Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyánál eláll a...

N Szandra kérdése:

Vemhes kutyánál eláll a vérzés, vagy tovább tüzel?

Figyelt kérdés

Egy cocker spánielem van,összeragadt egy másikkal,azóta nem hagyja magát,de a vérzése nem állt el.

Ha továbbra is tüzel lehet vemhes?Vagy ez így természetes?


2010. okt. 21. 19:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem mindenki rossz szándékból írja azt, amit. Már régen meg kellett volna tenned véleményem szerint is, de holnap sürgősen vidd el állatorvoshoz a kutyust, vagy esetleg hívd ki, nehogy komolyabb probléma legyen. Ha ezután még lehet kiskutyája, akkor sem ajánlom, inkább egy otthonból hozzatok kiskutyát, ha annyira akartok, de szerintem kutyánál nem mindig jó a nagy korkülönbség. Sok dolog miatt.


Tehát ne húzd fel magad, többségünk csak jót akar. Minél előbb lássa állatorvos a kutyust!

2010. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
75%
A néhány nap egyenlő a 3 héttel, minden esetre holnap állatorvos legyen az első, amint hazaértél.
2010. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Julien: Köszönöm, hidd el nem jó szándékúnak tünnek, de ez itt lényegtelen.

Ezekszerint nem olvastad előző kommentáromat,kérdeztem állatorvost. Kiskutyát tartani nem szeretnék,Vele akarok megmaradni.

2010. okt. 21. 20:05
 14/66 A kérdező kommentje:
A néhány nap még rendben van.3 hete tüzel, és nincs még pontosan egy hete,hogy összeragadtak.
2010. okt. 21. 20:07
 15/66 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnéd ivartalaníttatni, akkor léteznek ilyen "esemény utáni tabletták" kutyáknak ha jól tudom. Ha nem szeretted volna h kiskutyák legyenek ebből a "véletlen" párosodásból, akkor adj be ilyen tablettát a kutyusnak és nem lesznek kiskutyák. Ha akarod...akkor nem tudok mit mondani.
2010. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna kiskutyát most,2 hétig tudtam óvni őt ettől. Mostmár nem zavarnának a kiskutyák sem,csak tudnám,hogy tényleg egészséges!
2010. okt. 21. 20:12
 17/66 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látszik,nem bízol eléggé a dokidban.Elmondott valamit,te meg itt kérdezel.Ha a mi állatorvosunk mond valamit,bizalommal elfogadjuk a véleményét,szentírásnak tartjuk.

Más:ha majd egyszer ellik a kutyád,0 hozzáértéssel honnan fogod tudni,hogy mikor kell dokihoz rohanni?Az nem ér ám rá 3 hétig!

És arról van fogalmad,mibe kerül pl.egy császár?A kölykök felnevelése?Oltások,chip,minőségi kaja stb?

Mit csinálsz majd a kölykökkel?

2010. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

Te beteg vagy...Mi nem ér rá 3 hétig? Felfogtad miről beszélek,hogy mi van 3 hete? TÜZEL. Ez nem orvosi probléma.Ez természetes dolog. A kérdés amit feltettem,hogy ez folytatódik e vemhes korában. Jösz ide észt osztani,de a kérdést nem fogtad fel.

Nem,nem bízom az állatorvosunkban,kis településen élek,itt csak ő van,sajnos.

Tudom mi a minőségi kaja. Mást nem fogyaszt.

Látszi is a külsején.Egy gyönyörü,okos,jól nevelt,mindenre betanított spánielről van szó,nem egy elhanyagolt dögről.És mostmár lépjetek máshova.Idióták.

Mind okosnak érzitek magatokat.Egyből orvoshoz küldenétek,amikor mondom ORVOS SZERINT NEM GOND!!!

