Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyánál eláll a...

N Szandra kérdése:

Vemhes kutyánál eláll a vérzés, vagy tovább tüzel?

Figyelt kérdés

Egy cocker spánielem van,összeragadt egy másikkal,azóta nem hagyja magát,de a vérzése nem állt el.

Ha továbbra is tüzel lehet vemhes?Vagy ez így természetes?


2010. okt. 21. 19:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:

Úgy látom kezdtek eltérni a kérdésemtől...A válaszokat nem arra kapom,ami valójávan érdekel. Mivel elmondtam, a kölyköknek MÁR meg is van a gazdájuk, és mivel nem ismertek ne itéljetek...Nem az a tipus vagyok aki a lábtörlön hagyja fagyoskodni szerencsétleneket.

És aggodalomra semmi ok, a szukámat nem váltom le a kölykeire. Abból a kérdésből amit feltettem nem tudom hogy következtetitek,hogy nem vagyok gondoskodó.Talán ha látnátok a kutyáimat,és milyen körülmények között élnek, mennyire megvan adva nekik minden, kellemesen csalódnátok.

Én kutyám jelenleg az ölemben alszik,ha már megosztod,hogy a tied a lábadnál.


Előzőnek: A " köszi " nem érdekes volt,csak ne jelents ki olyan dolgokat,amiben nem vagy biztos. Ugyanis milyen jogon jelenteném én ki neked azt, hogy nem jártál még menhelyen,amikor fogalmam sincs ki vagy?? Az , hogy faluban élek, nem azt jelenti,hogy elmaradott vagyok, és a SZUKÁMÉRT SENKINEK NEM KELL AGGÓDNIA!legjobb sorsa van,ami csak lehet egy kutyának.

Majd ha baja lesz,aggódok én érte,ne idegenek, és főleg ne úgy,hogy engem oltogatnak.Ha nem érdekelne, nem lennék itt.tehát tévedésbe vagytok esve,IMÁDOM A KUTYÁMAT,NEM ADNÁM SEMMIÉRT,A KÉRDÉS AZÉRT VAN,MERT NEM BÍZTAM MEG EGY ORVOSBAN!

Részemről TOPIC LEZÁRVA, 1-2 értelmes válasz jött,hogy méhgyulladása lehet,ilyenekre voltam kiváncsi ( KÖSZÖNÖM NEKIK ),nem arra,hogy ismeretlenül piszkáljatok!

2010. okt. 23. 13:54
 42/66 anonim ***** válasza:
Ilyet ne is kérdezz! Hát az pénzbe kerül!
2010. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 panettone ***** válasza:
75%

Látod végig sem olvastad amit írtam vagyis végig olvastad de végig a homokba dugtad a fejed! Te csak arra keresed a választ mi okozhatja a problémát a Te kutyád esetében közben ha a szukád vemhesült akkor épp most jön majd a világra 4-6-8 olyan kiskutya akiknek nem lenne szabad megszületniük mert éppen elég reménytelen sorsú kutya kóvályog már így is az utcáinkon csak ezt pont azok nem veszik észre akik ezt a helyzetet generálják.

Lehet hogy a te kiskutyáidnak lesz gazdija de azokat akiket esetleg örökbefogadtak volna azok akik tőled viszik el a kölyköket azokat a kutyákat le fogják altatni!

És vedd nyugodtan magadra, bár nem miattad kerültek az utcára de Te rontotad el a gazdihoz kerülésüknek az esélyét mert egy gyepis kutyának csak akkor van esélye gazdihoz kerülni ha nem kell versenyezni az ilyen cuki kölykökkel akik aztán jó esélyel végzik majd a gyepin abban a boxban ahonnan most 4-6-8 másik kutyát fognak lealtatni.

Vedd nyugodtan magadar annak a 4-6-8 kutyának a halálát.

ez ennyire egyszerű, ha legalább azok akik törődnek a saját kutyájukkal és itt most az egyszerű gazdikról beszélek, ha legalább Ti meglátnátok és megértenétek mekkora bajt okoztok az ilyen véleltelenül besikerült almokkal akkor még mindig időben vagy hogy ivartalanítással megments 4-6-8 kutya életet.

Egy hozzáértő, tapasztalt állatorvos simán ivartalanít vemhes szukát is mert tudja ezzel életetek ment meg.

Ha nem vemhesült a kutyád akkor pedig egy kivizsgálással megmentheted őt magát. Az én szukámat 3 évesen ivartalaníttattam mivel volt egy gennyes méhgyulladása ami nem reagált semmilyen antibiotikumus kezelésre . Most 12 éves köszöni jól van.

