Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fűtési lehetőségek...

Milyen fűtési lehetőségek vannak kutyaólba? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Hosszúszőrű, nagyobb testű (kb 20 kg) keverék kutyusom van. 12 órában dolgozunk a párommal és ha egyikünk sincs itthon akkor nem tudjuk bent hagyni a házban annyi időre, éjszakázunk is, az éjjeli fagyok aggasztanak jobban. De annyira nem is vágyik be, hamar megunja a banánt és megy is ki. Azt is olvastam, hogy nem jó kinti kutyát a meleg szobába beengedi, mert utána könnyebben megbetegszik, ha nem csak pisi-kakira meg sétára megyünk ki, hanem többet van kint. Néztem ezeket a kutyaházba rakható fűtőlapokat, de mind konnektorba dugható. Ezt, hogy lehet biztonsàgosan megoldani? Akinek esetleg van ilyen be lehet állítani úgy, hogy azért túl meleg ne legyen? Mert akkor megint fennáll a megfázás veszélye…. Találtam ilyen “önfűtős” takarót, amit elvileg anyagából kifolyólag jól át tud melegíteni a kutya, és kintre is ajánlják, de ezt amiatt nem látom praktikusnak, hogy ugyanúgy át tud nedvesedni, mint egy sima pléd.

Vagy én tolom túl ezt az egészet és elég ha beszalmázom a szigetelt ólat meg ha a nagy mínuszokban egy kicsit beengedem? Attól félek, hogy fázik és szenved. Ha így lenne az látszana rajta meg nem akarna kimenni a házból, ugye? Ilyen 0 fokokban még az ólba se megy be és azt látom rajta, hogy jól érzi magát.


nov. 28. 03:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%

Szigeteld. Tedd szélvédett helyre, a ház falához. Legyen benne takaró vacok.

A fűtése nem egészséges. Arra ott van aszőre.

nov. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Kinnt nem lehet tartani egy kutyat, a mínusz fokokban. Csinalj neki egy vackot az előszobában vagy valahol mert nem lehet kinnthagyni 24 es 14 órákat ilyenkor
nov. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
24%

Ja persze, nem akarsz költeni semmit, mert hat önfűfős pled benedvesedik es vegul szájba rágod a valaszt hogy mit akarsz hallani, “vegulis lehet én tolom túl, eleg volna valami szalma “

Nem kellett volna kutyat tarts!

nov. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Én ezt a heatpadet tudom ajánlani. Pár percre be kell rakni a mikróba és utána 8-10 órán át tolja ki magából a meleget. Jó cucc.


[link]

nov. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik ismerősöm kutyaólakba készít fűtőpaneleket. Vízhatlan az egész, az ól plafonjára szerelik fel.
nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Kint élő kutyának télre megnő az aljszőre, ha nem olyan fajta, hogy nincs neki egyáltalán.

Szigetelt , nem túl nagy kutyaház, szalma , amit időnként fel kell frissíteni, magasabb energia tartalmú étel.

Egy kinti kutyának az ólban a 16 fok az ideális. Ha túl meleg, nem marad bent.

nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
71%
Pont úgy fogod megfázítani,hogy a házba meleg van,de mivel nem veti le bundáját,igy túlhevül és kimegy a hidegre. Az a kutya aki kint van egész évbe, megfelelő szőrzetet növeszt magának. Csinálj neki egy rendes szélvédett házat. Az enyém nem tűr meg semmiféle anyagot benne, így szalmát kap amit időnként pótolok. Németjuhász.
nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Nekem rövidszörű nagyobb kutyám volt. Szigeteltük a házát. Hungarocell körbe, alulra szönyeg, szalma, ajtóra fólia... Full extra.

A kutya kidobálta a szalmát, letépte a szigetelés borítóját, majd a szigetelest leráncigálta, a szőnyeget feltépte, és kidobált mindent! Az ajtoról a fóliát is leszedte. Volt, hogy a hóesésben -10 fokokban a ház tetőn aludt.


Én a helyedben nem gondolnám túl ezt a "jajj, fázik a kutya vidd be..." dolgot. Nem fog fázni. Van neki hosszú szöre, dupla rétegben, hidd el, az tökéletesen melegen tartja!

nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Az enyém is lebont minden függönyt, szőnyeget, csíkokra vágott anyagot a bejáratról, kihord mindent, amit bír. A szalma még viszonylag sokáig megmarad, imádja a szagát, de aztán ahogy ki-be jár, azzal is tele lesz az udvar.


Van egy csomó puzzletatamiról származó műanyagtörmelék (polifoam, csak vastag, ilyen nagyjából 5x4x3 centis darabok) azt szoktam neki beszórni a házba egy zsákkal, ezt is kijárja, időnként összeszedem, visszadobom neki a házba. Ezek elég kis darabok, hogy ne húzza, mint egy pokrócot egyben, nem is veszi fel a vizet, úgy fészkeli el benne magát, ahogy akarja. Nem szép, de ha embernek jó rajta sportolni (torna, küzdősportok mezítláb, rövidnadrágban, akár félmeztelen, izzadtan), akkor a kutya szőre is bírni fogja.

nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Megmutatta a kutya 9 es, hogy nem kell érte tegyel semmit hogy nyugtasd a lelkiismereted, ha nem engeded be, akkor ő alszik esőbe hóba
nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!