Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyánál eláll a...

N Szandra kérdése:

Vemhes kutyánál eláll a vérzés, vagy tovább tüzel?

Figyelt kérdés

Egy cocker spánielem van,összeragadt egy másikkal,azóta nem hagyja magát,de a vérzése nem állt el.

Ha továbbra is tüzel lehet vemhes?Vagy ez így természetes?


2010. okt. 21. 19:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Én is inkább valami baj felé tapogatóznék.

Ha jól tudom, az előivarzásnál- mikor vérzik- a szuka nem tűr meg kant. Tehát ilyenkor esélytelen az összeragadás.

A tényleges ivarzás során történhet akció, akkor pedig már egyáltalán nincs vér, max némi átlátszó váladék.

Az pedig, hogy azóta nem hagyja magát, azt se értem, hiszen az ivarzás során abban a pár napban, a szuka akár többször is megállhat egy kannak, sőt többnek is.


Biztosan összeragadtak?

Másrészt te írtad, hogy a szukád még fiatal, úgyhogy ő fogja a legjobban megszívni azt, ha tényleg vemhes.

Egyébként figyelgesd, nem iszik-e többet, nyomásra nem fáj-e a hasa, esetleg nem eszik-e feltűnően sok füvet, vagy nem büdös-e a váladék (vér), ami ürül belőle, mert ez simán lehet egy méhgyulladás is.

De ami a lényeg, keress fel egy dokit, aki ért hozzá, mert ez rosszul is elsülhet.

2010. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
Én is méhgyulladásra tippelnék, mindenképp kellene egy utrahangot csináltatni.
2010. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

Több vizet iszik,de nem eszi a füvet,és nem érzékeny a hasa sem nyomásra.Nem is büdös a váladék,és nagyon kevés,nagyon kis foltok jelennek meg néha..

Viszont abban tévedsz,hagyják magukat a kannak,amikor véreznek is.

Volt már kölyke.

2010. okt. 22. 13:59
 34/66 A kérdező kommentje:
Ja és igen,biztosan összeragadtak.Több mint fél órára.
2010. okt. 22. 14:00
 35/66 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, -és mert kis faluban laksz ez lehet is - sohasem jártál még menhelyen. Kérlek, tedd meg egyszer. Ha nincs erre módod, a Spániel mentők honlapján még ütősebb érvet találsz az ivartalanítás mellett.
2010. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 A kérdező kommentje:
Jelenleg lakom faluban,városból költöztem,nem 1 menhelyen jártam,de köszi.
2010. okt. 22. 17:07
 37/66 anonim ***** válasza:
Ez a köszi elég érdekes volt. Végiggondoltad, hogy a születendő tündéri kiskutyáidnak mennyi esélyük van arra, hogy ott éljék le az életüket? Mert esetleg mégsem lesznek olyan tündériek felnőtt korukban, mert esetleg ez a keveredés mégsem olyan jó genetikailag, mert esetleg mégsem tudsz olyan felelős gazdát találni mindegyiknek stb. stb. Menj csak el egy menhelyre még egyszer, talán utána végiggondolod! Vagy amit nem látunk az nem is létezik?
2010. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 panettone ***** válasza:
86%

Szia,

én a kérédsedre nem tudom a választ viszont lakott eddig nálam 15 gazdikereső spaniel akik nagy része hasonlóan nem kívánt alomból született.

Egyszerűen felfoghatatlan számomra miért kell tovább rontani a spánielek amúgy is iszonyatos helyzetén. Spániel keveréknek születni manapság a legnagyobb büntetés amit a sors egy élőlényre mérhet.