Nem az a baj, hogy vidéki vagy, nem egy vidéki állatorvos előtt meg emelem a kalapom a lelkiismeretessége és hozzáértése előtt ahogyan nekem is vannak kis faluban élő rokonaim akik példásan tartják a kutyájukat nem ezzel van a gond hanem azzal, hogy nem veszed észre hogy ha minden faluban van 5-6 ilyen felelőtlen gazdi és minden város csak minden utcájában egy! Akkor az évente annyi kutyát jelent amit ez az ország nem képes befogadni!

könnyű azzal takarózni, hogy az én kutyám kölykeinek lesz gazdája! Aha! A spánielmentés minden mentett kutyájának VOLT GAZDÁJA!!!

Évente több száz véletlenül összehozott ilyan alom születik a keverék kutyák JÓ gazdihoz kerülésének esélye nulla! Amint kiderül hogy nem is annyira spániel uccu ki az udvarba, amint kiderül hogy spánielre hasonlít de bolond terrier vére van uccu ki vele!

Honnan fogod tudni milyen kölykökre számíthatsz majd?

Ne haragudj nem megbántani, kioktatni akarlak... csak felnyitni a szemed.


Ma egy jól tartott kutya élhet akár 14-16 évet is szerinted egy átlag ember hány kutyát fogyaszt el élete során? Hármat négyet???

Régebben egy kutya átlag életkora mondjuk jó esetben 6 év volt! Egy ember élete során ha mindig egy kutyát tartott akkor elfogyasztott 8-10 kutyát!

Akülönbözetet könnyű kiszámolni!

Na őket teszitek TI Tönkre! Ők landolnak a gyepiken ahol te állítólag már jártál, de eszedbe sem jut azt mondani a te kutyád kölykeire jelentkezőknek, hogy gyere ki velem ézzünk egy neked való kutyát!

Így mindenki jól járna a barátnőd ka

pna egy cuki kölkyöt, az anyukája egy komótos öreg urat az apukája egy túrabolond hosszúlábút....talán most már érted miről beszélek.


Nálatok is csak a spani lakás kutya...én naponta több olyan emberrel beszélek aki kutyát keres sajnos tudom mi a helyzet. Mire számíthatnak azok a szerencsétlen kutyák és azt is mire azok akik miattuk elbukták a gazdit.


Lehet te ezt már el sem olvasod de ha mégis válaszolnod sem kell tedd amit jónak látsz soha nem kell majd azok szemébe nézned akik miattad fognak lassan kínlódva megfulladni mikor beadják nekik az altató injekciót mert túl sokan vannak és nem kellene senkinek.


Jóéjt!

2010. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

ÉS igen,arra keresem a választ!

Az oldal azért jött létre,hogy kérdezzünk bármit.

Mi közöd ahhoz, engem mi érdekel?

2010. okt. 23. 21:10
 45/66 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látszik ,kicsit nehéz felfognod:nem a nálad született kutyák fognak gyepin meghalni(jó esetben,hacsak ki nem derül a "jó"gazdikról,hogy mégsem olyan jók,jön a baba,költöznek stb.),hanem azok,akiket a tőled kutyát vevők fogadtak volna onnan be,ha nincs nálad épp alom.Ennyire egyszerű.

Egyébként százával fordul elő olyan eset,hogy mindre van gazdijelölt,de mikor már el lehet vinni a kicsiket,mindenféle okkal visszalépnek.

Továbbá a disznóólban szaporító sem úgy fog hozzád odamenni kutyáért,hogy "jó napot,én vagyok a csúnya,gonosz szaporító,ingyen/olcsó kutyát akarok,mert pár kiszuperált kutyámat most akasztottam fel az erdőben,dobtam élve dögkútba stb.").Nem.Úgy fog odamenni,mint szimpatikus,gondos gazdijelölt,gyereket is visz esetleg magával,hogy neki lesz kedvencnek a kutya.A magadfajta meg van győződve arról,hogy a kutya jó helyen van,jó családnál,közben kölyökgyárban tengődik addig,míg pénzt tud termelni,utána dögkút vagy sintértelep.

Erre is van sok-sok példa.

2010. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 panettone ***** válasza:
85%

"Mi közöd ahhoz, engem mi érdekel?"


Nem te érdekelsz hanem azok akiket most konkrétan megöltél a tudatlanságoddal, a gondatlanságoddal és a leszarom a többi élőlényt hozzáállásoddal.

Amúgy egy embert nagyon jól ki lehet ismerni pusztán a kérdései alapján.

Téged sem érdekel amit próbálnak, ki-ki a maga módján és stílusában megértetni.

Valahogy engem sem érdekel hogy mi a érdésedre aválasz mert alapjaiban messsze jársz attól hogy jó gazdinak felelős állattartónak gondold magad.

