Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mancsa mitől fájhat,...

Kutya mancsa mitől fájhat, főként (rövid) séta után?

Figyelt kérdés
Nem ment bele semmi, nem piros. Séta közben szépen mozog, de amint hazaérünk és vizes ronggyal meg akarom törölni a mancsát sír. Csak a 2 mellső lábánál, a hátsók rendben vannak. 4,5 éves csivava keverék, kabátban sétál és nem sétálok vele egyszerre sokat (15p kb) télen. Hétfőn kezdte azóta azt hittem rendbe jött és csak meghúzta, mert nem fájlalta és tegnap és tegnapelőtt este játszott is, de ma megint sírdogált. Alapvetően jó kedvű ettől függetlenül. Holnap tudom dokihoz vinni. Addig valami tipp, hogy mi lehet ez?
dec. 14. 10:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt: nem túl hosszúak a karmai, rendszeresen vágom, ez nem lehet az oka
dec. 14. 10:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt-e hó a környéketeken? A sózáshoz használt szer marja a kutyák tappancsát. A régi "só" nem, de amióta környezetbarát nitrit származékra váltottak igen.

Szerintem egy kis lavorba tegyél langyos vizet, abba lépjen bele a kutya, hogy leázzon a szer a lábáról, utána jöhet a lábtörlés.

dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem volt hó mostanában. Illetve másik kutyával együtt sétáltatom, ugyanarra mennek és neki semmi baja.
dec. 14. 11:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem ment bele semmi az ujjai közé? Lehet nem látod jól, mert nem hagyja nyilván.
dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alaposan át kell nézni a talppárnák közötti "völgyeket", mert oda is beszorulhatott valami, a mi kutyánknak egyszer egy műszaki rajzszeg szúródott a talpába.
dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Átnéztem, eskü nincs benne semmi :/ hagyja, hogy átvizsgáljam, de olyan mintha a lábujjai fájnának


Megcsináltam a meleg vizes láb fürdetést, hátha segít

dec. 14. 12:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha korábban sózták az aszfaltot, akkor is bánthatja a kutya lábát, ha most száraz a járda. Te nem biztos, hogy látod a sót. A csivava talpbbőre sokkal vékonyabb és érzékenyebb mint a nagyobb kutyáké. Séta után állítsd bele a kutyát egy langyos vizes lavórba, és mosd meg a mancsait. Utána kend be a talppárnáit valami zsírzó kenőccsel, babakrémmel, ilyesmivel, és vigyázz, hogy ne nyalja le, amíg beszívódik. Séta előtt is bekenheted a talpát vele.
dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Most megcsináltam, amit írtatok, hátha javul tőle. Ha nem, akkor holnap elviszem orvoshoz.
dec. 14. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet direkt mancskrémet venni, azt próbáld ki inkább. Majd írj, hogy van, drukkolok.
dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meleg vizes lábmosás ötletet, végül attól rendbe jött. Úgy tűnik a havat és a nyirkos hideg időt nem bírja a mancsa, mert ma havas séta után megint érzékeny volt, de amint "beáztattam" meleg vízbe a lábait megint semmi baja. Úgyhogy csak nagyon gyors pisi-kaki sétákat fogok vele tenni.
dec. 23. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!