Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rossz az idő, zápor,...

Ha rossz az idő, zápor, vihar, akkor hova mentek olyankor a kutuysokkal sétálni?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy akkor megvárjátok, míg lejjebb csitul, de mi van ha egész nap ilyen az idő. Kérlek bocsássatok meg egy kezdő lakásban élő kutyatartónak :)
2010. okt. 23. 07:23
1 2
 1/13 Szani84 válasza:

Szia!



Hát Én csak a tapasztalataimat tudom megosztani veled...

Azt nem írtad, hogy milyen kutyusod van, de ha kistestü, lehet számukra kapni kis édi-bédi ruhácskát, amitől nem ázik agyon a kutyus...

Ha nagyob testü, mint Nekem van (Golden Retriever), akkor sztem nyugodtan kiviheted, csak mikor hazaértek, alaposan töröld meg a bundusát az esőtől, és egy-két szóból megszárad... Nem fog megbetegedni, efelől ne aggódj...

Remélem segítettem...

2010. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hell-ikon ***** válasza:

Nekem német juhászom van és megmondom őszintén, hogy olyankor nem viszem sehova. Bár ő -értelemszerűen- nem lakásban tartott, így talán számára nem is akkora tragédia, ha kimarad 1-2 napi séta, mint egy lakásban tartottnak. (pláne, hogy neked muszáj egészségügyi sétára levinni).


Ilyenkor önszántából még a verandáról se jön le - ha mégis, igyekszik a lehető legfedettebb helyen maradni és vizes területre nem lépni, ha nem nagyon muszáj. A vihartól (ahogy a petárdáktól is) meg egyenesen fél, olyankor be szoktam engedni a házba.

2010. okt. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi: kertes ház, 2 spániel.

Megszokás: reggel egy kisebb, délután egy nagyobb séta.

Ha szar az idő, akkor várunk, hogy jobb legyen, ha menthetetlen, akkor csak az utca végi térre kivisszük őket pisálni, kakálni és irány a ház.

Otthon aztán a kutyáknak törölközős dörgölés, nekünk zoknicsre, ruhacsere, káromkodás...

:)

Aztán ha javul az idő, akkor bepótoljuk nekik a kimaradt nagyobb sétákat a közeli erdőben.

2010. okt. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ugyanúgy megyünk a szokásos sétánkra. attól, hogy esik, még le kell fárasztani a kutyát. ő sincs cukorból, és én sem. és mi van azokkal a kutyákkal, akik kint vannak egész nap hóban-fagyban? szegénykék kibírják, akkor az én lakásban tartott kutyám sem fog belehalni egy kis esőbe. még élvezi is.
2010. okt. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek. Egyébként nagytestű kutyusom van, rotweiler, de még kicsike, még fiatal :)
2010. okt. 23. 07:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs kutya esernyő.A kutyák nem érzékenyek a vízre,csak megrázzák magukat,és kész.Ha rendesen esik,akkor nem fogod kivinni.Azért érdemes letörölgetni egy törölközővel a te esetedben,hogy ne odabent rázza le magáról a vizet.Hideg esőben se vidd ki.
2010. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most látom hogy rotweiler.Ez nem is kutya,hanem egy terminátor a bőr alatt fémváz burkolattal.
2010. okt. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kicsi kutyám van (palotapincsi), őt szó szerint elmossa a víz, elfújja a szél...

Ha nem csak csepereg, hanem zuhog, akkor nem viszem le, hanem marad a fürdőszobában az újságpapír, kutyapelus... nem jó megoldás, de próbáltam már párszor levinni esőben, de ilyenkor a kapuban mind a 4 lábával "fékez"...

2010. okt. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A roti az bírni fogja a viszontagságokat, de a rövid szőre miatt töröld át alaposan, nehogy megfázzon.
2010. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem kistestűm van, de én nem adok rá ruhát csak azért, mert esik az eső.

A velünk szembe lévő társasház körül végig erkélyek vannak, amik kinyúlnak a járda fölé, így ott szoktunk menni 1-2 kört. Ha pisilnie kell, akkor addig odamegy a járda melletti füves részre, majd jön is vissza.

ilyenkor ő is kb. annyira szeret sétálni, mint én:)

Aztán ha eláll az eső, akkor bepótoljuk. De amikor idén tavasszal olyan sok eső esett, akkor a felesleges energiáit a lakásban vezettük le, hatalmasakat játszottunk.

2010. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!