Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára nőtt a maltipoo...

Mekkorára nőtt a maltipoo kutyusotok?

Figyelt kérdés

Akinek már felnőt maltipoja, mekkora lett, hány kg/centi?

A miénk még csak 4 hónapos, 2,3 kg, marmagassága kb 23 cm, egyelőre elég kis csöpp, de hát még növésben van.

Tudom, hogy változó a súlyúk és a magasságuk is, vannak egész kicsik meg nagyobbak is, csak kíváncsi vagyok, akinek ilyen kutyusa van, mekkorára nőtt. :)



jan. 12. 15:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Ne kezdjük megint ezt a kört, egyszer már ki lettek törölve a kommentek.

Nem szaporítótól vett kutya, a hölgy törpe uszkárt tenyészt már 14 éve, a kutyái mind genetikailag szűrt, törzskönyves kutyák, jó pár éve már maltipookkal is foglalkozik. A mi kölykünk szülei szintén szűrt, egészséges, tenyészszemlés, többszörös fajtagyőztes kutyák, úgyhogy ezt le is zárhatjuk. Nem az volt a kérdés, hogy honnan vettük vagy nem vettük a kutyát! A maltipoo amúgy is egyre elterjedtebb fajta belföldön és külföldön egyaránt, semmit nem jelent, hogy az FCI (még) nem ismeri el hivatalos fajtaként. Lehet pár év és már el fogja.

Egyébként a maltipooknál is megvan az a súly és magasság tartomány, ami között mozognak, lévén h máltai selyem és törpe uszkár keverékről beszélünk, nem fog pl 20 kg-osra nőni.

Röviden: személyes tapasztalatra voltunk kíváncsiak azoktól, akiknek maltipoojuk van, ennyi.

jan. 14. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, hogy ugye ez nem egy különálló, elismert kutyafajta, hanem egy keverék. Ergo nincs standard. Bármekkora lehet.
jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy nem egy különálló, elismert faj. Attól még van egy bizonyos kg és centi, ami között várhatóan a kutya fog mozogni, bármekkora nem lehet. Se a máltai, se a törpe uszkár nem egy nagytestű kutya, nyilván a kölykük is ebben a sávban fog mozogni és nem lesz felnőtt korában egy németjuhász súlycsoportjában... Vagy ha igen, akkor az bizony nem Maltipoo, csak annak mondták.

A tenyésztőnek, akitől elhoztuk van egy csoportja több, mint 10 ezer taggal, ahol rengeteg visszajelzés van korábbi alomból született Maltipookra, mindegyik 2 (de inkább 3)-7 kg között van és kb 20-30 cm között. Tehát tudjuk mire számítsunk kb, engem tényleg csak az érdekelt volna, hátha valakinek innen a gyk-ról van Maltipooja és megosztaná a személyes tapasztalatát a saját kutyáját illetően.

jan. 14. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!