Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám a...

Hogy szoktassam le a kutyám a kanapéra pisilésről?

Figyelt kérdés

15 hetes kiskutyáról van szó. Pelenkára tanítottam, udvaron rendszeresen tartózkodik, ott is jutalmazom mikor elvégzi dolgát de egyszerűen a kanapéról nem tudom leszoktatni bármit is csinálok. Rengetegszer takarítom takarító géppel, gőztisztítóval, fertőtlenítve van minden, hogy ne érezze a szagot. De folyamat rá pisil és nem jelöl, hanem egy jó nagy adag pisi. Leszidom, leteszem mutatom neki a pelenkát, hogy oda kell utána nem is jöhet fel a kanapéra csak, hogy érezze, hogy nem jó és mégis minden nap csinálja. Légyszi segítséget mit csináljak, vagy mit csinálok rosszul, mert már tanácstalan és csalódott vagyok. Van már kutyánk, egyik se csinálta ezt pici korában sem. Mindegyiket sikerült szoba tisztára nevelni pár hét alatt és amíg nem voltak azok addig se pisiltek a kanapéra.

Előre is köszönöm a segítséget!



nov. 5. 20:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem azt várom, hogy ennyi idősen teljesen szobatiszta legyen, meg tudom minden kutya más stb. Csak azt szeretném egyenlőre elérni, hogy a kanapéra ne pisiljen. A saját helyére sem pisil illetve ha néha néha betéved a hálóba, az ágyra sem.
nov. 5. 20:59
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne engedd fel a kanapera, legyel kovetkezetes. Annak nincs ertelme, ha neha felengeded, neha nem, a kutyanak tiszta, ertheto szabalyokra van szuksege. Ez nem ertheto.


Pelenkat szedd fel, vidd ki 2 orankent, ha egyedul van, legyen kizarva a kanapes szobabol.

Esetleg szoktathatod szobakennelbe is, bar errol megoszlanak a velemenyek, van, aki nem szereti.

Mi hasznaltuk, nekunk bevalt.

nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tanítod szobatisztaságra?

Szerinted mi a különbség neki a pelenka, kanapé, szőnyeg vagy bármi egyéb között? Okos ötlet volt arra nevelni, hogy a lakásba ürítsen egy textíliára hasonlító dologra. Pont ezt csinálja a kutyád, amiért most meg bünteted. Nagyon következetes vagy.

nov. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2/3: mesélnél erről a szobakennelről, hogy ti hogyan csináltátok? Érdekelne :) köszönöm


3/3: A pelenka átmenetileg van használatban főleg éjjel, meg amikor nem vagyunk itthon, mint írtam rendszeresen tartózkodik az udvaron is tehát mikor itthon vagyok (ami elég sokszor van mert én itthonról dolgozom) sokat viszem le. Az előző három kutyámat is pont ugyan így tanítottam szobatisztaságra, pelenkával, egyik sem pisilt fel a kanapéra és pár hét alatt szobatiszta lett mindegyik és azóta az egyik 4 éve a másik 6 éve a harmadik meg 10 éve szoba tiszta köszönik szépen. Ebből kifolyólag álltam neki most is így csinálni.

Elhiszem, hogy nem jön be minden esetben és lehet, hogy most itt sem de azért ne legyek már hülye mert ezzel próbálkoztam, ami már eddig 3X bejött.

Szóval lehet írni mit csináljak máshogy hiszen írtam is, hogy érdekel mit csinálok esetleg rosszul és a tanácsok is érdekelnek, de azért ne osszál már ki ok nélkül arrogáns stílusban köszönöm :)

nov. 5. 23:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka a legtöbb esetben pont ezt váltja ki. A kutya elkezd a lakásban minden szövetfélére pisilni. Az egy más kérdés, hogy milyen igénytelenségre utal, hogy valaki direkt erre neveli a kutyáját, hogy bentre szarjon, hugyozzon. De hát ugye kinek mi jön be.


Most komolyan mondjam el, hogy mit tegyél másképp? Tényleg nem találod ki, hogy ha nem javasolt a pelenka, akkor min kellene változtatni? Hát jó: vedd el a pelenkát és vidd ki a kutyát olyan gyakran, mintha egy 8 hetes kölyköt vinnél ki. Nagyon szívesen.

nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbáld már meg értelmezni, amiket leírtam. Ha meg nem megy, hagyjuk abba a “beszélgetést”.


Nem azt kértem, hogy írd le mégegyszer mit kéne csinálni szerinted, mert nem értem vagy nem fogtam fel és azt sem írtam, hogy nem találtam ki, hogy mit lehetne másképp csinálni.

Azt írtam, hogy elsőre nem gondoltam volna, hogy a pelenka a baj, mert eddig 3X csináltam pelenkával, amivel sikerült pár hét alatt szobatiszta kutyákat nevelni (tehát azóta nem használják a pelenkát, mert szobatiszták!) ettől a pár héttől senki sem lesz igénytelen, ne túlozzunk már, mert nagyon el vagy tévedve. Illetve még azt írtam, hogy írhatod a véleményed meg stb. csak próbáld meg normális stílusban, mert semmi az ég adta világon nem adott arra okot, hogy olyan stílusban írj, ahogy írtál. Ha meg felesleges frusztráció van benned, vezesd le máshol, ne arc nélkül a neten idegen embereken, akik azt se tudják ki vagy. Bár elhiszem, hogy ez könnyebb.

nov. 6. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:
A legkézenfekvőbb megoldás, hogy amíg nem stabil szobatiszta nem mehet fel a kanapéra
nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kanapéra ne mehessen fel amúgy sem jó az izületeinek ilyen kicsin,hogy le fel ugrál, könnyen lehet belőle baj. Ha pedig nem vagytok otthon akkor abból a helységből ki kell zárni.


Bár leírtad. De egyébként a kutyáknál tényleg problémásabb a pelenka.


Egyik kutyámat is így próbáltuk a végeredmény az lett,hogy szőnyegre,kanapéra pisilt. 2 évig nem volt szőnyeg a lakásban sehol!!! Nappali ajtó bezárva ha nem voltunk itthon és éjszakára is, ahogy leraktuk a szőnyeget már ment is rá. Két év szőnyeg nélküliség kellett,persze néha be próbálkoztunk. Szóval nekünk nem vált be,de egy ismerősöm kutyája is későn lett szobatiszta aki pelenkára lett szoktatva,alom tesója nálam. Nekem 16 hetes korára szobatiszta lett,nem használtam pelenkát.


Lehet előző 3 kutyádnál működött,de lehet nála nem fog.


ha a kanapéra végzi a dolgát akkor kár már a pelenkáknak lent lenniük. Zárd el,ne menjen oda be. Sok időre megkell őket fosztani annak a lehetőségétől hogy nem kívánt helyre végezzék a dolgukat.

nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pisild le te is a kanapet es a kutya ha megerzi a te szagodat,o mar mashova akar majd pisilni.Jo hogy a kakival nincs baj,mert az mar macerasabb kerdes,de abban is tudok segiteni.
nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!