Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet szépen megkérni...

Hogyan lehet szépen megkérni a rokonokat, hogy ne hozzák el a kutyájukat látogatáskor?

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom, aki messze költözött és évente 1-2 alkalommal találkozunk, hol ők jönnek, hol mi. Idén karácsony környékén terveznek jönni.

Az utolsó alkalom óta befogadtak egy kutyát, kanapén meg ágyban alszik, gyerekként szeretik. Ez nem is gond, de ahogy hallom, mindenhova magukkal viszik.

Legutóbb olyan rokonhoz vitték el előzetes jelzés nélkül, aki nem akar bent állatot tartani, ők meg simán bevitték és elengedték a sáros kutyát, hadd futkosson.

Nekünk van egy kinti-benti kutyánk és egy öreg cicánk. Bent a mi kutyánk helyére tudnánk bezárni, de nem akarom, hogy össze-vissza jelölje a helyét. Vagy a mi kutyánkat csukjuk be, de akkor az egész házat bejárja az idegen kutya és felmegy mindenre. Mi nem engedjük felugrani a miénket a kanapéra, de ha az idegen kutya megszokta, komoly harc és vita lenne meggyőzni erről szerencsétlen állatot. Hát még a rokont, hogy "itt most az egyszer sem ugorhat fel mellé úgy, mint otthon". Mivel lakásban él, a hidegben az udvarra se csapnák ki pár órára, nem bírná. A másik a macska, aki menekülni se tudna előle a kora miatt.

A mi kutyánk mehetne ki, de az ablakon keresztül nézze, ahogy az ágyában matat, rág egy idegen?

Szóval mi a jó módszer, hogy szóljunk, ne így tervezzék az utat?



nov. 25. 18:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy.. nem is értem, hogy miért kellene ezt megmagyarázni. Ha ezek is ilyen fiatal "gyereket nem akarok ebbe a zsörnyűséges világba, de szőrös gyerekem az van" páros akkor szinte biztos, hogy meg fognak sértődni azon, hogy nem mehet a kutya.

De az a te házad, semmilyen indok nem kell, hogy ne engedd be a kutyát. Ne magyarázd túl.


"Szia!


Szeretnélek idén (is?) meghívni titeket az ünnepekre. A szokásos módon készülünk étellel, itallal, jó kedvel.

Hallottam, hogy voltatok már vendégségben, és a kutyátok is veletek tartott. Ne vedd rossz néven, csak jelezni szeretném a problémák elkerülése végett, és hogy legyen időtök átgondolni, hogy ez így nektek kivitelezhető-e, de mi őt sajnos nem tudjuk fogadni. Megértéseteket köszönöm!"


Ha jönnek akkor keresnek megoldàst, ha nem akkor nem. 🤷🏼‍♀️

nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Idősebb rokon, a felnőtt gyerekek utáni pótgyereknek számít a kutya.
nov. 27. 14:41
 33/38 anonim ***** válasza:
85%

Ha annak tekintik, ha nem, hagyják otthon. Ha nem marad el egyedül a kutya, ami nagyon meg fogja nehezíteni az életüket valamikor, akkor maradjanak otthon vele.


Kérdező, ha elmondtad nekik elmeséled mi volt? Érdekelne.

nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Hétvégén beszélek velük, majd leírom, mi volt a reakció.
nov. 27. 14:53
 35/38 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy nekik pótgyereknek számít a kutya, de ha úgy képzelik, hogy más is emberként tekint rá, akkor nem normálisak.
nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 xp ali ***** válasza:
Na leírtad. Ezt mondd nekik. :)
jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Elmondtam, sőt, megírtam 3 héttel előbb. Majd eljöttek és a kapuban lepődtek meg, hogy hát ha tudják, akkor megkértek volna valakit, hogy vigyázzon a kutyára, de most mi legyen... Eszerint megoldható lett volna. Az elsőre nem feleltek meg, hogy kint legyen, mert szegény kutyus menhelyi volt... Mondtam, hogy jó idő van, 2 órát simán elvan szaglászással. Tényleg elvolt kint. Ismertetni se akartam, mert kiderült, hogy a vendég kutya félelmében támadva ugat, az enyém meg erre támad. Végül szétválasztva tartottuk őket és hazamentek.
jan. 19. 17:24
 38/38 anonim ***** válasza:
Akkor nem volt nagy baj, de remélem tanultak ebből hogy más vigyázzon rá, ha menni akarnak látogatóba hozzátok. Nem hal bele a kutya és egyik fél sem idegeskedik.
jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!