Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet szépen megkérni...

Hogyan lehet szépen megkérni a rokonokat, hogy ne hozzák el a kutyájukat látogatáskor?

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom, aki messze költözött és évente 1-2 alkalommal találkozunk, hol ők jönnek, hol mi. Idén karácsony környékén terveznek jönni.

Az utolsó alkalom óta befogadtak egy kutyát, kanapén meg ágyban alszik, gyerekként szeretik. Ez nem is gond, de ahogy hallom, mindenhova magukkal viszik.

Legutóbb olyan rokonhoz vitték el előzetes jelzés nélkül, aki nem akar bent állatot tartani, ők meg simán bevitték és elengedték a sáros kutyát, hadd futkosson.

Nekünk van egy kinti-benti kutyánk és egy öreg cicánk. Bent a mi kutyánk helyére tudnánk bezárni, de nem akarom, hogy össze-vissza jelölje a helyét. Vagy a mi kutyánkat csukjuk be, de akkor az egész házat bejárja az idegen kutya és felmegy mindenre. Mi nem engedjük felugrani a miénket a kanapéra, de ha az idegen kutya megszokta, komoly harc és vita lenne meggyőzni erről szerencsétlen állatot. Hát még a rokont, hogy "itt most az egyszer sem ugorhat fel mellé úgy, mint otthon". Mivel lakásban él, a hidegben az udvarra se csapnák ki pár órára, nem bírná. A másik a macska, aki menekülni se tudna előle a kora miatt.

A mi kutyánk mehetne ki, de az ablakon keresztül nézze, ahogy az ágyában matat, rág egy idegen?

Szóval mi a jó módszer, hogy szóljunk, ne így tervezzék az utat?



nov. 25. 18:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%

Mentett benti kutyám van, de csak olyan helyre viszem, ahova lehet, és tud egyedül lenni, nem is értem, ők miért viszik mindenhova, ez a kutyának sem jó. Több napra csak kutyával utazok, de akkor úgy tervezek, hogy velem lehessen, ha nem lehetne, akkor nem megyek több napra.

Mellesleg örülök, hogy az én családomban nem szokás a nagy vendégjárás év végén, így tudok pihenni...

nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
91%
Micsoda tahók…nekem is van 2 imádott benti kutyám, de nem viszem őket mindenhova. Aki ezt nem fogja fel vagy sértésnek veszi, azzal inkább nem is barátkoznék…
nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

Kb. Ahogy leírtad. Kidomborítod a mondandódban, hogy a kutyátok félelmi agresszív, nehezen viselné, ha más kutya bejönne az ő területére, az öreg cicátok nem szeretne kutyázni és az ő kutyájukat pedig valószínűleg zavarnák a gyerekek.

Ha normálisan állnának a kutyázáshoz, ami gyanús, hogy nincs így az általad leírtak alapján, akkor valószínűleg lehetne valami kompromisszumos megoldást találni. Viszont ha úgy állnak hozzá, hogy jajj, szegény kutyuskájuk, de a vendéglátó szempontjait nem veszik figyelembe, akkor lehet, hogy a kompromisszumkeresést úgy fognák fel, hogy lehet, csak puhítani kell a háziakat.

Megjegyzem, bejelentés nélkül még kutyáshoz is gáz szerintem kutyával menni a vendégségbe. Hát még olyanhoz, aki nem akar bent állatot látni.

nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
20%
Mégis milyen kompromisszumra gondolsz? Félútig hozzák el a kutyát?
nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

A cica fél az idegen kutyáktól, stresszel, ne hozzátok légyszi. Pont. Tökmindegy, hogy bántja a kutya vagy nem, a macska fél tőle és ennyi elég is, mert ő van otthon.

Nekem van kutyám és cicáim is, de az idegen kutyáktól félnek a macskák, úgyhogy vagy nem jön senki kutyával, vagy ha valakivel előre megbeszéljük, hogy hozza, a cicákat bemenekítem egy emeleti szobába, de ez általában csak 1-2 óra, napokra nem megoldás nyilván. Szóval szerintem hozd fel indoknak a macskát, ha nem értik meg, kit érdekel, maradjanak akkor otthon.

nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
24: Ennél kreatívabb kompromisszumra gondoltam, de ehhez ismerni kell az állatokat: Ki, kivel lehet egy légtérben, semleges területen össze lehet-e a két kutyát ismertetni, egyik szoba-másik szoba elkülönítés, ha a kérdező kutyájának csak az az igénye, hogy hagyják békén, más kutyafelvigyázó erre az időre stb. De ami az egyik esetben megoldás, más kutyánál trauma lehet, ezért kell hozzá ismerni őket. De azt is írtam, hogy ebben az esetben nem fűzök sok reményt a jó kompromisszumhoz.
nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszélni fogok velük, mert nem akarok a kutyák szeparálásával foglalkozni két kisgyerek és a vendéglátás mellett.
nov. 26. 16:29
 28/38 A kérdező kommentje:
Jó tippeket kaptam, köszönöm. Az biztos, hogy nem fogom máshoz vinni a kutyámat, hogy ide jöhessen az idegen kutya. Az ajtók nem kulcsra zárhatók, a gyerekek jönnek-mennek, bármikor kiengedhetnék az adott szobába elkülönített állatot. A menhelyi kutyát sem fogom 10 percenként lerakni a kanapéról, főleg mert az se tudom, hagyná-e, hogy a gazdáin kívül más is utasítsa. Szóval vagy kutya nélkül jönnek, vagy mi megyünk fél év múlva, szintén kutya nélkül.
nov. 26. 16:45
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
A te házad a te szabályaid. Ha ezeket nem tartják be és nem értik meg, akkor viszlát. Ez ennyire egyszerű. Nehogy te érezd már kellemetlenül magad a saját házadban.
nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha megsértődnek azon, hogy nem hozhatják a kutyát akkor jobb, ha nem is jönnek, nem? Van otthon kutya és macska is, ép eszű ember alapból nem visz csak úgy vendégségbe állatot, de ilyen helyre főleg nem.

Ha te küldöd a meghívót finoman jelezni kell, hogy a családtagokat szeretnétek meghívni, nem pedig a házikedvenceket. Nektek is van, de elegek ők abba a házba az ünnepekre. Én be se engedtem volna, vagy kint hagyja, vagy nem jön be.

Nem a kutya ellen lennék, hanem az ellen, hogy valaki pofátlan legyen velem. Ha hozol +1 vendéget akkor is szólni illik a vendéglátódnak, ha az légylábú.

nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!