Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy vagy a kistestű kutyát...

A nagy vagy a kistestű kutyát szívlelitek jobban?

Figyelt kérdés
dec. 31. 15:31
A kérdező szavazást indított:
Max 20 kilóig
20 kiló felett
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen is, meg amolyan is és bár nagyon aranyosnak találom a kistestűeket is, én inkább a nagyot tudom jobban "kezelni", valamivel közelebb is állnak hozzám.
dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Azt szoktam mondani, a kutya legyen min. egy számmal nagyobb a macskánál. (Átlagos macskára gondolok, 4 kg körülire)

Nálam egy kutya 7-10 kg-nál kezdődik. Ami engem illet, én nem vállalnék be 20kg feletti kutyát, mert fizikailag nem bírnék el vele, ha bármi gond adódna, de amúgy "szívlelés" szempontjából nincs felső határ.

A brachycephalokat nem bírom. Szegények egész életükben nem vehetnek egyszer sem normálisan levegőt.

dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Kisebbeket, mert kisebb helyen elférnek, olcsóbb a tartásuk és ha bármi gond van könnyebb őket "kezelni" (pl sérülés esetén cipelni, pórázon fizikálisan megtartani stb)


Ettől függetlenül a nagyokat is kedvelem, de kis-közepes kutya párti vagyok. Számomra a 12-15 kilós méret az ideális.

dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindketto, jol kiegeszitik egymast, van egy 15 kilos, meg egy dupla akkora.
dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyugodt, lusta kutyákat szeretem a legjobban. Pl. egy bernáthegyi vagy bullmasztiff elég könnyen kezelhető és nincs nagyon nagy mozgásigényük sem.


De kicsiben is vannak nyugodtak, még puliból is találkoztam olyannal ami csak akkor futott ha éppen futatták, csak akkor ugatott ha kellett és különben egy nagyon csendes ücsörgős, nyugodt kutya volt.

Nyílván ehhez kell egy rendszer.


Illetve nagytestűből is van olyan ami nagyon pörög én azt rosszul viselem.

dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem jelneleg mind a 2 van. Egy kis foxi(kb. 1 éves) és egy németjuhász(kb. 16 éves) mind a 2t imádom.
dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok szavazni,mert pont a 15-20 kg közti közepeseket szeretem.

Ha a "20 kilóig"-ra szavazok,hiheted azt,hogy a kicsiket szeretem. Pedig nagyon nem.

dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Bármilyen méretűből van olyan, amelyiket kedvelek, de nekem a kis-közepes az ideális, könnyebb velük bárhova elmenni.
dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
35 kiló felett...
dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Kb 30-50kg között.

És a feketét.

Most szuka rottim van, 46kg.

Ölelgetni való. De csak nekem. Mást senkit sem szeret. Na jó, a vörös kandúr cicámat is nagyon bírja, együtt alszanak.

dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!