Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok a gondolatok amiknek...

Mik azok a gondolatok amiknek ilyenkor eszembe kéne hogy jussanak?

Figyelt kérdés

Novemberben megszűnt a telephely ahová rendeszeresen hordtam az autómat szervízbe, és volt ott egy telep őr kutya ami mindig is nagyon tetszett.

Kérdeztem a portást, hogy mi lesz vele, mondta hogy menhelyre viszik a másikat meg elaltatják mert az már 14 éves.

Kennelben voltak tartva nyitvatartási időben, 8-tól 16-ig, a nap többi részében szabadon voltak engedve.

Az idősebbik kutya egy középméretű, rövid lábú keverék.

Kérdeztem, hogy elvihetném e a fiatalabbat?Mondták, hogy persze, örülne neki a tulaj is.

Aztán mikor mentem érte ott volt az öreg is, kérdeztem hogy van e baja.

Mondták, hogy rosszul lát, meg süket de ezt leszámítva nincs baja, jön-megy, ugat, eszik, iszik.

Kérdeztem, hogy szeretik e egymást, elvan e a két kutya?Mondta, hogy 5-6 éve együtt vannak, nem volt köztük balhé sosem.


Így hát a feleségemmel egyeztetve mindkettőt hazavittük a meglévő 2 kutyánk mellé.

Hamar összeszoktak, az öreg nem sok vizet zavart, nagy figura volt mindig jött, ugatott, követelte a vacsoráját, aztán elvonult a házába és aludt.

A mínuszokban beengedtük az előszobába őt is, aztán ahogy most melegebb lett már jött mindig, hogy bent akar aludni.


Sajnos egy igen csúnya daganat nőtt ki a hasán, ami ki is hasadt, és vérzett.

Az állatorvos azt mondta, hogy nagyon előrehaladott, és nem érdemes műteni.

Ő nem pártolja az altatást, de hogy most azt javasolja, és ha az ő kutyája lenne biztosan azt tenné.

Hagyott pár napot, hogy gondoljuk át.

A héten az alatatás mellett döntöttünk.


Csak 3 hónapig volt velünk, de mégis annyira fáj...tudtam hogy ez 1-2 éven belül biztosan bekövetkezik egy ilyen idős, és elhanyagolt kutyánál, és pont emiatt igyekeztem vele távolságtartó is lenni, sokszor éreztem azt az első hónapban hogy túlvállaltuk magunkat a 4 kutyával (meg két gyerek van mellette)

De aztán úgy megbékéltem a gondolattal, csak nem akartam hozzá annyira kötődni.


A feleségem dolgozik többet időben, így én adom a vacsorát a kutyáknak mindig, és annyira hiányzik, hogy már nem jön elő, meg nem méltatlankodik az ajtóban állva, amikor nem a megszokott időben kapja a kajáját.

Mindannyiunknak nagyon fáj, főleg a feleségemet viseli meg mert neki nem lehetett kutyája gyerekkorában, és így sosem vesztett még el állatot. (ráadásul ő nagyon megszerette)

Így most én tartom a lelket benne is, meg a gyerekekben, próbálom a jó dolgokat mondani, hogy adtunk neki 3 hónapot, de közben belül mégis azt érzem, hogy "elárultuk".

Mert egyébként tök jól volt, ha nem látszott volna a daganat akkor nem tűnt volna fel,hogy bármi baja van, ugyan olyan volt mint mindig, sőt talán akívabbá is vált....elhiszem, hogy akár 1-2 héten belül nagyon rosszul lett volna, de a daganata leért a földre és emiatt is sebesedett ki, szóval már ez fájhatott neki....


Nekem gyerekkorom óta ő az 5. kutyám akit elveszítettem, ebből 3 altatásos volt, és az első akit gyerekként veszítettem el csak 6 éves volt, a második 14, úgy hogy mindkettő velem volt kölyökkora óta.

Nekik halaszthatatlan volt az altatás, óráig lehettek hátra és mégis ugyan ezt éreztem, nagyon fájt....de ebben a mostani történetben meg az fáj hogy rajta nem látszott, hogy baja van, és tényleg ez a "megszabadultunk tőle, elárultuk" érzés az ami bennem van.

Pedig nyilván nem.

Csak olyan boldognak tűnt itt, szeretett velünk lenni, a többi kutyával, a gyerekekkel.