2010. okt. 21. 20:48
 19/66 A kérdező kommentje:
Ha nagyon érdekel a kölykök sorsa, a seggedben fognak kikötni !!!!!!!!
2010. okt. 21. 20:49
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ivartalanitsd de ezt te tudod ahogy látom lebeszélni esélytelen :( na meg itt van a ebtartási törvény idézete:felhívjuk kedves ebtulajdonosokat hogy 2010.július 1 től minden ebet egyedi azonosítóval kell elátni,amenyiben ennek a tulajdonos nem tesz eleget 30.000ft pénzbírság fejében bűntetendő!Az alomba akárhány kölyök születendő 2010.július 1 től egyedi azonosítóval(mikrochippel) kell el látni és féreghajtani,esetleg oltani 3 hónapos koráig és 3 hónapos koráig avagy legkésöbb 3-6 hónapos között le kell jelenteni .2011.júlis 1 útán születendő kölyköt/kölyköket 2011.július 1 től bűntetik hogyha nincs egyedi azonosítóval el látva ,esetleg ha a kutya folytonos utcán csavargásáért le nyomozható a chip segitségével és a gazditól automatikusal el kobozák ez ebet.kerületenként külömböző akciók vannak időhőz kötve s fél vagy ingyenes chip beültetést végeznek annak kijelölt magánorvosai vagy önkormányzati hivatalból kirendelt orvosainál lehet ezt a kedvezményt kérni.amenyiben a kutya el mólt 3 hónapos,el hullt,új dazdához került stb...az előző tulajdonosnak köteletsége annak bejelentése,amenyiben ennek nem tesz eleget színtén pénzbirsággal bűntetendő!na ennyi kb röviden de nem tudom hol lax de ez ország szerte 2010.jóli.1 óta kötelező a chipeltetése 3-tól 6 hónapos korig lehet lejelenteni s chipeltetni vagy bűntetés na meg a kölykök oltásai meg féreghajtása na meg a chip,jó minőségű táp,stb elég sokba van és nem nagyon hiszem hogy ennyi pénzed lenne,ráadásul ha van is nem éri meg 1 azért mert ha kb a fajtatiszta kutyádal tegyük fel adod 310ezerbe akkor is több a felnevelésük úgyhogy nem éri meg ha meg ingyen is adod akkor is csak chipel lehet át adni vagy venni is.na az oltások minimum a kicsiknek 5-6 kell de ez minimum na az benne van kb 25 ezerbe/kölyök, a féregtelenitő(többszöri 5x aszem) 1 db kb 250-400 ft,junor táp pl:acana juniorba kb 20 ezer ft 10 kg,aza 25 ezer 1 kölyök úgy számold meg mindent amit írok.akkor még az anyának is jó táp megint egy 20 as aztán a chip na számoljunk egy kicsit van pl:6 kölyök:1 nek az oltás 25 E,a féreghajtó legyen a legdrágább most 400 ft,akkor a 10 kg táp 20 E az már 45.400ft a chip ha akciós de nagyon akciós akkor meg uszod 2000 ftból de ha nem akkor valahol 8 ezer valahol 5000ft na most számoljunk 6000 ft-rel at 51.400ft egy kölyöknek ezt most meg szorozuk 6 al 6x51.400

=308.400ft na és az anya kutyáról ne is beszélve ha császározni kell vagy valami az kb 25-45E kb az már jóval drágább mint 310 E ft ógyhogy nem éri meg de te tudod jah meg még a törzskönyv,a szőrések anya+apát is,versenyekre hordani stb kb benne van 500 E-be ha nem többe is az ivartalanitás a legdrágább helyen is max 40 ezer forint és nem lesz daganatos a kutyád,semm álvemhes amibe bele is pusztulhat stb ha meg esetleg a szülésbe elpusztul az anya kutya majd a tápszer stb...stb...na de te tudod a te életed.tudom ez hülyeségnek hangzik de az egyik ismerősőmnek igy halt meg a kutyusa nem halgatott rám és lám el pusztult az anya kutya meg 4 kölyök mert 9 kicsi született :( hát szerintem ezt az almott se tartsd meg és a jővőbe se fedeztesd ha van egy kis eszed és ivartalanitsd ha meg nem akkor vigyázz rá nagyon amit látom ez a vigyázdosdi nem megy.jah ez az igazság,lehet hogy fáj de ez tény!de szerintem vidd el azért dokihoz nehogy bevérzése legyen lehet attól is vérzik még :( sok sikert

2010. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!