Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyások 2-3-4 nektek...

Több kutyások 2-3-4 nektek mennyibe kerülnek havonta az ebek?

Figyelt kérdés

Két kutyám van (kistestű és egy közepes), szeretnék egy harmadikat,de kicsit dillemában vagyok.


Az öregről kiderült,hogy cushingos. Havi gyógyszere 30 ezer ft.plusz a többi.


A fiatal kutyám kb 16-18 ezer ftból kijön.(nexgard spectra 5040 körül volt legutóbb, meg barfozok vele,jó áron szerezek húst,illetve attól függ mennyi a havi ktg milyen husikat tudok szerezni)


Tehát eddig is szedett gyógyszereket kiegészítőket az öreg,de a két kutya mindennel együtt kb 35-40 ezer ftba megállt. Most 70 körül,a gyógyszer nagyon megnyomja.


Fiatal mellé szerettem volna még egyet,mert az öreg már nem igazán jár velünk sétálni nagyobbakra. Illetve nem szerettem volna nagy kor különbséget,mert eddig mindig úgy jött ki a lépés,hogy 7-10 év volt a kutyák között és pont ez az időszak amikor már az idősebb nem fog játszani a másikkal,kutyám jelenleg 4 éves múlt,tehát ha minden jól menne nyáron 4,5 éves lesz mikor a kiskutya hozzánk kerülne. Szerintem ez jó lenne.Idős kutyám 12,5 éves nem tudom meddig bírja majd a betegséggel,mert 1-3,5 évet írnak a neten :(


Viszont itt jön a bibi,hogy albérletbe megyek,kertes házba,baráti áron,egy barátnőm adja ki a házát. Ezért is mernék bevállalni még egy kutyust,mert az öregnek elég lesz a kert is,de ha helyben találunk egy jó séta helyet őt is elviszem kisebb sétákra természetesen,de 1,5-2 órákat már nem tud sétálni.


Fiatalnak meg jól jönne egy játszó társ,mivel így is ritkán tudunk kutyával találkozni és azért lenne rá igénye.


Egyébként számolgattam lenne rá pénzem,mert ugyan olyan fajta lenne mint a fiatal,szóval ő is kb 16-18 ba állna meg,lehet kevesebbe.

Úgy gondolom plusz 16-18 ezer ft nem akkora összeg.


Nyilván az elején az oltások,nyakörv póráz,tál,fekhely megnyomná,meg a kutyaovit is terveztem. Eleje drágább lenne. Meg persze ha beteg az extra költség.


Ami másik gond,hogy nyáron költöznék és a kiskutyát is ha minden jól megy nyáron lehet elhozni,elvileg február végén március elején fog tüzelni a szuka.


Úgy volt hamarabb tudok költözni,de sajnos nem úgy alakult a másik fél részéről így nyár lesz belőle.


Mindent kifizetek(albérlet,rezsi,net,tv,benzin,biztosítás,2 kutya,kaja,egyébb költségek) és a 3. kutyát nem veszem bele. Marad 50-100 ezer ftom havonta ami megmaradna. Ha úgy veszük ebből még egy kutya kifér és még mindig maradna pénzem félre rakni.



Az a rossz,hogy már elterveztem mindent,tenyésztővel is beszéltem igazából 2 hete derült ki az öregnél ez a probléma.


Eléggé tanácstalan vagyok.


febr. 11. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy anyagilag nehezen bírnád, mondd vissza a kölyköt. A fiatallal nyugodtan mehetsz bandázni, keress környékbeli csoportokban kutyásokat, így lenne pár játszótársa.


Az anyagi stabilitás nagyon fontos, magadra is gondolnod kell. Közben neked is haladnod kell az életben, lépned egyről a kettőre. Gondold át alaposan.

febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyéb költségekbe bele tartozik,hogy fundamentára rakok pénzt 5. éve,szóval albérlet mellett is rakni fogom,de ezt bele kalkuláltam.


Belegondoltam,hogy plusz kb 20 ezer fttal nem osztana szorozna a havi költségeken, meg ha úgy van vállalok plusz melót.


Nyilván első külön költözésem lenne,jól tudok bánni a pénzzel egyébként.

Szóval mindig mindent kihozok a lehető legolcsóbban még így is,hogy itthon lakok.


sok mindent vettem már az albérletbe,illetve rakok is félre,hogy ne akkor keljen venni midnent. kiskutyára is tudok félre rakni míg itthon lakok.


Még átgondolom persze, szerencsére nem kell gyorsan meghozni a döntést.

febr. 11. 15:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

70 ezer. Egy nagy és egy kistestű kutya.

