Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fűtési lehetőségek...

Milyen fűtési lehetőségek vannak kutyaólba? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Hosszúszőrű, nagyobb testű (kb 20 kg) keverék kutyusom van. 12 órában dolgozunk a párommal és ha egyikünk sincs itthon akkor nem tudjuk bent hagyni a házban annyi időre, éjszakázunk is, az éjjeli fagyok aggasztanak jobban. De annyira nem is vágyik be, hamar megunja a banánt és megy is ki. Azt is olvastam, hogy nem jó kinti kutyát a meleg szobába beengedi, mert utána könnyebben megbetegszik, ha nem csak pisi-kakira meg sétára megyünk ki, hanem többet van kint. Néztem ezeket a kutyaházba rakható fűtőlapokat, de mind konnektorba dugható. Ezt, hogy lehet biztonsàgosan megoldani? Akinek esetleg van ilyen be lehet állítani úgy, hogy azért túl meleg ne legyen? Mert akkor megint fennáll a megfázás veszélye…. Találtam ilyen “önfűtős” takarót, amit elvileg anyagából kifolyólag jól át tud melegíteni a kutya, és kintre is ajánlják, de ezt amiatt nem látom praktikusnak, hogy ugyanúgy át tud nedvesedni, mint egy sima pléd.

Vagy én tolom túl ezt az egészet és elég ha beszalmázom a szigetelt ólat meg ha a nagy mínuszokban egy kicsit beengedem? Attól félek, hogy fázik és szenved. Ha így lenne az látszana rajta meg nem akarna kimenni a házból, ugye? Ilyen 0 fokokban még az ólba se megy be és azt látom rajta, hogy jól érzi magát.


nov. 28. 03:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
#10 Ennek a mondatnak nekifutnál még egyszer? Miféle kutya 9-es?
nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
69%
Nekem dupla falú hő és vízszigetelt a kutyaház.(4-en vannak) Az ajtaján hőfüggönnyel. 5cm szivacs vízmentes huzatban, rajta szőnyeg. Van benne termosztátos fűtés, 20 fokra beállítva. Természetesen a fűtőtest ráccsal elkerítve. Fűtés havi költsége 500-1000 ft. Nem nem fáznak meg! Lakásba szabad ki és bejárásuk van bármikor. De ennek ellenére sokat vannak a házukban egyszerűen imádják. Sok fajta fűtést lehet kapni, goole keresővel nézz utána. Egyebet privibe.
nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

"Legyen benne takaró vacok."


Azt mondják nem jó, mert vizes lesz. Nálunk gyerekkoromban a kutyák mindig kihózták, nem értettük miért, később mondták, hogy széna/szalma sokkal jobb neki.Igazuk volt, csak icsit többet kell takarítani az udvaron az ól környékén.


Ezek mellett akkora ház kell a kuityának, hogy be tudja fűteni, a bejáratnak is csak akkorának kell lennie, amekkorát a kutya testmérete indokol, így kevésbé fúj be a szél. Más kérdés, hogy a kutya elviseli-e a hőfüggönyt. Sok kutya szereti szemmeltartani a házat, ahol a gazda lakik(nekünk addig bent sem maradt, amíg irányba nem fordítottuk neki).

nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Soha többet nem teszek fel itt semmi kérdést… Igen, vannak akik azt mondták, hogy rosszabb, ha beengedem, ha amúgy kintre van szokva. Segítséget és tanácsot jöttem kérni. Ha nem akarok rá költeni semmit minek teszem fel a kérdést?

Tudom az is az én hibám, hogy nem tud 12 órákat bent lenni, nem neveltem meg elég jól, minden az én hibám meg kutya se kellett volna mert az ő érdekeit is próbálom nézni. Most törlöm le magam innen, az okosok között pedig remélem mindenkinek van minimum 1 örökbefogadott kutyusa aki tökéletesen van tartva, nem csak itt nagy a szájuk. Köszönöm a normális válaszokat!

nov. 28. 12:20
 15/26 anonim ***** válasza:
31%
A számítógépes kérdéseknél normálisabbak, amíg meg nem kérded, hogy milyen videókártyát vegyél... Az állatosok bolondok! :)
nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
56%

15. Nem mind, ne általánosítsunk. Csak van egy krémje, aki kiolvasott egy könyvet, és meg mert már simogatni egy kutyát.


A legtöbbje betanul egy sablont, és minden szitura rá próbálja húzni, hogy "cseszel a kutyádra", "nem neveled", "kicseszed a kertbe", és minden problémát az általuk ismert sablonra próbál ráhúzni, és mindig oda terelik a beszélgetést, ahol tudálékoskodhatnak, mert mást nem tudnak.

nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
A legfontosabb szerintem, hogy megfelelő méretű legyen a kutyaház, az ajtaja is, tartsa a meleget (nálunk dupla fal van és hungarocell) és ha lehet, ne a csupasz földön legyen az alja, hanem legyen lába vagy alatta valami. Ha ez megvan és a kutyátoknak van rendes aljszőrzete, az már fél siker. Nekem több állatorvos is azt mondta a nagy bundájú kutyánknál, hogy a szobából egyenesen ki a mínuszokba nem szerencsés, jobb ha valami hűvösebb helyiségbe engedjük be ilyenkor. A szalma jobb, mint a pokróc, de akár egy melegvizes kannát is berakhatsz, ha csak pár éjszakára kell egy kis kiegészítés.
nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező mar hetek óta ír ki kérdéseket a kinnt a télen kinntartott kutyákról, de vegul mindenkit lehulyez aki benntartja es aki nem ért vele egyet .... csak provokál mindenkit es vegul szerinte neki van igaza es eleg kis szalmával megoldani a helyzetet es nem kell “túlgondolni ”

Szerintem is az apja kellett volna húzzon kondomot es akkor nem tenne fel itt ész es szív nélkuli kérdéseket

nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

18 Mi az, hogy "kinnt"?


Lehulyez? Ta vagy az, Pákó?

Vagy csak nem tudod eldönteni, hogy van ékezeted, vagy nincs?

nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki még írt azóta hasznos válaszokat!

Ez volt az első kérdésem ezzel kapcsolatban és senkit nem hülyéztem le.

Más emberek mondták nekem, hogy túltolom. Ezért tettem fel a kérdést, hogy mi az amire tényleg szüksége van egy ilyen kutyának és ki, hogy oldja meg.

nov. 28. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!