Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát lehet elajándékozni ?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Van egy nagyon aranyos, középkorú szomszédnőm. Nyolc éve kihozott a menhelyről egy kistestű kutyát, főleg családi kedvencnek, a gyerekeinek. Kertesben lakott, nagy udvaron szaladgált a kutya. Most ide költözött a lakótelepre egy éve, és a kutya nehezen tűri a bezártságot, de sétálni sem szeret. A szomszédnőm közben talált egy külföldi munkát, és nagyon szeretné elvállalni a férjével együtt.

A lakásban maradó, már nagykorú gyerekeinek nem kell a kutya, mert sokat dolgoznak, alig vannak otthon.

Befogadni én sem tudom a kutyát.


Az lenne a probléma, hogy a szomszádnő annak idején aláírt egy szerződést egy kutyamenhellyel, hogyha már nem tudja ellátni a kutyát, köteles visszaadni a menhelynek.

Viszont ezt nem szeretné a család, mert tudják, hogy a menhelyen dolgozók zöme nagyon fanatikus, bántó, empátiamentes, és ha bevinnék a nyolc éves kutyát, rácsok mögé kerülne szegény, vagy elaltatják. Tehát - nem bízik a menhelyben.


Az lenne a kérdésem: jogilag megteheti a szomszédnő, hogy kutyás oldalon meghirdeti, és elajándékozhatja a menhely tudta nélkül? Persze csak szerető gazdihoz, alapos ellenőrzés után adná.

Ha sikerülne is, utólag a menhely jogilag megtámadhatja, hogy kihagyták őket?


Kizárólag segítőkész válaszokat várok. Mielőtt bárki bántaná a szomszédnőt, biztosíthatom, hogy egy lelkiismeretes, csupaszív ember, jól bánnak a kutyával, és a családja is, viszont az önmegvalósítás is fontos számukra.



jan. 14. 12:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
El.
jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
28%
Ezekkel a kamu szerződésekkel nyugodtan lehet begyújtani a kályhában, ablakot pucolni, kitörölni a kakis popit, vagy amit akarsz.
jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Megpróbálhatja, de igen, jogilag támadható. Megértem azt a részét, hogy jobb helyre tudná adni, és ha ez tényleg így van, akkor támogatható az ötlet. Viszont ha valóban így van, akkor miért is nem lehet erről informálni a menhelyt? A menhelynek nem érdeke, hogy visszakerüljön hozzájuk, ha van új gazdijelölt, az nekik is tökéletesen megfelelne. Legfeljebb lenne még egy szerződés aláírás, és ennyi. Szóval kissé sántít ez így. A szomszédnőnek nem lesz esélye leinformálni a leendő örökbefogadót, míg a menhelynek igen. Arról már nem is beszélve, hogy már a 2-3 éves kutyákért sincsen tolongás, nemhogy egy 8 évesért.
jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Persze, ha sikerül neki rendes gazdit találni, utólag értesítené a menhelyet. Nem sántít sehol a dolog, csak rossz tapasztalataik vannak a menhelyekkel.

Elég felmenni egyes menhelyek oldalára, és tele van fájdalmas fröcsögésekkel, hogy milyen gonosz gazdik vannak, elszegényednek, és nem tudják eltartani a kutyájukat, vagy kislakásba költöznek, vagy megváltozik az életkörülményük. Pedig nem jókedvükből, vagy linkségből, vagy gonoszságból adják vissza a kutyát.

Nem minden menhely vezető ilyen, de sajnos, ahonnan hozták a kutyát, nagyon fanatikus, lekezelő a vezető, pellengérre rakja a volt gazdikat, nincs is jó híre, az ott lakó kutyák rossz körülmények között vannak.


Láttam a menhelyi papírt, valóban elég fecninek tűnik...

jan. 14. 12:56
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Menhelyen nem altatnak, csak sintértelepen, de ott meg nincs szerződés. Viszont ha menhelyre visszaviszi, akkor ott meg kiposztolják Facebukkra, hogy “Buksit 2 év után leadta a tulajdonosa, mert külföldre készülnek és nem akarják magukkal vinni…Buksi szíve összetört, semmit nem ért, csak azt, hogy a gazdinak már nem kell.” Aztán a poszt alatt a Julikák meg Kovácsjózsefnék megvadulva elhordják minden szörnyetegnek meg rohadéknak az illetőt, akivel remélhetőleg majd a gyerekei is lepasszolnak, ha nem akarnak vele törődni.

Egyébként mekkora az esély rá, hogy a menhely ne tudja meg, hogy el lett ajándékozva a kutya? Mert ha jó eséllyel nem fog kiderülni, akkor nincs gond. De ha előfordulhat, hogy értesülnek róla - egy külföldre költözést elég nehéz eltitkolni - akkor jobb lenne oda visszavinni. Elaltatni nem fogják.

jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
60%
4-es, Nem elég utólag értesíteni a menhelyet! Mi a franc van az emberekkel mégis? Aláírt egy szerződést, amiben konkrétan szerepel az a mondat, hogy az örökbefogadó nem jogosult az állatot tovább adni! Milyen jogon akarja ezt semmisnek tekinteni? Úgy gondolkodik, hogy csak egy kutyáról van szó, tehát az a szerződés nem is szerződés, vagy hogyan kell ezt elképzelni? A menhely nem az emberek ellensége! De! Pont az olyan idiótákból van elegük, akik éppen költöznek, meg munkahelyet váltanak, gyereket vállalnak, és mindezt csak úgy tudják megtenni, hogy megszabadulnak a kutyától. Az ilyenek miatt kell az a szerződés, és ha már olyan felelőtlen, hogy nem képes a költözést kutyával együtt kivitelezni, akkor igenis KÖTELES erről értsíteni a menhelyet. Ezt pedig nem én mondom, hanem a Btk.
jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezt a könnyfakasztó agresszív posztolgatást szeretnék elkerülni - mert ha név nélkül is teszik, akkor is megalázó, és nem szeszélyből válnának meg a kutyától.

Óriási a menhelyesek részéről az ilyenfajta alázó posztok kiírása - ezt maximum csak elhanyagolt, megkínzott ebek esetén elfogadható.

Persze, nem kell ilyen posztokat olvasgatni, de akkor is nem hiányzik senkinek, hogy bántsák.

Nem tudom, a menhelyesek gondosan figyelik -e a gazdik Facebook profiljait, amiből sokezer van...

Megnyugtató, ha nem altatnak, bár idősödő kutyák esetében erre nincs garancia.

Még mindig a meghirdetés a legjobb megoldás.

jan. 14. 13:08
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Mindenesetre én beszélnék a menhellyel, hátha normálisan reagálnak.
jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
38%
És mit tud csinálni a menhely? Beperelnek? Hajrá!
jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igazából főleg jogilag érdekel a kérdés. Én nem vagyok igazán kutybarát, nekem macskáim vannak. De megértem, ha valaki nem gyerekeként, vagy a párjaként kezeli az állatait, és nem rendeli magát fanatikus szervek alá. Ha egy kutya megtapasztalja a gazdiváltást, biztos szomorú lesz két hétig, de ha jó új gazdit kap, biztos jobban fog járni, mintha a gazdik csak este tízkor jönnek haza, és hatkor mennek munkába.

Szegény szomszédom valószínűleg nem tudta akkor, mit hoz a jövő, nem volt jósnő a közelében.

Az egyik macskám hat évesen jött hozzám (nem menhelyről, egy rokonomét vállaltam át), és nagyon hamar hozzánk szokott, kb. két hét alatt.

jan. 14. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!