Harmadikat nem vállalnék be. Nem is akarok és se pénzbe, se időbe, se energiába nem férne bele.

febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te helyedben lennék NEM. Majd ha az öreg meghal.
febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 15 kg-os kajája kb 12 000 ft havonta és van egy kb 13 kg-os kölyköm/növendékem, övé olyan 20 000 ft lehet. A nexgard spectraból már évek óta a legnagyobbat veszem és azt vágom fel megfelelő méretűre. Úgy vettem észre, hogy így is működik és jóval olcsóbb. Szerintem ezek a kötelező dolgok, meg ugye az oltás, ami a kölyöknél 6-7 000 ft/db volt kb és a veszettség+kombi 12 000 ft az állatorvosunknál.


A sulira költök talán a legtöbbet (2 - 7 000/alkalom - kb heti 20 000) és foglalkozástól függően alkalmanként van még 500-1 000 ft jutifalat költség vagy 15-20 000 ft "egyszeri" beruházás 3-4 jó fajta játékra. A felszerelésekre, játékokra, rágcsákra is végtelen pénzt lehet kidobni, a benzin ktg-et ami a suli és a kirándulások miatt összejön meg már nem is számolom...

febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért szavazok a "nem"re, mert havi 50-100 ezer megtakarítás (-20 ezer ugye, az új kutya miatt) nem túl sok, konkrétan egy súlyosabb betegség (bármelyikőtök részéről) vagy félévi megtakarításodat elvinné.
febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most emeltünk árakat, több fizut is kapok,mert vendégek után kapok. Lehet több maradna mint 50-100 ezer ft.. Majd kiderül.

Szerintetek mennyinek kéne maradnia ideális esetben??

Azért szerintem kevés embernek marad a zsebében szerintem 200 ezer ft havonta amit eltud rakni.


Ha az öreg gyógyszerét lejebb tudnánk csökkenteni az lenne a legjobb. Ez majd kiderül 2 hét múlva viszem kontrollra,ha jók az eredmények akkor kevesebb kell és akkor az a fele.


De az igaz,hogy ennyi megtakarítás semmiség.


Úgy akartam kutyákra is félre rakni,kocsira is, meg magáncélra is.. csak heti szinten kisebb összegeket. Hogy ha bármi van legyen plusz.


Nem egyszerű.

febr. 11. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Van egy öreg beteg kutyád. Mellette egy fiatal. Mi a faxnak még neked oda egy harmadik kutya? Elvileg rendegeteg dologra akarsz félretenni, nicsen semmid, és havi 70 ezer költés mellett te MÉG akarsz pénzügyi terhet. Ez kb. az a szint mikor valaki nyomorba szül 4 gyereket, mert szereti a gyerekeket, jajj de cukik. 50-100 marad félretenni és ebből akarsz még kutyára költeni?


Hát nekem havi 200 marad és így sem biztos hogy mostanában lesz lakásom, vagy házam. :D

De ha neked csak ennyit számít 20-30 ezer forint, hajrá!

febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Leírtam miért szeretnék még egy kutyát. Nyilván 100%ra nincs eldöntve akkor nem írtam volna a kérdést sem.


Hol olvastad,hogy nincs semmim???


Mindenem van amire szükségem van,egyébként.( kivéve a saját ház,na az nincs)


Félre rakni azért akartam ha mondjuk vmi elromlik a kocsimba vagy a vmelyik kutyára nagyobb összeg kell, vagy ha kell egy új teló, mert tönkre megy az enyém vagy kell egy új cipő. Félre rakást így értem,mert ha apránként teszek félre pár ezer ftot, nem megterhelő,nem mindegy,hogy mondjuk kapásból van x összeg amit csak ki kell pótolni.


Saját lakás,ház.. na az ami szerintem sosem lesz,sajnos ahol lakok város egy panel lakás 65 millió ,kertes ház meg leginkább 150 millió.. ennyit a büdös életbe nem lehet össze sporolni max ha 500-1 milliót raksz el havonta.

Átlag magyar ennyit nem tud félre rakni.


Hitelt meg csak 8 órás bejelentésre adják meg nem tudom mennyi összegnek kell megérkeznie a számládra.


Húgom kolléganőj és férje ketten nem bírtak hitelt felvenni,mert annyi elvárás volt,hogy vhol megbuktak.. pedig 8 órás bejelentésben vannak mindketten.


Na én akkor meg sem szólalok.


Fundamentába rakok 5. éve.. talán ebből majd lesz vmi,de saját ház csak álom.

febr. 11. 19:46
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

3 kistestű kutyám van (5, 6 és 9 kilósak) 25 ezerből kijönnek havonta, ha az idős szívgyógyszerét nem számítom bele. Az + 10500 Ft/hó.


A 25 ezerben benne van a táp (Brit Care), jó minőségű konzerv (mert vegyesen etetek), jutalomfalatok, élősködők elleni szerek és az egyik kutyámnak porcvédő tabletta.


Szintén hasonló megfontolással lett 3. kutyánk mint neked, mert a 2 fiatalabb 4-5 éves, az idős meg 15 éves. Viszont az új kutya kb + 10 ezret jelent anyagilag, nem különösebben megterhelő, mivel kistestű.

febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!