Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát lehet elajándékozni ?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Van egy nagyon aranyos, középkorú szomszédnőm. Nyolc éve kihozott a menhelyről egy kistestű kutyát, főleg családi kedvencnek, a gyerekeinek. Kertesben lakott, nagy udvaron szaladgált a kutya. Most ide költözött a lakótelepre egy éve, és a kutya nehezen tűri a bezártságot, de sétálni sem szeret. A szomszédnőm közben talált egy külföldi munkát, és nagyon szeretné elvállalni a férjével együtt.

A lakásban maradó, már nagykorú gyerekeinek nem kell a kutya, mert sokat dolgoznak, alig vannak otthon.

Befogadni én sem tudom a kutyát.


Az lenne a probléma, hogy a szomszádnő annak idején aláírt egy szerződést egy kutyamenhellyel, hogyha már nem tudja ellátni a kutyát, köteles visszaadni a menhelynek.

Viszont ezt nem szeretné a család, mert tudják, hogy a menhelyen dolgozók zöme nagyon fanatikus, bántó, empátiamentes, és ha bevinnék a nyolc éves kutyát, rácsok mögé kerülne szegény, vagy elaltatják. Tehát - nem bízik a menhelyben.


Az lenne a kérdésem: jogilag megteheti a szomszédnő, hogy kutyás oldalon meghirdeti, és elajándékozhatja a menhely tudta nélkül? Persze csak szerető gazdihoz, alapos ellenőrzés után adná.

Ha sikerülne is, utólag a menhely jogilag megtámadhatja, hogy kihagyták őket?


Kizárólag segítőkész válaszokat várok. Mielőtt bárki bántaná a szomszédnőt, biztosíthatom, hogy egy lelkiismeretes, csupaszív ember, jól bánnak a kutyával, és a családja is, viszont az önmegvalósítás is fontos számukra.



jan. 14. 12:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, de tudjon rola a menhely is, makd legyen atirva a chip. Ne utolag kelljen nekik magyarazkodni, szerintem ez igy tiszta.
jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

Önkénteskedtem pár évig és azt láttam, hogy ezek a magán gazda keresések nem szoktak jól elsülni. A menhely is sokszor téved, de nagyobb a sikeres gazdásítás rátája. Altatni menhely nem szokott, sőt, az átlag kutyatartónál többet költ arra, hogy kezelje a beteg kutyákat.

Random keverék kutyák pedig nagyon nem érdeklik a bíróságokat, főleg, ha durva állatkínzás sincs az ügyben.

Ha zavarja, hogy valaki leírja róla az igazságot, miközben a kilétét nem tárja fel, akkor ne olvassa el a posztot...

jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
34%

Elég sok helyen sántít a sztori. Sokan sírnak, hogy milyen irreális feltételek vannak a menhelyek, de pont ezért. Mert kelél a kutya a gyereknek, majd pár év múlva ráunnak és akkor meg dobálják ki mindenhova.


Ha elajándékozza, mi garantálja, hogy a kutya nem fogja az utcán végezni? Vagy láncon? Majd nyomon követi a felelősségtudatot hírből sem ismerő szomszéd a kutya sorsát? Dehogy fogja! Magasról fog rá szarni!

Adja vissza a menhelyre, ott legalább biztonságban lesz! És ne egy gerinctelen, szánalmas ember keressen neki valami helyet!

jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, tenyésztőnél hasonlóan komoly szerződések vannak, pont azért, hogy védjék a kutyát! Mit tanultál te meg? Hogy valami szaporítótól kell kutya, ahol nincs szerződés? Hogy ha majd meguntad a kutyádat és kidobnád, ne legyen senki, aki garantáltan vigyázna rá? Remélem a büdös életben nem lesz állatod, gyereked!
jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Az utolsó két komment kiválóan megmutatja, hogy milyen sok embernek baj van a fejében. Egy kutya sem ér meg annyit, hogy ártatlan embereket gyalázzanak.

A szomszédommal csak informálódni szerettünk volna, és kaptunk értékes tippeket is.


Minden elvakult kutyásnak ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=_npWbQGkQ2I

jan. 15. 19:09
 26/34 anonim ***** válasza:
36%

"egy kutya sem ér meg annyit, hogy ártatlan embereket gyalázzanak"


A szomszéd ráunt a kutyára és kidobja. A kutya világa teljesen össze fog dőlni. Vagy normálisabb emberekhez kerül, vagy nem.

A "gazdika" meg közben éli világát és kap néhány negatív kommentet.

Mi is mennyit ér? A kutya élete nem ér annyit, hogy a gazdikáról elmondják, hogy nincs gerince, hogy nem tud felelősséget vállalni a kutyáról? Fejtsd ki ezt légy oly szíves.

jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
19%
Szia,röviden: lehet ajándékozni. Sok ilyet tudok. A kutyának semmi baja nem lesz, az ott érzi jól magát,ahol enni kap meg törődnek vele. Ez a kutyások marhasága, valami romantikus agymenés, hogy annyira ragaszkodnának a gazdájukhoz. Ugyan. Pár nap,legrosszabb esetben 1 hét alatt hozzászoknak az új helyhez és úgy élnek,mintha mi sem történt volna.
jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Köszi,27/27 - mi is így gondoljuk. Kutyám még nem volt ugyan, csak macskáim, de nem hiszem, ha az új gazdi szeretettel fordul a kutyához, komoly baja lesz.

A szomszédoknak megmutattam ezt a topicot, és jelenleg ott tart a dolog, hogy körbekérdezik az ismerőseiket, hogy kell-e valakinek, ha nem ,akkor egy darabig marad a gyerekeknél, a költözésük májusban lesz csak.

Szó sincs kidobásról, vagy állatkínzásról, csak a körülmények változásáról.

Én a férjemért (harminc éves házasság), és a gyerekeimért vállalok felelősséget. A macskáimért is felelek, de - bár nem tervezünk életmód váltást - ha gátolna minket valamiben a két cicus, fájó szívvel ajándékoznám egy új, szerető gazdinak őket.

Nagyobb szeretet elengedni, mint kényszerből megtartani.

Nem kell negatívoskodni, igen is, sokan szívesen fogadnak be állatot, és az állatoknak is időnként van az életében új kihívás, gazda váltás.

Akik ennyire durván védik a kutyák jogait, miközben jószándékú embereket ismeretlenül gyaláznak, nagyon rossz állapotban lehetnek. Ez a kutyájuknak sem tesz jót. Aranyos állatok, van szívük, de akkor sem emberek, más a felfogásuk!

jan. 16. 18:40
 29/34 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem olvasd el a szerződést. Ugyanis szívem szerint én is szívesebben adnám egy szimpatikus embernek, mint vissza a menhelynek, de ha olyan a szerződés, hogy beperelhetnek, inkább ne tedd, mert milliókat fizethetsz, ha kiderül. Ezekből a fanatikus állatvédőkből sok mindent kinézek. Inkább visszahurcolják az állatot, aztán, ha nincs kapacitásuk rá, elaltattatják. Ezek olyanok, mint a diktátorok.
jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó, csak egyetleg hazai menhelyet mutass, amelyik altat egészséges kutyát. Csak egyet!

Sajnos a nagyon buta emberek ellen nem lehet védekezni. Csak megelőzni lehet a szaporodásukat óvszerrel. Javaslom neked, használd.

jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!