2010. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
75%

Elgondolkodhatnál azon, miért ugrott ennyi ember erre a kérdésre. Nem veled van bajunk, hanem a szemléleteddel. Én elhiszem, hogy aki távol van ettől a kérdéstől mert nem találkozik vele naponta, annak eszébe sem jut milyen kárt okozhat egy ilyen szaporulattal. Kérlek, fogadd el azok véleményét, akik minden nap szembesülnek a problémával.Legalább azt tedd meg, hogy felmész a spániel mentők vagy az Illatos út honlapjára. Szánj rá 10 percet, hogy egy kicsit könnyebben megértsd az indulatokat. Hidd el, szélmalom harc az állatmentők munkája, ha nem változik az emberek hozzáállása, ha édes kis játék a kutya 6 hétig aztán lesz ami lesz.

Ha egy kicsit közelebbről látnád pl.a fajtamentők munkáját, ha tudnád milyen szörnyűségekkel találkoznak naponta Te is másképp gondolkoznál. Ha tudnád, hogy a gyepiken 2 m2- en tartott kutyák 3 hét alatt hogy kattannak be, ha el tudnád képzelni mi történhet egy kutyával egy szaporítónál és még annyi más helyen, lehet Te is indulatba jönnél. Nézz egy kicsit utána, hogy a saját szemeddel lásd! Te sem tudsz a nyomában lenni 4-6 kölyöknek évekig, az ő kölykeiknek meg pláne. Ha látnád, még sincs jó helyen, vissza tudod venni? Vagy elviseled, hogy 1/2 m-es láncon éli az életét? És hogy évente 3-szor szülni fog véletlenül? Vagy hogy kiejtik egy autóból az M1_esen?

Érzek én annyi felelősséget és jóindulatod Benned, hogy végiggondold mindazt amit itt olvashattál. Szeresd annyira az állatokat és a saját kutyádat, hogy jól dönts!

2010. okt. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 panettone ***** válasza:
75%

Hatvanból egy hasonlóképen felőtlenül gondolkodó hölgy udvaráról mentettünk nem rég tizenhat csonttá fogyott spánielt. minden jóérzésű támogatónk velünk együtt dühöngött, sírt hogy lehet így tartani kutyát. Miért nem ivartalanított, hogy juthatott el odáig hogy végül nekünk kellett az elhozott szukákból ötöt vemhesen ivartalanítattni...

Pedig ha csak a számokat nézem a 16 kutya az kb 3 alom. Tehát ha egy faluban lejön 5-6 véletlen alom és annak csak a fele nem talál gazdára akkor már ott is a 16 menteni való szerencsétlen nem beszélve azokról a vénekről akik feleslegessé váltak mert ott vannak a kölykök és két kutyát eteni oltatni....

Kérdezem én menniyvel kisebb a bűne annak a -3-4 embernek aki így termel kutyákat hogy lenne rá lehetősége hogy megelőzze a vétlen szaporulatot mint annak aki egyedül termel ki ennyi ebet,

szerintem a felelősség nem oszlik meg , mind egyformán rontjátok az amúgy is rossz helyzetet.

2010. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

TAPS TAPS.

gyűlnek a még okosabbak!Gyertek kutyát menteni gyorsan,mert lehet,hogy vemhes :O háhá :D

hej,ökör,nem idegennek adom,barátnőimnek adom a kölyköket.Akik nem dobják el ;)



VOLT MA ORVOS A KUTYÁMNÁL,ELMESÉLTEM NEKI MI RÉMHÍREK TERJENGEK NETEN ARRÓL, MI LEHET ILYENKOR A KUTYÁVAL. A DOKI NEM ÁLLTA MEG RÖHÖGÉS NÉLKÜL!!

SPÁNIELEM TELJESEN EGÉSZSÉGES :) :) :) :)

De ha menteni kell majd szólok már :D PONT NEKTEK XD!!! :D

2010. okt. 24. 12:59
 50/66 A kérdező kommentje:

Mellesleg,nem hogy veszélyt jelent a vérzése,TELJESEN TERMÉSZETES,mivel még nem hagyta abba a tüzelést. Ennyi :)

Méhgyulladás,rák,szifilisz nem?:D Csak mert tüzel. Megvallom elijesztettetek. De megnyugtatott a doki,hogy neten, az emberek nem segítség nyújtás céljából válaszolnak,hanem simán csak mert unatkoznak.És az unaloműző válaszuk nem mindig jó szándékú.

Kölykei lesznek :) Nem kell császárolni,és ivartalanítani sem! Lesznek gazdái,és gondoskodóak ; )

Mostmár megköszönném (ha mindenki lelki világa megnyugodott,mert hogy TI annyira aggdtok,hogy mármár jobban mint én) ha leszálnátok a kérdésről,mert halvány fogalmatok sincs,mennyi hülyeséget összehordtatok. :)

Lényeg a lényeg LILI EGÉSZSÉGES!!!! :):) ti meg nem... ;) agyileg.:D

2010. okt. 24. 13:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!