Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutya lehet kint...

2 hónapos kiskutya lehet kint a garázsba?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptunk egy kiskutyát, bent volt eddig. Viszont így hogy van 3 kis gyerek a lakásba és nem győzünk utana takarítani, igy kitennénk a garázsba. A garázsba pedig betennénk a kutyaházát. Garázs szigetelt, de igy is elég hideg van ott. És a kutyaház is szigetelt. Van aki szerint még minimum marciusig bent kéne hogy legyen mert kicsi,van aki szerint nyugodtan mehet ki. Viszont én nem tudom mi lenne a jó
jan. 13. 13:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ez egy baba, kint sem lehetne, mert nincs immunitása.

Inkább adjátok oda olyannak, akinek nem nyűg.

jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Az lenne a jó, ha a kiskutyát odaadnátok egy olyan családnak, akik átgondoltan szeretnének kutyát tartani, és nem csodálkoznak rá arra, hogy egy kutya bizony koszol, pláne egy nem szobatiszta kölyök, és eszükbe nem jut egy ilyen pici kölyökkutyát kitenni a fűtetlen garázsba. És nemcsak a hideg miatt.
jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem nyűg. Csak nem tudjuk mi a jó neki. Ezért írtam a kérdést
jan. 13. 13:43
 4/37 anonim ***** válasza:
64%
Milyen fajta?
jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
98%

Az a jó neki, amit leírtak. Ezért nem szabad élő állatot ajándékozni. El se kellett volna fogadnotok. Egyértelmű, hogy nem vagytok rá felkészülve.

Egyébként 2 hónaposan lassan itt az ideje szoktatni a szobatisztasághoz. Van erre szabad kapacitásotok? Nem kis munka...

jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
20%

Ilyen időben kint is születnek kutyák, és többnyire felnőnek. Viszont fűtött helyen tartott állatot nem szabad télen kitenni, túl nagy a hőmérsékletkülönbség, nincs a szervezete alkalmazkodva hozzá, nincs megfelelően vastag bundája stb. Minden állatra igaz, hogy csak akkor lehet télen kint tartani, ha nyártól kint van és fokozatosan szokik hozzá az egyre hűvüsebb időhöz.

Nappal enyhe időben elkezdhetitek szoktatni, de éjjelre mínuszokba ne tegyétek ki. Különösen ha rövidszőrű. Legjobb lenne egy köztes megoldás, 15 fok körüli előszoba vagy világos pince, március-áprilisig.

jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

*szobatisztaság : egyenlőre azt se tudom hogy kezdjek bele.

Kinti idő: elvileg (!!) Előtte is kint volt a kutyus szélvédett helyen. Szigetelt fűtetlen heyen. Csak én sajnáltam kitenni mióta itt van.

Labrador egyébként

jan. 13. 14:10
 8/37 anonim ***** válasza:
88%
Fenének kellett nektek kutya, ha nem akarjátok normálisan tartani! Vidd vissza oda, ahol eddig is élt! És ne játsz életekkel! (Szégyen, hogy kik vállalhatnak gyereket is...)
jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Leírtam a 7es válaszomba pár dolgot... mindegy is
jan. 13. 14:11
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
A labrador nem kerti dísz! Pláne nem 2 hónaposan! Nem baj, ha nem vagy alkalmas állattartásra, sokan nem azok. Csak ne a kutya szenvedje meg ezt! Vidd vissza a szaporítóhoz, ahonnan van, vagy keresd meg a fajtamentőket!
jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!