Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős időben kutyasétáltatáshoz...

Esős időben kutyasétáltatáshoz milyen ruhát veszel fel?

Figyelt kérdés

Pl vízálló cipőnek mit használsz, esernyő VS esőkabát, baseball-sapka

Utána a kutyát amikor felviszed a lakásba áttörlöd valahogy?


Kezdő kutyatartó leszek jövőre. Minden ilyen tipp érdekel.



2023. okt. 10. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Vízhatlan túracipő + vízhatlan kapucnis túradzseki, ha hideg is van alá egy thermopulcsi. Nekünk egy labi-bull keverékünk van, nem az az esernyővel aszfalton andalgós típus (mondjuk ha nagyon-nagyon esik, akkor nem szeret sétálni). Esernyővel nagyon macerás, póráz, kakifelszedés stb.


A kutya közepes méretű, az előszobában van néhány régi törölköző, azokkal törlöm meg a tappancsait, ha nagyon dzsuvás, akkor először vizes törcsivel és utána szárazzal, és ha szükséges áttörlöm a hasát, hátát. Most készülök neki ilyen tappancsmosó szilikon baszt, meglátjuk beválik-e. De az előszobában kb. minden séta után kell a felsöprés + heti néhányszor porszívózás és ilyen spriccelős felmosóval gyorsfelmosás.

2023. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Túrabakancs + katonai boltból vízálló, vastag esőkabát.
2023. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, milyen az eső.
2023. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Otthoni ruha+papucs, és nem megyünk sehova.
2023. okt. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
A JackWolfskin cuccai nekem nagyon nagyon beváltak, csak sajnos nagyon drágák… A Camel Active ruhák meg szerintem baromi jól néznek ki és némelyik nem is rossz túrázáshoz, de azért egy JackWolfskin strapabíróságához nem hasonlítható, viszont olcsóbb… Nem túl sáros és nedves viharban, viharocskában egy FUJISETSU 3 GTX Asics trail running cipő csodát tesz, megtisztítás után olyan mintha új lenne.
2023. okt. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

5-ös, nem a hirdetéseidre volt kíváncsi a kérdező :D


Kérdező: vízhatlan túrakabát, és bakancs.


De amikor zuhog - néha előfordul, hogy ömlik fél napon át -, akkor értelemszerűen nem megyünk sétálni, csak miután csendesedett-elállt.

2023. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

1 es

Az a szilikonbasz egèsz jò hasznos cucc nemrèg szereztem be ènis

Nàlam bevált ajànlom

2023. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És hogy bírja a kutya ha nem mentek sehova?
2023. okt. 11. 10:01
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

7-es: köszi, hasonló véleményeket olvasok mindenhol, kíváncsi vagyok énkutyám mennyire fog tiltakozni ellene. :D


5-ös: mi Decathlon saját márkás cuccokat használunk, nem a legolcsóbb kategóriát és nem is a legdrágábbat, de pl. a vízálló túrabakancsommal a 2. évet kutyázom/túrázom, és nagyon jól bírja, 20 ezer alatt volt.


8-as: nyilván leszaladunk elvégezni a dolgát, de télen azért van néhányszor olyan idő, hogy ő sem szeretne 1 órát sétálni, köszöni szépen. Cukin leül a kapuban és néz rám, hogy "menjél vazze, ha akarsz, de én inkább maradok". :D Mivel egyébként minden nap le van fárasztva fizikálisan és mentálisan is, ezért 1-1 nap ha kimarad semmi nem történik, nem szedi szét a lakást vagy ilyesmi. Télen amúgy is belassulnak egy kicsit a kutyák is általában. Ha több nap van egymás után ilyen folyton zuhogó esővel, akkor bent csinálunk neki feladatozást, szimatmunkát, huzizást, ilyesmit.

2023. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem igazán értem a kérdés miértjét, nem öltözök másképp kutyasétáltatáshoz, mint hogyha kutya nélkül megyek mondjuk vásárolni. Az időjárás számít, ahhoz öltözök. Az egyetlen, amit pluszban a kutyasétáltatáshoz beszereztem, az egy gumicsizma volt, mert kutyával bemegyek a fűbe is, és az elmúlt évben voltak akkora esőzések, hogy átáztak a cipőim (ha másképp nem, felülről, ahol belebújok). De az sem volt még rajtam sokat. A kutyám alapvetően utál elázni, volt olyan, hogy szerettem volna kimenni vele, hogy legalább pisiljen, de csak menekült egyik fa alól a másik fa alá, és se pisi se kaki, csak fedezékben legyen az esőtől, nekem meg olyan vizes lett a hajam 5 percen belül, mint hogyha akkor tusoltam volna. Szóval inkább bementünk, és megvártam, míg elcsendesedett az eső, és akkor mentünk ki. Ilyenkor gyakran amúgy is csak pisil, otthon meg bekuckózik és alszik, amikor ilyen "nemszeretem" idő van odakint, nem rombol, nem pisil vagy kakil be. A havat amúgy imádja, de az ritka vendég felénk, nem tudom, idén télen lesz-e.
2023. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!