Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fűtési lehetőségek...

Milyen fűtési lehetőségek vannak kutyaólba? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Hosszúszőrű, nagyobb testű (kb 20 kg) keverék kutyusom van. 12 órában dolgozunk a párommal és ha egyikünk sincs itthon akkor nem tudjuk bent hagyni a házban annyi időre, éjszakázunk is, az éjjeli fagyok aggasztanak jobban. De annyira nem is vágyik be, hamar megunja a banánt és megy is ki. Azt is olvastam, hogy nem jó kinti kutyát a meleg szobába beengedi, mert utána könnyebben megbetegszik, ha nem csak pisi-kakira meg sétára megyünk ki, hanem többet van kint. Néztem ezeket a kutyaházba rakható fűtőlapokat, de mind konnektorba dugható. Ezt, hogy lehet biztonsàgosan megoldani? Akinek esetleg van ilyen be lehet állítani úgy, hogy azért túl meleg ne legyen? Mert akkor megint fennáll a megfázás veszélye…. Találtam ilyen “önfűtős” takarót, amit elvileg anyagából kifolyólag jól át tud melegíteni a kutya, és kintre is ajánlják, de ezt amiatt nem látom praktikusnak, hogy ugyanúgy át tud nedvesedni, mint egy sima pléd.

Vagy én tolom túl ezt az egészet és elég ha beszalmázom a szigetelt ólat meg ha a nagy mínuszokban egy kicsit beengedem? Attól félek, hogy fázik és szenved. Ha így lenne az látszana rajta meg nem akarna kimenni a házból, ugye? Ilyen 0 fokokban még az ólba se megy be és azt látom rajta, hogy jól érzi magát.


nov. 28. 03:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazából majd a kutyád eldönti, hogy neki mi a jó. A sok okoska állatvédővel nem kell foglalkozni, nekik yorkin meg csivaván kívül nem nagyon van más kutyájuk, azt is táskában hordják, de ők tudják, hogy mi a tuti! Csinálj egy jó kutyaházat, meretileg, szigeteld. Tegyél bele szalmát, aztán meglátod, h9gy egyáltalán bemegy-e a kutyád. Mint írtam az enyém csupasz fáiig lebontotta a házát. Vannak ilyenek is, és vannak mások is. De ne felejtsd el a kutya a természetbe van tervezve( isten, vagy ufó, vagy egyéb, ki miben hisz által...) Szóval, ő tudni fogja, hogy mi jó neki!

Ha igazán sporólni akarsz, szerezz hungarocellt egy építkezésről, olyan helyeken még hozzád is vágják, csak vidd el a hulladékot. Szalmát tudsz venni 1500Ft körül kisbálásat, az bőven elég tavaszig.

Szóval nyugi! A kutyád úgyis megmutatja mit akar.

nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"nekik yorkin meg csivaván kívül nem nagyon van más kutyájuk"


Kb. így. És sokszor ezek a nagyon jól megnevelt kutyák akarják széttépni a németjuhászomat. 🤣

Csak ugye az nem olyan feltűnő, amikor a 2 kilós kutya húz.

nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

A szigetelt ól az megvan, szélvédett helyen, és meg van emelve az alja, nem a földön van. Szalma van benne, egyelőre még csak akkor megy be, ha esik az eső vagy fúj a szél, viszont akkor úgy látom a szalma tetszik neki, nem szedi ki.

Nyilván egy pici, rövidszőrű kutyát nekem se lenne eszemben kint tartani. Előző kutyusom ő egyértelműen fázós volt, ő nem hogy nem volt el bent egész nap, de ki se akart menni. Ott nem voltak bennem ilyen kérdések, egyértelmű volt, hogy neki bent a jó, ő szinte csak pisi-kakira szaladt ki a hidegben. Na a mostani kutyusomon nem ezt látom. Bejön, szétnéz, és utána ő már menne is ki. Ma pl a hóban is hatalmasat játszottunk, amit ő nagyon élvezett. Mivel ő alapvetően kintre van szokva ezért keresek olyan megoldást ami nem fűt be neki 30 fokra, de kellemesebb idő lesz neki, amiben tuti nem fázik. Mert én viszont már most nagyon fázok és nem akarom elhinni, hogy ő nem ugyanazt érzi amit én.

nov. 28. 23:53
 24/26 anonim ***** válasza:
Német juhászom van 3 éves. Szigetelt kutyaháza van saját készítésű. Raklapra van téve, a szél nem éri, mert nagy ház bele tud húzódni. Még nem tapasztaltam, hogy fázott volna.
nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ő nem fázik! Nem buta ő, pontosan tudja mi a jó neki. Te felveszed az 5 réteg ruhát, és nem fázol. Ő megnöveszti a szörét és ugyan azt éri el, mint te a télikabáttal. A természet tevezte, nyugodj meg, ő nem olyan mint te! Ahogy még én sem. Én itt ülök a 22 fokos lakásban trikóban rövidnadrágban, míg a parom 3 réteg termóruhában... Nem vagyumk egyformák. Másképp viseljük el a meleget. Hagyd béké a házát. Hiszen eddig is elfogadta, és jó volt neki. Ezután is az lesz!
nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem aggódnék. Nekünk 20 kilónál kisebb kutyánk jól elvan a szigetelt, szalmával bélelt, hófüggönyönnyel ellátott házban. A szalma, ha nem csak mutatóban van bent, akkor az amúgy meglepően jól szigetel. A mi kutyánk konkrétan belefúrja magát a szalmába és ki sem jön, csak ha muszáj.
dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!