Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát lehet elajándékozni ?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Van egy nagyon aranyos, középkorú szomszédnőm. Nyolc éve kihozott a menhelyről egy kistestű kutyát, főleg családi kedvencnek, a gyerekeinek. Kertesben lakott, nagy udvaron szaladgált a kutya. Most ide költözött a lakótelepre egy éve, és a kutya nehezen tűri a bezártságot, de sétálni sem szeret. A szomszédnőm közben talált egy külföldi munkát, és nagyon szeretné elvállalni a férjével együtt.

A lakásban maradó, már nagykorú gyerekeinek nem kell a kutya, mert sokat dolgoznak, alig vannak otthon.

Befogadni én sem tudom a kutyát.


Az lenne a probléma, hogy a szomszádnő annak idején aláírt egy szerződést egy kutyamenhellyel, hogyha már nem tudja ellátni a kutyát, köteles visszaadni a menhelynek.

Viszont ezt nem szeretné a család, mert tudják, hogy a menhelyen dolgozók zöme nagyon fanatikus, bántó, empátiamentes, és ha bevinnék a nyolc éves kutyát, rácsok mögé kerülne szegény, vagy elaltatják. Tehát - nem bízik a menhelyben.


Az lenne a kérdésem: jogilag megteheti a szomszédnő, hogy kutyás oldalon meghirdeti, és elajándékozhatja a menhely tudta nélkül? Persze csak szerető gazdihoz, alapos ellenőrzés után adná.

Ha sikerülne is, utólag a menhely jogilag megtámadhatja, hogy kihagyták őket?


Kizárólag segítőkész válaszokat várok. Mielőtt bárki bántaná a szomszédnőt, biztosíthatom, hogy egy lelkiismeretes, csupaszív ember, jól bánnak a kutyával, és a családja is, viszont az önmegvalósítás is fontos számukra.



jan. 14. 12:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
73%

Szerződés megszegése miatt támadható.


Értesítse a menhelyet,ők segítenek gazdit keresni,plusz addig a szomszédodnál marad a kutya amíg nem lesz gazdi,bár egy 8 éves kutyának aki problémás elég nehez feladat gazdát találni.


Egyébként ha europán belül találtak munkát kivihetik oda is a kutyát, addig míg rendeződik a gyerekek meg igen is vállalják be pár hónapot csak kibírnak. Utána meg ki lehet vinni a kutyát.


Én ha a világ másik felében találnék munkát akkor is vinném a kutyáimat.


Igen jól gondolja, a menhelyen már nem lesz jó neki,idősödik,megszokott egy közeget. Jó eséllyel a menhelyen fog meghalni. Elég szomorú.


Egy közeli ismerősünk és párja Svédországba költözött,mert a pasi ott talált valami munkát. Néztek albérletet olyat ahová a kutya is mehet. Aztán míg nem rendeződtek a dolgok a pasi szüleinél volt a kutya. Aztán mikor minden sínen volt akkor repülővel kiutaztatták a kutyát. 7 éves a kutya.Sosem volt repülön sem. De mondták ők nem fogják itt hagyni,pedig a pasi szülei bevállalták volna,szóval nem kellett volna gazdit keresni neki,de nem. Megtettek mindent,hogy a kutya kint lehessen velük.

jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
63%

Attol meg, hogy gondoskodom a kutyamrol es nem szabadulok meg tole koltozes utan, nem tekintek ra ugy, mint a gyerekemre vagy a paromra. Ez az alap, csak mondom.

Ezt hogy irhattad le kerdezo? Gondolkozzal mar egy kicsit.


Egyebkent valoszinuleg soha nem derulne ki, nincs erre kapacitasuk egyik menhelynek se, hogy ellenorzigessek a kutyat es gazdat allandoan.

