Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak majd...

Mi alapján válasszak majd tenyészállatot?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd Collie (skót juhász) tenyésztő lenni. De ne hurrogjatok le, rendes kennelnévvel, törzskönyves, betegségekre szűrt, tenyészszemlés kutyákkal, és nem fogom majd agyonelletni a szukáim se, minőségi táppal lesznek etetve. Szóval: Ha előjegyzést vesznek fel a kutyákra, és mondjuk én vagyok az első mire figyeljek majd oda? Mi alapján látszik "ígéretesnek" egy kutya? Első sorban a kiállítások, és a munka (terelés) alapján kérdezem. Ugyanis van olyan kennel, ahol tenyésztenek egyaránt munka és kiállítási típust is, olyat is ami mindkettőben kiemelkedő lesz. Persze ha azt mondom majd, hogy én erre, meg erre szeretném nem biztos, hogy a legjobbat adja, hisz van amit majd ő akar megtartani. Ráadásul azért is lenne jó tudni, mert ha majd nálam születik meg az első alom, akkor jó lesz tudni, hogy melyiket tartsam meg. Köszi a válaszokat!
2010. okt. 18. 19:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, te legalább átlátod a dolgokat, és nem okoskodsz feleslegesen. Nem is a 90%-os válaszolóra haragszom, ő felajánlotta, hogy kérjem a tenyésztők véleményét. Hanem az utolsó előttire. Aki az olyanok közé sorol, aki ide jár azzal, hogy hol tudnék a legolcsóbban fajtatiszta kutyához jutni, hogy aztán egy jött-ment másikkal pároztassam, majd a kölyköket, oltások, szűrések, származási lap, minden nélkül 6 hetesen vigyem ki a piacra. Meg azzal, aki úgy jön ide, hogy mi az a laktáció, vagy azzal, hogy a kutyám belehalt a szülésbe, vagy a kiskutyák haltak meg 2-3 hetesen, vagy degeneráltak lettek. Én is "ilyen" vagyok? Nem. De a kedves utolsó előtti, nagyon hajaz, a "Mindenkit leoltok, mert én olyan okos vagyok" típusú válaszolókra.
2010. okt. 18. 21:25
 12/20 A kérdező kommentje:
bocsi, nem utolsó, hanem utolsó elöttire gondoltam.
2010. okt. 18. 21:25
 13/20 A kérdező kommentje:
jaj. szóval a dolog az utolsó elöttinek szólt. a leoltós rész a 73%-os válaszolónak.
2010. okt. 18. 21:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Elsősorban szerintem olyan alomból, kell kiskutyát választani, ahol ismered a vonalakat. Tudod a kan, és a szuka egyaránt mit hoz. Nézni egész megszületett almokat, mert lehet, hogy az az egy kiskutya csak egy "kihasadt" egyed, a többi nem igéretes, ösztöngyenge, fog, herehibás stb. Na most abban az egy igéretesben, hiába tökéletes, ugyanugy bene vannak ezek a gének, amik kijöhetnek az ő kölykein. Szóval szerintem az első lépés az, hogy tudod a törzskönyvet "olvasni". És tényleg ez egydül nem fog menni, kell egy tapasztalt tenyésztő segitsége. itt a következő probléma, ki kell tudni választani ki a jó tenyésztő.
2010. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is az első válaszolóval értek egyet. Barátkozz össze egy olyan tenyésztővel, akinek szépnek találod a kutyáit, szerintem segíteni fog.


Mi nem vagyunk tenyésztők, ahogyan még te sem. Mindent meg kell tanulni. Sajnos sehol nincs leírva, hogy pl. ha egy kiskutya többet fordul jobbra akkor jobb kutya lesz belőle. Akkor mindenkinek könnyebb dolga lenne, és mi is tudnánk neked érdemi választ adni. Ezt mind tapasztalat útján lehet megtanulni. És nem szégyen segítséget kérni.


Sok sikert kívánok neked az álmod megvalósításához!

2010. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Nagyon kezdő vagy és ez nem olyan dolog, amit így meg lehet tanulni.."

Idézve az első válaszból.

Már bocs, hogy én sem a kérdésre válaszolok, de ez kicsapta a biztosítékot.

Kedves válaszoló, kötve hiszem hogy némely kisbabák kutyatenyésztő feliratú táblával a nyakukban születnek. Mind kezdőként kezdi és valahogy megtanulja.

2010. okt. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot a fajtaklubtól.
2010. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia, nekem ugyan border colliem van, de egy tanácsot adnék tenyésztőkkel kapcsolatban: ne csak azt nézd, hogy szépek a kutyái, ne csak a rengeteg eredményt, hanem az általa tenyésztett kölykök hogyan dolgoznak, versenyeznek-e stb.


Van egy bc tenyésztő. Elég szépek a kutyái, persze top champion mindegyik. Az a baj hogy puszipajtás mindenkivel a meoe-nél. Soha, egytlen egy kutyája sem ért el eredményeket terelésben, agilityben, vagy bármiben. Én a helyedben arra mennék rá, hogy a munka és a küllem vegyüljön, és nagyon fontos a temperamentum!


Sok sikert neked.

2010. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom ajánlani, hogy a tenyésztő véleményét kérd ki, ha egy igazán jó kutyát akarsz, aki megállja a helyét kiállításon és a tenyésztésben is. Tudom, hogy nem kérted, hogy kennelt ajánljanak neked, én mégis, a Nyitramenti kennelt szeretném ajánlani (www.nyitramenti.hu). Nagyon sok tenyésztő kezdte el ebből a kennelből származó kutyával a tenyésztést. A tenyésztő biztosan segít neked elindulni, kiválasztani a kiskutyát, megtalálni a megfelelő fedezőkant stb.

Lehet, hogy fél évet vagy még annál is többet kell várnod a megfelelő kölyökre, de hidd el, megéri, nem szabad megvásárolni az első kiskutyát, amit meglátsz.

Addig meg tanulmányozd a hazai és külföldi kenneleket, a kutyákat, a vérvonalakat, hogy később külföldön is fedeztethess vagy hozhass be kutyát(ha tényleg nagyon komolyan gondolod a tenyésztést, akkor ez elengedhetetlen). Járd a kiállításokat, barátkozz a többi colliessal, próbáld elméletben elsajátítani a felvezetést, kérj tanácsokat, beszélgess :)

2010. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen. Én alapvetően nem vagyok sem Showkutya sem munkakutya párti, valahogy az arany középutat szeretem, a Nyitramenti kennel szimpatikus. Amúgy azt tudtam, hogy az angol vérvonalak jók, és ők főleg abból tenyésztenek. És mint láttam sportban is jók az eredmények. Hát köszönöm szépen a hasznos válaszokat, és mindenkinek szép napokat!
2010. okt. 19. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!