Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyánál eláll a...

N Szandra kérdése:

Vemhes kutyánál eláll a vérzés, vagy tovább tüzel?

Figyelt kérdés

Egy cocker spánielem van,összeragadt egy másikkal,azóta nem hagyja magát,de a vérzése nem állt el.

Ha továbbra is tüzel lehet vemhes?Vagy ez így természetes?


2010. okt. 21. 19:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:

:) 1 fokkal normálisabb,bár kiadhatnád regényben is!

Tudok rá vigyázni,de nem könnyű úgy,hogy udvaron is van kutya.

Elmondom hát neked is,hogy látta orvos,nincs bevérzés.Szerinte normális,engem zavar,innen jött a kérdés.

2010. okt. 21. 21:01
 22/66 anonim ***** válasza:
ha a doki aszt mondta hogy nincs gond akkor rendben amugy utcso vagyok és nem bántani szeretnélek csak mondtam de ha ténleg van pénz a kutyusra meg mindent meg kapp akkor senkinek semmi köze!
2010. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

Tudom,elolvastam,láttam,hogy nem bántani akarsz.De ha elolvasod előzőket,meglátod,úgy oltanak,hogy a kérdést nem fogták fel,egyértelmű,hogy feszült már a téma.

Van,ellátásukkal nincs semmi gond,a nagynak is meg van mindene.Életében előszőr nyitotta ki a bejárati ajtót magától,amikor fürödtem,mire kiértem már összeragadtak.

Ettől függetlenül rengeteget figyelek rá, és hidd el,az a személy vagyok,aki képes egy köhögésnél orvost hívni,annyira imádom a kutyust!

2010. okt. 21. 21:06
 24/66 anonim ***** válasza:
bocsi a regényért de másoltam át gondoltam nem tudod na mindegy sok boldogságot a kutyushoz :Dna és az udvari kutya az milyen fajta ha szabad tudnom?hát nem könnyű rá vigyázni de lehet végülis ha kellenek a kölykök akkor meg tartod ha nem el ajándékozod én csak azt mondom hogy szerintem nem éri meg tenyészteni semm :( nameghát minden kutya keverék ha úgy nézük mert egyedül a farkas a fajtatiszta kutya féle a többit mint keverték ki más más fajt tettek össze csak annyi hogy el fogadták az emberek amugy meg keverék ha ezt sok ember igy látná akkor nem venné 400-500 E-rekért a kutyákat hanem menhelyen is nézelödnének és nem lenne annyi kobor eb az utcán persze ez mind az emberiség hibája ha mindenki meg becsülné amilye van és nem szolna bele más életébe akkor viszont szép lenne a világ de egyben rossz is mert még-még több kutya lenne :(
2010. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az orvosodat. Én csak annyit tudok tapasztalatból, általában a komoly vérzés elmúlik, mire a kutya felveszi a kant. Ha nem párosodik, akkor sem tiszta dolog a vérzés 3-ik héten.

Azért figyeld a kutyádat.. Ha kedvetlen, étvágytalan, a negyedik hétre sem marad el a vérzés, keress másik dokit.

2010. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
gondolom nagyon jó gazda vagy jah és ide nem szabad egy kérdést fel tenni semm mert egyből belekötnek az emberbe :( lehet hogy pl valakinek jutt 600 E is a kutya elllátására de nem mindenkinek annak ne is legyen kutyája?!ez hülyeség szerintem persze én is meg adom a kutyámnak amire szüksége van de soha nem törödtem a falkavezérséggel meg ilyenekkell és mégis lám az 5 hónapos kutyám is szépen a lábam mellet jön,viszza hivható kutyától,macskától ,emberektül bámitől és bárkitül s, járunk aggilitizni meg minden kutya suliban nem volt de kb olyan okos mint egy rendőr kutya 5 hónaposan vagy nem tom de kb tudd 40 parancsot ha nem többet és végre is hajtsa nekem stb na meg van egy dobermannom is az is okos az 3 éves múlt és nagyon imádom mind 2-t.jah és nem is olvastam igazából soha pl a csodálatos kutya dokit semm meg semi mégis meg vannak a kutyáim de egyszer már régen fel tettem a kérdést hogy miért szolják le az embert ha nem viszi kutya suliba,nem tartja be a falka vezérséget?bár már nem emlékszem pontosan hogy kérdeztem már :)sajna ott is csak le szóltak hogy rossz gazdi vagyok mert nem viszem a kutyám se suliba,semm nem tartom be a falkavezérséget :S na mindegy nem is ez a lényeg.sok sikert :D
2010. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

A kinti kutya staffordshire terrier,és valami kisebb kutya keverék,mert nem nagy testű.Igen,én is nagyon sajnálom őket.

Nem tenyészteni akarom...De ivartalanítást mégsem,lehet később akarok kölyköket.A mostaniaknak már meg is van a gazdijuk,minden barátnőm kér :)

Regény nem probléma,előszőr nagyot néztem :D



Viselkedésében semmi változás,orvos cserére szükség lesz valószínű. Örülök,hogy így estére megjelentek a normális emberek is :)

2010. okt. 21. 21:25
 28/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igen itt mutatkozik mennyi intelligens ember van neten...Sajnos....Megérteném ha olyan kérdést tettem volna fel,amit mindenki a kisújjból kiráz,de ez azért nem annyira egyértelmű,bármennyire is okosnak akarnak tünni.Igazad van,az a lényeg,hogy tudjon rá hatni a gazdi,és ha megvan jutalmazva azok után,hogy megtette amit kellett,biztos nem kell neki kutya iskola.Én személy szerint szivesebben is tanítgatom,mint elvinni valakihez,hogy ' nesze,tanítsd meg'-. Így többet is vagyok vele. Sok sikert Neked is.És köszönöm :)

2010. okt. 21. 21:31
 29/66 anonim ***** válasza:

" A szuka kb. 2 hónapos nemi ciklusa 9 napos előivarzásra (prooestrus) 5-8 napos ivarzásra (oestrus) és sárgatest-fázisra (metoestrus) osztható. Ezt követi a kb. 4-4,5 hónapos nyugalmi időszak (dioestrus, anoestrus). A prooestrus idején jelentkezik a hüvelyből ürülő véres ivarzási nyálka, amelyet „tüzelésnek” nevez a köznyelv. A tüzelés magában foglalja az oestrus időszakát is, ami a párosodási hajlam ideje."


Elég egyértelmű szerintem. Nem normális, hogy vérzik 3 héten keresztül. Esélyes, hogy egy jó kis méhgyulladás tünete, legalábbis leggyakrabban azt jelzi.

2010. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a tüzelés első napjától kb. nyolc kilenc napig vérzik. A tizedik naptól veszi fel a kant, kb. nyolc kilenc napig, de plusz napot szoktak rá számolni. A tízedik naptól már nincsen vérzés.

Ha mégis van, akkor valami rendellenesség van.

Szerintem mindenképpen vidd el egy olyan dokihoz ahol van ultrahang.

Amúgy ha valaki terhes lesz általában kapcsolatban van a nőgyógyásszal, egészen a szülésig. Kutyáknál is így szokták. ( akik normálisan tenyésztenek )

2010. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!