Azok akik homokba dugják a fejüket és tervezetlenü, felelőtleül hagynak kiskutyákat a világra jönni azok nem csak a saját szukájuk egészségét, a megszülető kiskutyák életkilátásai de a többi gazdikereső esélyeit is tovább rontják. Nyugodtan élj abban a tudatban, hogy minden a legnagyobb rendben lesz....csak hát lesz majd egy idősebb kutya akire már nem lesz szükség mert ott a Te véletlenül megszületett cuki kis kutyád aki jó lesz helyette az öreg meg mehet a levesbe, lesz majd egy gyepin rostokló akit már el sem mennek megnézni mert minek egy pár éves spani ha ott az ingyen kölyök, lesz majd egy mellé egy Tőled ...és később majd befedeztetik vagy csak hozzád hasonlóan nem veszik észre hogy a kinti kutya befedezte a bentit és lejön még egy alom akik a Te "unokáid" lesznek...

Így értéktelenednek el a kutyák és lesznek lábtörlőn fagyoskodó kirekesztett értéktelen szarok a TE kutyád kölkei vagy azok akik egyszer ugyanilyen cukik voltak csak éppen volt merszük megöregedni.

Nekem a kutyázás öröm, most is alszik a lábam körül 3

jóllakottan, békésen szunyókálnak és közben várják a gazdit akik már nem beassza ki őket az utcára- viszont az ilyen felelőtlen emberektől mentse meg a kutyát a jóisten...

Nem látthattál elég menhelyet, akkor nem járulnál hozzá ahhoz hogy még több kutya sorsán ront a felelőtlenségeddel.

többek között ő is nálam lakott, ha van benned erő olvasd el:

[link]


Nem ismerjük egymást, ha a spánielek nem ennének ennyire kétségbeejtő helyzetben nem is vettem volna a fáradtságot hogy írjak ide. Tisztában vagyok vele, hogy sokan nem látják mi folyik kutyázás terén ebben az országban csak hát ha annyira szereted ezt a fajtát annyira szereted a kutryádat akkor nem lenne fontos számodra hogy legalább te ne ronts a helyzeten? hogy legaláb miattad ne szenvedjen, vagy haljon meg akár egyetlen egy kutya is? Ivartalanítással nem csak a TE saját kutyádat véded meg jó pár betegségtől de a fajta többi egyedével is jót teszel.

De ehhez ki kell nyitni a szemed hogy észrevedd mekkora bajt csinálsz.

2010. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

Jaj, így péntek este fél 10 tájban, nem arra számítottam, hogy pont sírni fogok.

Igazából az utolsó lényegében mindent elmondott, a link pedig rendesen ütött.

Úgyhogy kedves Szandra ha van benned némi jó érzés, és az eddigi hozzászólások nem érintettek meg, akkor talán az előttem író sorain elgondolkodsz.

2010. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
75%

Szandra!

A méh gyulladás első jele az ha több vizet iszik mint szokott... Egy ultrahang mindenképpen kellene, és kenet vizsgálat. Doki mellett dolgoztam pár évig. Sajnos volt olyan tapasztalatom amikor az utolsó percben hozták a kutyát, mert késő vették észre a bajt. Műtétre már nem került sor, mert amikor kiemeltük az autóból átment a vadász mezőkre. Hiába próbáltuk újra éleszteni. De te tudod...


Kollégámék is vittek haza a piacról egy staffi keverék kölyköt. Tökre boldog volt, hogy milyen frankó kutya. Milyen ari és okos. El volt szállva a kutyától. Állandóan azt hangoztatta, hogy Ő milyen felelős kutya tartó. ( persze a céges kutyát állandóan ,,elfelejtette" megetetni )

Most másfél éves a kutya, de már nem él velük mert leadta a Szomorú szív alapítványnak, mert ugye jött a gyerek, és hát Ő félti a gyereket a kutyától....

A tanulság magáért beszél. Az ember hajlamos arra, hogy igérget fűt fát, fogadalmakat tesz, de valahogy mégsem úgy alakul ahogyan azt mondogatja vagy tervezi. Viszont mégse az ember szívja meg, és nem az embertől veszik el az egyetlent ( életét ) csak azért mert már nem kell.

Egy stafi keveréket még az állatvédők se mentik nagyon mert nem kockáztatják a többi mentvényhez bevinni...

2010. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!