Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet szépen megkérni...

Hogyan lehet szépen megkérni a rokonokat, hogy ne hozzák el a kutyájukat látogatáskor?

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom, aki messze költözött és évente 1-2 alkalommal találkozunk, hol ők jönnek, hol mi. Idén karácsony környékén terveznek jönni.

Az utolsó alkalom óta befogadtak egy kutyát, kanapén meg ágyban alszik, gyerekként szeretik. Ez nem is gond, de ahogy hallom, mindenhova magukkal viszik.

Legutóbb olyan rokonhoz vitték el előzetes jelzés nélkül, aki nem akar bent állatot tartani, ők meg simán bevitték és elengedték a sáros kutyát, hadd futkosson.

Nekünk van egy kinti-benti kutyánk és egy öreg cicánk. Bent a mi kutyánk helyére tudnánk bezárni, de nem akarom, hogy össze-vissza jelölje a helyét. Vagy a mi kutyánkat csukjuk be, de akkor az egész házat bejárja az idegen kutya és felmegy mindenre. Mi nem engedjük felugrani a miénket a kanapéra, de ha az idegen kutya megszokta, komoly harc és vita lenne meggyőzni erről szerencsétlen állatot. Hát még a rokont, hogy "itt most az egyszer sem ugorhat fel mellé úgy, mint otthon". Mivel lakásban él, a hidegben az udvarra se csapnák ki pár órára, nem bírná. A másik a macska, aki menekülni se tudna előle a kora miatt.

A mi kutyánk mehetne ki, de az ablakon keresztül nézze, ahogy az ágyában matat, rág egy idegen?

Szóval mi a jó módszer, hogy szóljunk, ne így tervezzék az utat?



nov. 25. 18:48
1 2 3 4
 1/38 Krisipoke ***** válasza:
100%

Én valami hasonlót mondanék nekik:


Gondolkodtunk, és szeretnénk megkérni, hogy inkább ne hozzátok a kutyát. Ugyanis nekünk van egy kinti-benti kutyánk és egy öreg cicánk. Bent a mi kutyánk helyére tudnánk bezárni, de nem akarom, hogy össze-vissza jelölje a helyét. Vagy a mi kutyánkat csukjuk be, de akkor az egész házat bejárja a kutyátok, és felmegy mindenre. Mi nem engedjük felugrani a miénket a kanapéra, de ha a ti kutyátok megszokta, komoly harc és vita lenne meggyőzni erről szerencsétlen állatot. Hát még titeket, hogy "itt most az egyszer sem ugorhat fel mellé úgy, mint otthon". Mivel lakásban él, a hidegben az udvarra se csapnák ki pár órára, nem bírná. A másik a macska, aki menekülni se tudna előle a kora miatt.

A mi kutyánk mehetne ki, de az ablakon keresztül nézze, ahogy az ágyában matat, rág egy idegen?



...Tehát szerintem ha ők is értelmesek, és el tudjátok nekik szépen mondani az aggodalmaitokat, meg kell, hogy értsék a helyzetet.

nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Egyenesen meg kell mondani, hogy öket szivesen látjátok de kizárolag kutya nélkül. Aztán ha megsértödnek akkor megsértödnek.
nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen modszerre gondolsz, meg kell egyenesen mondani, hogy ti nem szeretnetek, ha hoznak a kutyat.

Valoszinuleg akkor nem fognak ok se jonni, mert ugye akkor ki van a kutyaval, de teljesen ertheto, ha ti nem akarjatok beengedni.

nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mond azt, hogy a ti kutyátok nem jön ki más kutyákkal. Szerintem ennyit elég mondani, vagyis elég kéne, hogy legyen. Szerintem senki sem várhatja, hogy te a saját kutyádat bezárd a vendég kutyája miatt, ezért szerintem ha azt mondod, hogy a te kutyád nem bírja a többi kutyát, összeverekedne vele, akkor az egyértelműen egy célzás arra, hogy ők ne hozzák az övéjüket.


Amúgy amit az első válaszoló ír, az is rendben van, viszont szerintem ha máshova előzetes megkérdezés nélkül elvitték a kutyát és bevitték a házba, akkor szerintem lehet ilyen szempontból nem annyira "értelmesek". Mármint, szerintem alap, hogy megkérdezed a vendéglátót, hogy hozhatod-e a kutyust, ők még sem tették.

nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A mi kutyánk félelmi agresszív, ezért sem lenne jó a másik jelenléte. Na meg, ha összemászkálna mindent, azt nem tűrném.

Ismerem őket, ha őszintén részletesen elmondom, miért ne, akkor jönne a magyarázkodás, meg az "egy napot kibírjátok, de szegény Buksi a menhely miatt fél egyedül otthon". Itt meg megtámadná az enyém. Tök jogosan, mert védené a területét.

Illik előre szólni, hogy hallottam, hogy máshoz is vitték szó nélkül, ide nem kéne így beállítani?

nov. 25. 19:05
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
De te vagy otthon, megmondod, hogy nem es kesz.
nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Például ugyanezt elmondhatnátok neki.
nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp előre kell szólni, ha már ők kérdés nélkül viszik a kutyát. Pláne nálatok is van egy kutya, szerintem eszébe se jut, hogy nem viheti az övét. Magyarázd meg neki úgy, mint itt.
nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a cirmi is elegendő ok, hogy egyáltalán ne jöhessen be idegen blöki. És nem kicsit/nem kicsit nem jönne be, hanem 100%-ban nem és kész. Ha ezt nem tisztázod, elmondom mi lesz: beleőszülve fogjátok végigszopni azt az időt, a kutyátok/macskátok megbolondul és utána heteken át átkozódtok, hogy miért eresztettétek be :)
nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

Mond meg őszintén,hogy mi a helyzet a te kutyáddal,na meg ott a cica, kitudja hogy bírja.

Ha meg megsértődnek hát ez van.


Én pl macskás rokonhoz nem vinném a kutyámat,mert nem bírja a macskákat. Bár mondjuk én eleve olyan vagyok inkább panzióba adom őket,ha megyünk vhová.


Nagybátyám bnője mondta,hogy majd elhozzák a kutyájukat és mondtam,hogy nem,mert mesélték,hogy mindent le pisil. Plusz mivel én nyírom tudom is. Mikor mondták,hogy elhoznák,mondtam,hogy ne haragudjatok de nem,mert nem szeretném,hogy mindent lepisáljon. Én kutyáim kijönnek másokkal,szóval nem lenne probléma,de mivel jelölös offos. Megértették,nem hozták.

nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!