Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogy leesett az első hó...

Most hogy leesett az első hó bp-en, mindannyian tapasztalhattuk(a citromos hó mennyiségéből is), hogy mekkora probléma is a kutyatartás. Tik mit tennétek a kutyások visszaszorítása érdekében?

Figyelt kérdés

Kivetni adót a kutyatartókra és az abból befolyó összegből a nem kutyások kártalanítása történne?

Kötelező közmunka, utcatakarítás a kutyatartóknak?

Vagy egyszerűen (főleg állatvédelemi szempontból) a társasházi kutyatartás betiltása?

Vagy a probléma forrását kéne megszüntetni, vagyis valahogy az emberi kapcsolatokat fejleszteni?



dec. 21. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Minden évben kiírod ezt a kérdést, amikor van hó. A hímtaggal rendelkező embertársaink esetleges utcai "jelölése" nem zavar? A barátos nőket nem akarod megadóztatni?

Kutyaadó: rendben, de akkor azt a kutyás infrastruktúra fejlesztésére fordítsák. Én sem kérem, hogy kárpótoljanak azért, mert nem dohányzom és a képembe füstölnek (+ eldobják a csikket), nincs autóm és mégis szívom a kipufogógázt, nem férek el egyesektől a járdán (ahogy a kutyatartást, úgy az autózást is lehet normálisan csinálni) és hasonlók.

Közmunka: ha otthagyja a kutyagumit, legyen. Ahogy legyen a többi szemetelőnek (l. csikk, sörösdoboz) is.

Kutyatartás: az állatkínzás most is tilos. Egy csivava lakásba való, egy kaukázusi meg nem. Felvilágosítás, oktatás kell, nem be nem tartott szabályhegyek.

Probléma forrása: Arra gondolsz, hogy egyesek gyűlöletet keltenek egy másik csoport ellen, mert ők másmilyenek? Néztél már tükörbe? Ez a kérdésed szerinted mire való?

dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Először NEKED kellene beiratkozni általános iskolába és megtanulni helyesen írni - aki képes ilyenekrei, hogy "tik", annak nincs joga senki mást kritizálni.
dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Most írtam ki először, ugye nem gondolod hogy csak engem zavar ez?

Na te felfogásod a legkárosabb.

Egyik probléma dem igazolja a másikat. Attól hogy a szomszéd Sanyi bácsi alattad dohányzik, attól még te nem kapsz erkölcsi engedélyt hogy akkor te meg odaszarathatod a kutyádat a parkba, mer'hogy a sanyibá.

És ha meglátsz egy kupac szemetet a parkban mi lesz? Ahelyett hogy felszednén csak dobsz rá te is még, mert hogy ha más megteheti, te miért ne?

Egy probléma megvitatása, miért lenne gyűlölködő?

dec. 21. 11:27
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vegyünk egy kalap alá az összes kutyást és BÜNTESSÜNK meg az jóóó....

Az én kutyám pisijét te biztos nem láttad a fővárosban, mert 10 km-re lakom Pesttől, a kutyámat a mezőre, illetve a Duna-partra viszem sétáltatni, hülye lennék bevinni a zsúfolt, forgalmas lakott területre.

Amúgy nem tudom, mit vizionáltál a szemeiddel, mert bár esett hó, de Pesten (néhány kicsi forgalmú külvárosi részt kivéve) nem marad meg vagy max. fél napig. Naponta bejárok dolgozni, itthon volt hó, bent nem.

dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

3: szalmabáb érvelés vagy az értő olvasás hiánya. Leírtam, hogy a szemetelés úgy általában büntetendő. Beleértve a csikket, kutyagumit, bármit. Egyébként ha olyan a helyzet, felszedem másét is. Például a saját kutyám terméke mellé simán befér még két kupac. Több ilyen embert ismerek. Felénk kevés a szemetes, így gyakori, hogy a használt zacskó tovább sétál a gazdával.

Nálad úgy néz ki a probléma megvitatása, hogy egyből kártalanítást kérsz, kötelező közmunkára küldenél, tiltanál és büntetnél? Erre írtam analógiának az autósokat, dohányosokat, de lehetne még kismillió olyan csoportot találni, akik valamiért zavarnak valakit. Ha nem mindentől elzárva egy tanyán élsz, akkor mindig lesznek ilyenek. És ha valaki bunkó, akkor kutyával, cigivel, autóval, bármivel az, ha pedig normális, akkor ezekkel együtt is szinte észre sem veszed.

dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy most irtad ki eloszor. Kb 2 hete is feltetted ezt a nagyon ertelmes kerdest, a szokasos hulyesegeiddel egyutt.

Uncsii

dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem az idegrendszeremet zavarják meg az ehhez hasonló, infantilis kérdések. És miután kibillentettél a nyugalmi állapotomból, kártalanítást követelek.
dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Engem a gyerekek zavarnak... valaki csináljon velük valamit 🥺


Te pedig menj pszichológushoz.

dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azért egy együgyű buta állathoz ne hasonlítsuk már a gyerekeket. A gyerekek felnevelése kulcskérdés a jövőnk szempontjából, a kutyáé meg hát na.... Még szaporodni sem engeditek mert olyan állatbarátok vagytok (vagyis egy ösztönlényt fosztotok meg az ösztönétől, de ebbe most ne menjünk bele)

El kell hogy keserítselek titeket, de nincs egy hetes a regisztrációm (évek után). Úgyhogy ezek kérdések mástól vannak és leírom mégeyszer, NEM én vagyok az egyetlen akit zavar hogy tömény kutyapisában kell lépkednie, a kutyakakát már meg sem említem. Amúgy be is linkelhetnétek a kérdéseket.

dec. 21. 14:13
 10/22 A kérdező kommentje:

És ez nem büntetés, ahogy az autósokat is súlytja nem kevés adó (valaki említette a kipufogó füst zavarja), úgy a kutyásokat is kellene. Havi 20 ezer ft, vagy havi 16 óra közmunka el is rettentené az embereket és még környezetudatos intézkedés is lenne.

Aki kutyát szaratna a panelba', az szépen dolgozzon vagy perkáljon.

dec. 21. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!