Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljük meg? Tapasztal...

Hogyan neveljük meg? Tapasztalt kutyások, kölyök nevelésével kapcsolatban várom a tanácsokat.

Figyelt kérdés
Adott egy 4 hónapos kis termetű kölyök kutya. 2 hónapja van velünk, lakásban élünk. Minden neszre, ajtónyitásra, kinti zajra ugat, mint az őrült. Aludni sem tudunk tőle. Mi erre aa megoldás? A másik probléma, nem megy a szobatisztaságra nevelés, hiába visszük le, óránként a lakásba is elvégzi a dolgát, és amint lehetősége van rá, a mi ágyunkra piszkít. Nagyon el vagyunk keseredve, kérlek, segítsetek. A neme fiú.
febr. 4. 10:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
5%

Tenyésztőtől van és több, mint kb. 10 hetes volt, mikor elhoztuk. Az ágyra nem jöhet fel, amikor nem vagyunk a szobában, akkor ugrik fel.


Mikor párzott utoljára.

febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy keverék, így nyilván nem tenyésztőtől van. Egyáltalán ismered a szülőket? Mennyire jó idegrendszerűek? (Gondolok itt az ugatásra.) Sajnos szaporítós kutyáknál elég gyakori a rossz idegrendszer, amit megoldani nem lehet, csak dolgozgazni lehet rajta.


Az egyéb fárasztás micsoda? Hogy fátasztjátok le mentálisan?

A pihenésre is meg kell tanítani a kutyákat. Ezt hogy kezdted el?


Ha meg otthon vagytok, vigyétek le többször sétálni. Ha óránként pisil, akkor óránként. A szobaajtót meg csukd be, hogy ne tudjon az ágyra felmenni. Szobakennelbe szoktatást nem akartad elkezdeni?

febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mivel nem értek ilyen szinten a kutyákhoz, ezért kértem segítséget! Nem tudom, hogyan kell mentálisan lefárasztani, és nem tudom, hogyan kell pihenésre tanítani! Szobakennelbe sem szoktattam még soha. Azért nem tartom jó ötletnek levinni hétvégén többször, mert én úgy gondolom, összezavarnám vele. Ha 7 napból 5 napot akkor tudom levinni, ahogy írtam, akkor miért vigyem le 2 napot meg óránként? Szokjon hozzá ahhoz a rendszerhez. Javíts ki, ha tévedek!
febr. 4. 13:40
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván ne vidd le többször, hiába lenne rá lehetőséged. Szokjon csak hozzá még jobban ahhoz, hogy bentre ürítsen. Jesus... Otthon vagy vele hétvégén, le tudnád vinni, de inkább megvárod, amíg bentre végzi a dolgát, hogy utána leszidhasd? Így nem ahhoz fog hozzászokni, hogy hányszor mehet leegy nap! Hanem ahhoz, hogy ne jelezzen nektek soha (mert fölösleges, úgysem vinnéd le) és hogy nem kell visszatartania az ürítési szándékot.

És akkor itt jön a kérdés, otthon voltál vele legalább 1-2 hetet az elején? Az első pillanattól ilyen keveset hordtad le? Mert ha igen, akkor nyilván te tanítottad meg, hogy bentre kell ürítenie.


Az oké, hogy kezdő vagy, de egyáltalán nem néztél utána a kutyatartásnak?


Ha meg ennyire nem néztél utána az alap dolgoknak, akkor sürgősen keress fel egy kutyaiskolát vagy házhoz járó kiképzőt! Itt senki nem fog neked 100+ oldalakat teleírni, hogy hogyan szoktasd szobakennelbe, hogy fáraszd le jobban, hogy tanítsd meg pihenni és stb.

febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#1, #11

4 hónapos kölyökről beszélünk, mit akarsz te a párzással? Láttál te már valaha kutyát, tudod hogy ez milyen kis kölyök?

febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
14-es válaszoló. Amíg nem volt meg az összes oltása, addig nem tudtuk levinni! 1 hónapja tudjuk lehordani! Amikor elhoztuk, elvittük a következő oltására, onnan még 2 hét volt, hogy megkaphatta a következőt, és onnan megint 1 hetet mondott az állatorvos, hogy levihető!
febr. 4. 14:48
 17/23 anonim ***** válasza:
9%

4 hónapos kölyökről beszélünk, mit akarsz te a párzással? Láttál te már valaha kutyát, tudod hogy ez milyen kis kölyök?


Tudom, nekem a német juhász kutyám már négy hónaposan a párnát hágta. Hoztunk is neki lány kutyát hogy azt hágja.

febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%

Szájkosárban biztos nem ugatna annyit. Vannak bőrből készült puha szájkosarak is.

Sajnos ha ilyen az alaptermészete, hogy szeret ugatni, akkor nem fog változni. Embereknél is van beszédesebb, csendesebb.

febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

Házhoz menő trénerről meg soha nem is hallottál.



"Először reggel 5-6 körül visszük le, majd munka miatt legközelebb 11-12 körül (ez egy hosszabb időszak, ilyenkor elnéznénk a bepisilést, de meglepő módon ilyenkor száraz padlóra jövök haza általában). Ezután levisszük 14:30-15:00-kor, majd 18:00 körül és lefekvés előtt is, 20:00 körül. Ennek ellenére óránként bepisil a minden alkalommal való leszidás ellenére. "


1. Benti ürítésért nem szidunk, ez mondjuk alap lenne.

2. Ha a kutya távollétemben szobatiszta, akkor bizony a kutya rendben van, az emberekkel van a baj. Házhoz járó kiképző. 2 hónappal ezelőttre, mert van baj a fejetekben rendesen.

3. A legjobb indulatú gyerekek is szét tudják nyúzni a kutyát. Te meg mivel hótt süket vagy az egészhez, utánanézni meg luxus nem veszed észre. Mint mondtam, házhoz járó kiképző....

4. Ugatás dettó annak a jele, hogy valami nincs rendben. Hozhatta a szaporítótól is, de nálatok is rászokhatott. Mivel otthoni a probléma, házhoz járó kiképző...

febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%
Ahh, nem utolag kellene gondolkodni. A mar meglevo problemat mindig 100x rosszabb helyrehozni, mint megelozni. Ami lazan ment volna, ha 10 hetesen igenis leviszed egy fuves reszre pisilni, kakilni, es nem szokik ra hogy a lakasban is lehet. Jo persze nincs oltasa, nem is setalni, szaglaszni kell vinni meg 10 kutya közé, hanem 2 perces pisire. Most nem a 0-rol kezded, hanem -10-rol ennek tanitasat, keress szakembert, egyedul nem fog menni ilyen hozzaallassal, mert latom mindenre van valami frappans kifogas.
febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!