De hogy fog-e neki gazdat talalni, az a lutri. Azert nem szoktak tolongani oreg, keverek kutyakert.

jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
20%
Ez pont olyan semmit érő, jogalap nélküli "szerződés", mint amikor a szapo... "OKLEVELESMESTERTENYÉSZTŐÚRISTENFAXA" leírja, hogy KÖTELEZŐ ivartalaníttatnod, a tőle vásárolt ebet, cicát, bármit. Ilyeneken mindig röhögünk a rendelőben. Meg a hülye tulajdonoson is.
jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem teheti meg, de minden menhelyen teltház van. Azt esetleg megteheti, hogy leírja a szitut a menhelynek, gyorsan jött az álláslehetőség, nem tudtak hamarabb tervezni, a gyerekek túlterheltek így is, meg hogy nem akarja, hogy a kutya ismét rácsok mögé kerüljön, az ő beleegyezésükkel szeretne olyan gazdit találni, aki megfelelő időt, energiát tud a kutyára áldozni, esetleg későbbiekben szívesen hallana még a kutyáról, szívesen tartaná a kapcsolatot az új gazdival, aki amúgy a menhellyel kötne ugyanúgy szerződést. Ez lenne részéről a jogilag nem támadható eljárás, erre a menhely is rábólinthat, ilyenkor esetleg közvetített gazdikeresésben tudnak segíteni, de ezt megbeszélik, hogy kell-e.
jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Az a gondjuk, hogy munkásszálláson fognak lakni. Oda nem vihető kutya - bár lehet, hosszútávon albérletbe mehetnek. Igen, a gyerekeinél maradhat a kutya, de alig vannak otthon, úgyhogy ez nem ideális. A családot nem veti fel a pénz, és a gyerekek is gondolodnak külföldi munkában.

Szerintem sem jó, hogy egy kutyát ide-oda rakosgatnak, hiszen nem tárgyak ők, viszont ha muszáj a gazdicsere, nem hiszem, hogy komolyan sérül egy kutya, macska. Nem emberek ők, hanem állatok, más a felfogásuk, szerintem jobban jár egy kutya, hogy kap egy új, lelkes gazdit, akinél idős korában

el lehet, mert a sokat magára hagyott kutya sem túl boldog.

Igen, valószínűleg a kora miatt nem tolonganak majd, bár akár 16 éves koráig elélhet.

Mondjuk tanultam az esetükből - soha nem fogadnék be menhelyi állatot, mert ezek az oroszlánszerződések gúzsba kötik az embert.

jan. 14. 14:28
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként azt én sem szeretem, amikor a menhelyek nekiesnek a gazdiknak, vagy hagyják elszabadulni a kommentszekciót. Pár éve láttam egy olyan esetet, amikor súlyos betegség miatt kellett megválni a kutyától, akit tényleg nagyon szerettek, de az egyik gazdinak olyan betegsége lett, ami mellett az állattartás kizárt volt, mert kb. steril körülményeket kellett otthon biztosítani, szóval nem időhiány, azt megoldották volna, az immunrendszere adta meg magát ennyire, és ezt nem lehetett gyógyszerrel kiküszöbölni, mint egy allergiát. Ott is nekiestek a volt gazdiknak a tudatlanok, hogy így meg úgy meg kellett volna tudni oldaniuk. Nekem nagyon ellenszenvesek az olyan menhelyek, akik ezt így nem állítják le.
jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden menhely ilyen szögletes, ahonnan én fogadtam örökbe, ők normálisak, de tény, nagyon meg kell nézni.
jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
29%
15.-re, a kérdezőnek. Az ilyen szerződések, csak a buta prolikat kötik, akik fosnak. Őszintén! Szerinted mit tudnak tenni, miután az eb tulaja külföldre ment, de még ha idehaza is marad? Bérgyilkost küldenek rá? Kirakják a Fosbúkra, amit olvas 3 ember? Vagy visszakérik az ebet? (ÉN ekkor egy nylon zsákban küldeném vissza, elaltatva.)
jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 NTBS ***** válasza:
74%

Jogilag nem.

Gyakorlatilag simán.

jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%
18-as, neked mi bajod van? Miert vagy ennyire agressziv? Fejezd mar be.
jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!