Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát lehet elajándékozni ?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Van egy nagyon aranyos, középkorú szomszédnőm. Nyolc éve kihozott a menhelyről egy kistestű kutyát, főleg családi kedvencnek, a gyerekeinek. Kertesben lakott, nagy udvaron szaladgált a kutya. Most ide költözött a lakótelepre egy éve, és a kutya nehezen tűri a bezártságot, de sétálni sem szeret. A szomszédnőm közben talált egy külföldi munkát, és nagyon szeretné elvállalni a férjével együtt.

A lakásban maradó, már nagykorú gyerekeinek nem kell a kutya, mert sokat dolgoznak, alig vannak otthon.

Befogadni én sem tudom a kutyát.


Az lenne a probléma, hogy a szomszádnő annak idején aláírt egy szerződést egy kutyamenhellyel, hogyha már nem tudja ellátni a kutyát, köteles visszaadni a menhelynek.

Viszont ezt nem szeretné a család, mert tudják, hogy a menhelyen dolgozók zöme nagyon fanatikus, bántó, empátiamentes, és ha bevinnék a nyolc éves kutyát, rácsok mögé kerülne szegény, vagy elaltatják. Tehát - nem bízik a menhelyben.


Az lenne a kérdésem: jogilag megteheti a szomszédnő, hogy kutyás oldalon meghirdeti, és elajándékozhatja a menhely tudta nélkül? Persze csak szerető gazdihoz, alapos ellenőrzés után adná.

Ha sikerülne is, utólag a menhely jogilag megtámadhatja, hogy kihagyták őket?


Kizárólag segítőkész válaszokat várok. Mielőtt bárki bántaná a szomszédnőt, biztosíthatom, hogy egy lelkiismeretes, csupaszív ember, jól bánnak a kutyával, és a családja is, viszont az önmegvalósítás is fontos számukra.



jan. 14. 12:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
13%

[link]

[link]

30-as: A durva és sértő személyeskedés helyett inkább olvass utána a tényeknek. Ha egy menhely anyagi okokból nem tud rájuk fűteni, eleget enni adni, stb., akkor kénytelen elaltattatni az állatokat, mert különben ők kínoznák akaratlanul. Te is tipikus példája vagy a fanatikus állatvédőnek, aki gyűlölködéssel válaszol az eltérő véleményre.

Ha az állat egy bizonytalan menhelyre kerülne merő "jóindulatból", rosszabb sorsra jutna szerintem, mintha egy szimpatikus, állatszerető embernek elajándékoznák. Még ha nem is altatják el helyhiány miatt, de egy tömegszállásra kerül. Ez lelkileg is jobban megviselné szegényt.

Sok menhelyes fasisztoid módon megszabja minden részletét az állattartásnak és a nyakára jár az örökbefogadóknak, akik reszkethetnek, mibe fog belekötni. Ilyen feltétellel nekem se kellene állat, hogy kedvére alázgasson valami fanatikus állatvédő.

jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
14%
jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
24%
Nekem nincs kutyám, nem volt soha. Macskám volt fiatal koromban most 76 éves vagyok. Szerencsétlen, szegény kutyus!!! Ő már idósődik, telik az idő, mind obban szüksége van az otthona nyugalmára, a megszokott dolgokra. És a családjára. Hányszor olvasható elhagyott kutyus, aki még évekig is ott dekkol az elhagyott otthona előtt, vagy a volt gazdia sirjánál. Egy 8 éves kutya életét megváltoztatni, az az ő halálos itélete. Elitélek minden véleményt, aki ezt nem veszi figyelembe. Vigyék magukkal a kutyát külföldre.A gyereket is magukkal vinnék. Hogy lehet lepasszolniegy olyan állatot, aki hosszu évekig bizonyitotta hűségét, a családhoz tartozását. Az egész jellemzi a magyar mentalitást,ezért utálnak bennünket mindenhol.!!!Én külföldön élek, ahol szeretik az állatokat!
jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
66%

Szerencsétlen kutya...


Jogilag nem lehet tovább adni.

Egyébként a menhely nem alatt, nem gyepmesteri telep. Viszont azt elhiszem, hogy nem akarja hogy bezárva legyen ott a kutya.


Van egy olyan lehetőség, hogy értesítik a menhelyet, hogy új gazdit keres, és elmondják az indokot is. Ekkor a menhely elkezd neki gazdát keresni, ti is kereshettek közben. És amíg nincs új gazda, addig az eredetinél marad. Ez a menhelynek is jó, nem foglalja a kutya a helyet mások elől, nem kell etetniük stb.

Nálunk a helyi menhely szokott ilyesmit csinálni.

A lényeg, hogy kommunikáljanak a menhellyel, beszéljék meg a teendőket.

jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!