Azzal mindenki menjen Szolnokra vagy Törökszentmiklósra... Erről ennyit.
2010. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%
18:02 vagyok, bocs a hibákért, nincs magyar billentyűzetem
2010. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakom, és nem értem, h a "városiak", akik a "központban" élnek miért írnak olyanokat, hogy az egy más világ", stb...

Vannak, akik így bánnak a kutyáikkal, mint amiket felsoroltatok, de ilyenek élhetnek a városban/külvárosban is...

Mióta 13 éve kiköltöztünk folyamatosan van kutyánk(most fajtatiszta-cane corso), igaz ebből csak egynek volt törzskönyve, de összes oltás, minden rendben volt...Van normális kerítésünk, a kutya csak akkor sétál, amikor én megyek vele, nem önsétáltató a kerítésan át...

Láncon kutyánk sem volt...

Viszonylag nagy kertünk van, de így is napi 2x visszük sétálni az erdőbe, ahol szabadon rohangálhat...

Az összes kutyánk volt kutyasuliban, és egyik sem maradékokat evett...

Szóval le lehet szállni a "büdös falusiakról"!

2010. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!