Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljük meg? Tapasztal...

Hogyan neveljük meg? Tapasztalt kutyások, kölyök nevelésével kapcsolatban várom a tanácsokat.

Figyelt kérdés
Adott egy 4 hónapos kis termetű kölyök kutya. 2 hónapja van velünk, lakásban élünk. Minden neszre, ajtónyitásra, kinti zajra ugat, mint az őrült. Aludni sem tudunk tőle. Mi erre aa megoldás? A másik probléma, nem megy a szobatisztaságra nevelés, hiába visszük le, óránként a lakásba is elvégzi a dolgát, és amint lehetősége van rá, a mi ágyunkra piszkít. Nagyon el vagyunk keseredve, kérlek, segítsetek. A neme fiú.
febr. 4. 10:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne hagyjátok, hogy ugráljon az ágyra, mert hosszú távon nagyon nem tesz jót a gerincének! Csukjátok ki, ne mehessen az ágy közelébe és akkor nem is csinál majd rá.

2. Nem mindegy milyen fajta. Mi direkt úgy választottunk fajtát, hogy ne legyen ugatós...

3. Az én kutyám 8 hónaposan lett szobatiszta. Iszonyú sok türelem kell hozzá. Szívjátok fel magatokat, hiszen ti vállaltátok a kutyát... És tudnotok kellett volna, hogy a szobatisztaság nem megy csettintésre és nem 2 nap alatt alakul ki.

4. Keressetek egy kutyatrénert és segíteni fog minden gondotokon. Ha már magatokhoz vettétek, tegyetek azért, hogy kezelni is tudjátok.

febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ébredés,kaja,játék,ivás után le kéne vinni. igen sajnos sűrűn,addig nem feljönni vele amíg nem végzi lent a dolgát,mert akkor garantált,hogy felértek és fent végzi.


Én kutyám 4 hónaposan szobatiszta volt,de ehhez nagyon megkellett figyelnem a szokásait,illetve mindent úgy időzítettem,hogy jó legyen (tény annyival előnyben voltam,hogy melóhelyre bevihettem és ott meg kitudtam vele szaladni)


Nem tudom segítség vagy sem leírom nálunk hogy volt.Mint írtam én meg figyeltem az alvási idejét meg mindent így az etetést,sétákat vmilyen szinten ehhez is igazítottam.

Fontos volt egy rendszert felállítanom,amihez ő is hozzá tud szokni.


Illetve megfigyeltem azt is,hogy kaja után 30-4


9,5 hetesen került hozzám.


Első perctől kezdve levittem a hátsó udvarba amit a panelok fognak körbe,erre nem nagyon járkálnak idegen kutyák.



Első séta eleinte hajnal 4 óra körül volt,ő keltett.

7 korül kapott reggelit, 8:15 kor indultam vele melóba.


11 körül ki vittem ismét mikor felkelt.. akkor fent volt,járkált játszott,majd bealudt,felkelt fél 1-1 óra környékén megint kivittem., kapott enni,ha fent volt akkor kaja után 20 perccel kivittem,általéban pisilt.

aztán alvás.. 3-fél 4 körül volt a kövi ébredése,akkor is ki vittem.


17:30-18 környékén végeztem nyilván akkor is kivittem.

Haza értem sétáltam az öreggel. majd kaptak enni.


20:00-20:30 körül vittem le újra.


Utolsó séta meg 23 körül volt,de itt szivatott mindig,mert volt mikor 1-1,5 órát kellett bohóckodni mire produkált valamit.


de ha végre sikerült jöttünk fel.


ment a helyére.


Hajnal 4 körül ébresztett.



Aztán szépen lassan tolódott ki minden séta. Annak örültem,mikor 7 ig már kibírta és addig tudtam aludni :D


De amúgy cuki volt,mert azért ha kellett neki valamit egy idő után nyüszögéssel jelezte. Így még bátrabban elhagyhattam egy egy sétát,mert tudtam ha kell neki akkor majd jelzi.

febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

basszus elküldte és nem írtam le teljesen..


Illetve megfigyeltem azt is,hogy kaja után 30-40 perccel végezte el a dolgát,így tök jó volt,mert addig csináltam a dolgom,majd szépen felöltöztem és leindultunk.


ébredés után viszont kb 5 percen belül intézte így ha felkelt felkaptam a kutyát rohantam le vele :D

febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!