Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszafelé fejlődik a szobatis...

Visszafelé fejlődik a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés

Van egy nagyjából fél éve örökbefogadott kutyánk. Bántalmazott, sok dolgot hozott magával, nagyon-nagyon félénk (volt). Ezt pl úgy kell elképzelni, hogy hónapokig nem mert megvacsorázni, amikor mi is a szobában voltunk, 1 hónapig nem merte kint elvégezni a dolgát, mert nem érezte magát biztonságban, nem lehetett vele semerre se menni, mert a házon kívül teljesen leblokkolt. Ezen szépen dolgozunk, fejlődik a maga ütemében.

Elkoltoztunk február elején, egy földszinti, kertkapcsolatos lakásba. Eddig szobatiszta volt (a kezdeti időszakot leszámítva, de az érthető volt, félelemből). Na most mintha mindent elfelejtett volna. Éjszaka nem bír ki 7-8 órát pisilés, kakilas nélkül úgy, hogy közvetlenül lefekvés előtt visszük ki. Tegnap este kimentünk 10-kor, pisilt, kivittem még fel 11-kor, kakilt. Oké, bejottunk aztán kb le is feküdtünk aludni. Reggel 6-kor csomagra keltem.

Az egyik szobában, amit kinézett magának, hogy oda végzi a dolgát, pelenka van leteritve, mert azt tökéletesen becélozza, nem akarom, hogy tonkremenjen a padló. Tudom, nem jó megoldás, de inkább a kutya pelenka, minthogy fel kelljen szedni a padlót. Nem is értem, ha éjszaka kivittem, akkor hogy nem bírja ki. Napközben egyébként az esetek nagy részében nincs baleset (ilyenkor max.9 órát van egyedül). Kint nem mer, csak a társasház udvarán pisilni (a saját udvarrészünket egyelőre utálja), se a futtatóba, se erdőbe, se utcán se sehol máshol nem hajlandó, ez oké, majd változik, hozzá kell szoknia , ismerem annyira, hogy ez nála kritikus, nagyobb biztonságérzet kell neki. Kakilni viszont már kakil bárhol, az valahogy kevésbé feszélyezi.


Van egyébként szobakennelje, de egy ideje azt sem szereti, pedig sokáig imádta, valószínűleg ebbe is bezavart a költözés, illetve hogy pár hétig vigyaztunk ismerős kutyájára, vele meg nem a szobakennelben aludt, így kvázi leszokott róla.


Kb.azt is sikerült kitapasztalni, hogy evés után 5 órával szeretne kimenni kakilni. Este, lefekvés előtt szokott vacsorázni (napi 1* eszik) ezután az előző lakhelyunkon bírta reggelig. Mostmár 5 órával az etetés után jelez, hogy menne ki, akár az éjszaka kellős közepén is. Tegnap például pont emiatt előbb kapta a kajáját, rögtön a délutáni séta után, időben kakilt is kint éjszaka, mégis újabb csomag várt reggelre.


Ti mit tennetek a helyemben? Ha éjszaka nincs pelus, sipol, minél ki kell vinni vagy bent végzi a dolgát. Napi min.3, de inkább 4-5 alkalommal van kivéve, mégis tényleg olyan, mintha visszafelé fejlődne. Tisztában vagyok vele, hogy egy rettentően bizonytalan kutya, nem szereti a változást, de baromi fárasztó takarítással foglalkozni majdnem minden nap, úgy, hogy hónapokig minden rendbe volt.



febr. 21. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, türelem, türelem. Próbáljatok visszatérni egy olyan napirendre, ami a költözés előtt volt. Hátha az segít. A hirtelen változásokat nehezen viselik. Főleg egy költözést.
febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A traumatizált kutyánál ez előfordul. Én is a türelemre szavaznék. Jutalmazás, és a dicsérő szavak bőséges használata bátorítóan, megerősítően hat. Fél években lehet mérni a változást, és hullámzó is lehet, kettőt előre, egyet vissza.

Egy konkrét napirend kialakítása megadja a biztos alapot.

febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!