Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3-4 hónapos kutyusom elkezde...

A 3-4 hónapos kutyusom elkezdett a mai nap sántítani. Miért lehet ez? Átnéztem, megtapogattam a lábát és nemfájt neki, de viszont találtam egy kullancsot benne, persze kivettem.

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz... A kullancs amúgy se játék...
2010. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha sántít, akkor fáj a lába
2010. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kullancstól nem sántít, de ügyi vagy, hogy kivetted. A kutyusod sántithat, ha magasból ugrott le. Neki magas a szék, a sámli, a lépcső. Én be szoktam kenni neki fájdalomcsillapító kenőccsel, de jó neki a maszírozás is
2010. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak egy sima húzódás, holnapra elmúlik.
2010. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A mi kutyánknak régen eltölt a lába vagy megzúzódott már nem tudom.Teljesen megjavult de néha még futás közben sántít rá szerintem már csak megszokásból kapja fel mert ha megfogdosom vagy szorítom neki akkor nem fáj neki.
2010. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sokféle oka lehet, ha sántít. Mindenképp vidd orvoshoz amennyiben nem szűnik neki, főleg mivel kullancs volt benne. Reméljük nincs semmi komoly baja (csupán kis rándulás), de jobb ha orvos mondja ezt.
2010. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg ezer oka lehet, előfordulhat akár a növekedésből adódó enyhe csonthártya gyulladás is (főleg, ha nagytestű). Ilyen nekünk is volt többször is. De olyan is volt, hogy egy kullancstól fájt a lába, ugyanis a bokája környékén fúródott be, és helyileg enyhe gyulladást okozott. Miután kivettem, egy nap múlva már nem sántított. Ha holnap-holnapután nem múlik el, vagy rosszabbodik, akkor mindenképp nézesd meg orvossal!
2010. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől sántíthat. A legegyszerűbb ok ha csak meghúzta. De pl ha nagyobb testű akkor a gyors növés okozhat csonthártyagyulladást. Zöldkagylót és/vagy cafortant érdemes neki adni. Plusz ne felejtsd el orvoshoz vinni - de ne a sarkihoz, hanem valaki olyanhoz aki ért is az ortopédiához (Bánfi, Zsoldos, Diószegi, Muka)


"Én be szoktam kenni neki fájdalomcsillapító kenőccsel"


Diclofenac tartalmú kenőccsel tilos kenegetni a kutya lábát - ilyen pl a Voltaren, de meg lehet nézni a csomagoláson az összetevőket, de a legtöbb ilyen kenőcsben van. Diclofenac, Nidol, Mydeton - sajnos ezek mind a humán nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekhez tartoznak - pontosan a gyomorvérzés brutális verziójának esélye/veszélye miatt nem javasolt kutyáknak adni.

2010. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen nagytestűű,azaz bernáthegyi. (:

de hála már nem sántít legalábbis én nemvettem észre meg bekentem ilyen kullancselleni nemtommivel amit az orvis adott és adtam neki csonterősítőt is.

arra énis gondltam ,hogy a lépcsőről esetleg leugrott mert onna leszokott és megrándulhatott vagy meghúzódhatott.

köszönöm a válaszokat.:D

2010. okt. 20. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy baja van! Szeret sétálni? Ha nem akkor nem akar lemenni ezért tetteti a rosszullétet. Először bizonyosoggy be róla hogy mi van vele. Mert ha csak tetteti akkor sutty a kezelésbe! Amikor Szofi ilyen kicsi volt ő is ezt csinálta. Persze már szereti (fél éves)
2010. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!