Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bántalmazták?

Senki12345678 kérdése:

Szerintetek bántalmazták?

Figyelt kérdés
3 hónapja (és 3 hónaposan is) hoztuk el a kiskutyánkat, most 6 hónapos. Amikor elmentünk érte és kihozta a hölgy iszonyúan remegett. Egyáltalán nem úgy viselkedett mint egy “igazi” kiskutya, nem ugrált meg orult, mint általában a kiskutyák úgy mindennek. Csak állt és remegett..azt mondta ki szokta őket hozni ha jó az idő.. de lehet azért volt ilyen mert életében nem volt kint a szabadban és félt mindentől? És azóta is kissé távolságtartó, nem szereti a simogatast nagyon meg hasonlók.

jan. 8. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Inkább gyenge idegrendszerű. Szaporítótól származó kutyáknál nem ritka...
jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
mi az a szaporító már olyan sokszor láttam itt leírva ?
jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szaporító az, aki azonos fajtajegyekkel rendelkező (de nem feltétlen fajtatiszta) kutyákat mindenféle különös átgondolás nélkül összetesz és lesznek belőle kiskutyák. Ezeket aztán jó gyorsan eladja, 0 oltás vagy bármi szükségessel. Könnyen felismerhető már csak abból is, hogy nem te választod ki a kutyát, hanem odaadnak a kezedbe egyet. Ezek a kutyák sokszor betegesek és hozzák valszeg az összes fajtabetegséget.

Ha nem utcai vegyes kutyát szeretnél, akkor jobb a tenyésztőtől vett állat. Lehet, hogy drágább, de ennyi pénzt megér, ha már fajtatiszta kutyát szeretne valaki.

Egyébként a leírás alapján nekem is gyenge idegrendszerűnek tűnik, elképzelhető hogy a jövőben más betegségek is előjönnek majd nála.

jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%
Nem tetszik a "hivatalos" szaporítóknak (szép szóval tenyésztőknek) hogy elveszik a bizniszt és azért terjesztik hogy betegesek lesznek meg stb. Ez olyan mint amikor az autó szakszervízek azt mondják csak ők tudják jóra megszerelni az autódat.
jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
és még pénzt is adtatok érte?
jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Miért vittétek haza a kiskutyát, ha látjátok, hogy valami nem okés?

Tuti szaporítós amúgy, tenyésztő nem adna át így kutyát...

jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Inkább csak elhanyagolták (nem vették napi többször kézbe, nem simogatták, nem ismertették meg különféle ingerekkel stb.) és az idegrendszere sem a legjobb, meg persze nem voltak ott a tesók, akikkel egész addigi életében együtt volt.

Szerintem is tipikus szaporító, de most már elhoztad, majd a legközelebbi kutyánál körültekintőbb leszel remélhetőleg. Vidd suliba, oviba, különböző helyekre kirándulni, foglalkozz vele sokat és fel fog bátorodni és javulni fog a kapcsolatotok is.

jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

A kiskutya rossz idegrendszerű. De ha olcsón kellett szaporítótól kölyök, ne csodálkozz, hogy ilyen. Majd most cserébe rákölthetsz sok milliót, hogy úgy-ahogy élhető legyen.


#5, nem, nem olyan. Inkább olyan, mint amikor a kínai piacról megveszed a "Nikea" feliratú cipőt olcsón és csodálkozol, hogy 2 hét után lerohad a lábadról.

jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem gyenge idegrendszerű. Nekünk volt olyen kutyánk,állítólag bántalmazták. De szerintem a bántalmazós sztorik egy részét a menhelyesek találják ki,hogy megsajnáld a fura/selejt kutyát és elvidd.

Nekem az egyik macskám ilyen. Pár hósan fogadtam örökbe és nem bántalmazták. Fura volt, kicsit rángatózott,nem volt barátságos. Az orvos szerint minden rendben volt vele. Gondoltam elmúlik. De nem. Lassan 15 éves, és egész életében utált mindenkit, furán néz, néha furán mozog.

A másik macskám 5+ éves,utcáról fogadtam be tiszta sebesen,betegen. Na,neki szuper természete van,mindenkit szeret,hízeleg,imádja a gyerekeket is.

jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!