Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha a kutyáto...

Hogy reagálnátok, ha a kutyátok odamenne egy kutyafóbiás emberhez, aki ijedtében elkezd visítozni meg hadonászni, akár meg is rúgja a kutyát ijedtében?

Figyelt kérdés

Póráz nélküli kutya. Ilyenkor mi a helyes reakció a gazda részéről?


Neki hiába mondod, hogy nem szabad ilyeneket csinálni egy kutya közelében, teljesen be van pánikolva és ilyenkor se lát, se hall. A rúgás nyilván nem az első csak ha kutya úgy reagál, neadj isten felugrik rá.



2023. okt. 27. 20:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

#6 vagyok.

#8 De utcán meg ne legyen ilyen. Alap, hogy nem viszed póráz nélkül a kutyádat.

1. Kutyáról beszélünk. Akármilyen jól nevelted, megijedhet, kirohan a jármű elé, elütik. Jön a kóbor kutya, nehezebben tudsz közbelépni, mert lehet nem tudod megakadályozni, hogy messzebb menjen/ a másik után fusson. Macska jön, szintén ugyanez. Hiába nevelted, az egy kutya, bármikor viselkedhet ösztönösen. Nem tudhatod előre.

2. Jön valaki, nem veszi észre a kutyádat, a kutya se őt, olyan remek baleset lehet belőle, amit meg lehetett volna akadályozni azzal, hogy a póráz ott van, el tudod húzni. Vannak esetek amikor ez indokolt lehet, mert mondjuk gyorsabb, mint kimondani a kutyának az utasítást.

3. Ha valaki mégis azt hinné, hogy az első kettő nem fordulat elő, akkor is ott van az az érv, hogy ILLEGÁLIS PÓRÁZ NÉLKÜL SÉTÁLTATNI.

2023. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
Èn pl futottam, kijelölt, embereknek való rekortán pályán, majd egy kutya a semmiből elkapta a bokàm… mert a gazdàja úgy gondolta, hogy jó ötlet a kutyàt ott sétáltatni… szerintem, ha a kutya nem teljesen megbízható, nem lehet behívni, akkor a gazda hibàja, így én sűrűn elnézést kérnék. A belerúgásról: nem elfogadható, de én például annyira megijedtem, hogy belerúgtam a kutyàba. Nem akartam, de sajnos ez van. Utàna sajnáltam, de akkor is megijedtem….. ezen nem tudok változtatni. Ha a gazdi megpróbált volna megütni, annak nem lett volna jó vége….
2023. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

13.

Én még fel is jelentettem volna és bepereltem volna kártéritésért a gazdát.

2023. okt. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok olyan agyhalott, hogy póráz nèlkül sètáltassam a kutyámat.
2023. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
A lakótelepek tele vannak ilyen agyhalottakkal, akik póráz nélkül simán elengedik a kutyájukat, szarnak mindenre és mindenkire, pedig pár száz méterre ott van a kutyafuttató.
2023. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Egy dolgot azért kiemelnék.

Vannak akiknek könyöröghetsz akárhogy hogy tegyék pórázra azt a szerencsétlen kutyát, csak azért sem fogják, mert "jaj a Bundás nem harap".

Viszont "Bundás" olyan neveletlen hogy még a nevére sem hallgat.

Szóval ha valaki kénysztetést érez hogy elengedje a kutyáját. Minimum elvárás hogy a kutya úgy követi minden kérésedet mint a kisangyal, de minimum a nevét és a lábhozt tudja...

Az én kutyáimat jól neveltnek tartom, mind a kettővel megcsináltam az engedelmesség vizsgát. Ennek ellenére utcán, lakó/közterületen nem engedem el, pont az ilyen kérdések miatt mint ez. Nyilván nem mindenki szereti a kutyákat, és ehez a kutyásoknak KELL alkalmazkodnia.

A kutya tökéletesen el van pórázon is, ha nagyon el akarnám engedni beviszem a futtatóba, vagy kimegyünk az erdőbe.

A kirándulás, túrázás megint más kérdés. Én bevalomm becsülettel túrázás közben az én kuytaim szabadon vannak (persze ha ki van írva hogy ki van szórva hús a rókáknak, vagy vadász terület vagy ilyesmi akkor nem), és futkározhatnak körülöttünk. Sokkal egyszerűbb úgy felmászni egy sziklás ösvényen hogy közbe nem rángat a kutya a pórázon mert ő neki ez a 80 fokos emelkedő meg se kottyan.

Szóval az egyetlen hely ahol azt mondom hogy elengedheted a kutyát, az olyan helyek ahol nem zavar senkit. Túrázás közben ritkán találkozok másokkal, vagy az erdő közepén lévő réten sem szoktak nagyon emberek lenni.

De itt is csak akkor engedném el a kutyát ha vissza tudom hívni elsőre.


Ami a kérdésben szerepel... Neveld meg a kutyád hogy ne menjen oda random idegenekehez anélkül hogy te engednéd, és ne engedd el közterületen. Nem csak azért mert a neveletlen kutyád kellemetlenséget okoz másoknak, hanem azért is mert a kutya megsérülhet, pl meglát egy macskát az utca túloldalán és kiszalad egy kocsi elé.

De ha már meg van nevelve, 110% hogy vissza jön, a városban akkor se enged el. A parkba (mert tudom hogy nem mindenkinek van lehetősége az erdőben sétáltatni) még csak csak, de máshol semmiképp se.

2023. okt. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
94%
Hogyan fordulhatna elő ilyen, ha soha nem sétáltatom a kutyámat póráz nélkül és nem használok flexit sem?
2023. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!