Muknámból adódóan gyakran találkozok baleseti helyszíneken halott emberek látványával, a családtagok fájdalmával, de azokat mindig helyre tudom tenni fejben.Viszont a kutyáim halálát napokig nem tudom feldolgozni, még így sem, hogy csak 3 hónapot volt velünk.


Nem tudom mit lehet erre írni, igazából nekem jól esett leírni, és megköszönöm ha valaki végigolvassa és esetleg még tud valami segítő jellegű választ is adni.



febr. 24. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ilyenkor okosat mondani... Próbálj meg arra gondolni, hogy legalább élete utolsó hónapjait családtagként, jól tartva, szeretve töltötte, és hogy ezzel a nehéz döntéssel sok fájdalomtól kíméltétek meg.


Már azt is kevesen vállalták volna be, hogy a 2 gyerek és 2 kutya mellé még kettőt bevállalnak, ez nagyon szép gesztus, szerintem koncentrálj rájuk és a jövőre.


Majd biztos lesz olyan, aki azt írja, hogy kellett volna kérni másodvéleményt, meg ha lehet megműttetni stb., és lehet, hogy egy egyedülálló ember/gyerektelen család/egykutyás család esetén még egyet is értenék, de egyrészt nem biztos, hogy még pár hónapnyi szenvedés a kutyának megérte volna, hogy neked kisebb lelkiismeretfurdalásod legyen, másrészt így, hogy 2 gyereketek van és ott a másik 3 kutya is, én az ő érdeküket is nézem, tőlük vettétek volna el az időt és energiát, egy - valószínűleg hiábavaló - esetleg többhónapos tortúra miatt.

febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Régóta ismerem ezt az állatorvost, biztos állítom, hogy nem pártolja az altatást.

Másoktól is tudom, hogy vittek már be hozzá idős kutyát elaltatni, megvizsgálta, mondta, hogy semmi olyan baja nincs amiért altatni kéne, ezért ő megtagadja.

Hozzánk meg jött ki házhoz úgy, hogy megvizsgálta a kutyát mert sánított napok óta, mondta, hogy rendelnie kell gyógyszert, ha tudok másnap ugorjak be érte, ha nem akkor majd kihozza ha megjött.

Nem kért pénzt a vizsgálatért sem, és azért sem hogy kijött, csak a gyógyszert kellett kifizetni mikor érte mentem.

Szóval tényleg egy rendes doki.


Nem tudom mibe került volna a műtét, lett volna egy bizonyos keret ami belefért volna....de azt mondta, hogy szinte biztos benne hogy vagy kiújul a műtét után, vagy már áttétes.


De köszönöm szépen a választ, ez egy kicsit segített a lelkemen.

febr. 24. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, amit érzel, és a "mi lett volna ha" kérdés, de valószínűleg az orvos látta leginkább reálisan a képet.

Egyrészt az orvosi tapasztalat miatt, másrészt ő nem érintett érzelmileg.


14 évesen elég szép kort élt meg, viszont már az is kérdés, egy műtétet mennyire bír ki vagy műtét utáni szenvedést mennyire viseli.

Műtét nélkül viszont a földre leérő, sebes dolog sem volt tartható sokáig.


Tulajdonképpen tényleg az történt, hogy adtatok neki még három boldog hónapot, és nem vártátok meg, amíg komoly fájdalmai lesznek...

Szomorú, hogy ez az időszak csak három hónapig tartott, de neki jó volt, neked meg rendbe kell tenni a történteket lelkileg magadban... ehhez kell egy kis idő.


Teljesen más, amikor az ember a szerettét veszíti el, mint, amikor egy számára idegen emberrel tapasztalja meg - mindkettő felkavaró, de más az érzelmi szint/mélység.

febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak megerositeni tudlak abban a gondolat
febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Folyt.: gondolatban, hogy meghosszabbitottatok az eletet, szeretve volt, meleg helyen, csaladban. 14 eves kutyat nagyon kockazatos altatni is, ha megmarad, akkor a felepulese sem egyszeru es gyors, lehet kapott volna par honapot, de vegetalt volna. Jobb ez igy, en is ezt tettem volna. Sajnalom es reszvetem, jo emberek vagytok.
febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Oké, írtál egy szép novellát, de mi a kérdés? Nyilván azt akarod sok válaszon keresztül olvasni, hogy milyen nagyszerű ember és csodálatos gazda vagy. Hát tessék: igen, az vagy.
febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!