Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának kint a helye?

A kutyának kint a helye?

Figyelt kérdés

Falun nőttem fel ahol a legtöbb ember kint tartotta a kutyáját. Egy ismerősömnek volt bent kutyája és egy német család is tartott bent 2 kutyát de rajtuk kívül mást nem tudok. Mondták később hogy a németekre jellemző hogy a kutya benti állat náluk.


Amikor kiköltöztem Amerikába akkor azt láttam hogy mindeki bent tartja a kutyát és családtagként kezelik őket.

Nálunk gyerekként mindig kint volt a kutya, nem engedtuk be és igazából nem is akartak bejönni mert igy lettek szoktatva.

Számomra nem higiénikus ha a kutya a házban van. Ők nem olyan tiszták és mindenhova lefekszenek, aztán meg a kanapén fetrengenek ugyan úgy. Azért mi emberek nem fekszünk a fűre, járdára, utána meg bent az ágyra.

Ami nagyon zavar amikor kis házban tartanak nagytestű kutyát ahol amugy is minden szűkös és a kutyát is kerülgetni kell mert magától nem tudja hogy utban van ha ott áll a folyoso közepén.


márc. 1. 04:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
64%
Bár én macskás vagyok, de nem értek veled egyet. A cicáim is kizárólag bentiek, ha lenne kutyánk, ő is velünk töltené a napot, nem kicsapva a hőségbe/hidegbe, ázva-fázva. Még a tyúkjaimnak is vannak nevük, külön kis egyéniségek, a társállatok természetes, hogy családtagokként vannak kezelve.
márc. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a kutya ott érzi legjobban magát, ahol a gazdája van és a legoptimálisabb, ha egy kutyaajtóval biztosítva van, hogy ott legyen, ahol akar.

Higiénia: nekem közel 20 év bejárós kutyatartás alatt még semmi bajom nem lett és nem hallottam még olyanról, akinek bármi baja lett volna. A fűre simán leülök, ahogy a padokra, magasabb beton szegélyekre, tömegközlekedésen az ülésekre is, a járdára már kevésbé, de 10-15 éve simán előfordult - ma meg már nincs olyan szituáció-, aztán otthon akár az ágyra is leülök azzal a ruhával.

Útban levés: Kell mindenhol kijelölni egy helyet, ahonnan belátja a teret, de nem zavar és meg kell neki mondani, hogy ott feküdhet vagy mehet másik helységbe/ki, de nem lehet láb alatt. Főzésnél ez pl a kutya érdeke is és elég jól, gyorsan el lehet ezt velük fogadtatni teljesen békés eszközökkel.

A kutya társas lény, méghozzá talán az egyetlen, aki jobban szereti az ember társaságát, mint a fajtársaiét, ezért nem tarom fairnek kicsukni egyedül az udvarra, valahogy nem érzem társaságnak, ha egy téglafal elválaszt benneteket. Eddig 5 kutyával éltem huzamosabban együtt (saját/idi) és mindegyik inkább velem szeretett volna lenni a házban, mint bárhol máshol. Én is szeretem a társaságukat, innentől a kör bezárult :) Aki nem így vélekedik, el kéne gondolkodnia, hogy valóban kell-e a kutya és nem humánusabb egy riasztórendszert/kamerát beszerezni.

márc. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
19%

Falun lakom, egész pontosan tudom, hogy 18 évesen láttam életemben először kutyát bent egy házban. Egy kertes házban ültem a haveroméknál a konyhában, ajtó nyitva, a kutya bejött, én meg kizavartam :) Jön be az édesanyja, hogy mi volt ez a kiabálás?

- Bejött a kutya, kizavartam.

- De miért?

- Hát mert bejött.

Na szóval itt még 100 kutyából 98 kinti, a mieink is azok voltak mindig és szerintem nincs ezzel baj. Jó helye van, nem ázik-fázik, "belakja" a portát (jó nagy), kedvére szaladgálhat, szimatolhat, ugathatja a többi kutyát, macskát, postást, teliholdat. Nem kell, hogy állandóan együtt legyünk ha itthon vagyok se.

márc. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%
Falun még ma is gyakori a láncon tartott kutya. Chip és oltások, netán állatorvoshoz járni, afféle úri huncutság, elvinni sétálni városi hülyeség. Így nem is meglepő, hogy elképzelhetetlen sokak számára a kutya akár benti tartása. Minden más ezzel kapcsolatos gondolatomat a kettes kifejtette.
márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
88%

A kutyatartás szerencsére sokat fejlődött az utóbbi évtizedekben, de persze valahol még mindig el van maradva. Ez persze csak egy része. De van olyan részw is, mint: a kutya ivartalanítása, rendszeres egészségügyi karbantartása, a kutya szocializálása (más kutyákkal és emberekkel, különböző helyzetekben), a kutya tanítása és rendszeres sétáltatása.

Nyílván ha ezek megvannak sokkal jobb az élete a kutyának. És a gazdával is jobb a kapcsolata.


De hogy kicsit a konkrét kérdésre is reflektáljak: a kutyát tisztán lehet tartani, nem kötelező felengedni a kanapéra. Illetve nyílván fajtafüggő is. Vannak olyan fajták, amik jobban érzik magukat kint, mint bent.

márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
69%

Elárulom neked hogy egy kutya sokkal tisztább, mint egy bármilyen kapaszkodó pl a BKK-n vagy más gyereke, aki minden szrt is a szájába tesz vagy nyúlkál, esetleg folyik a taknya ;)


És igen, a kutya benti állat.

márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
43%

Falun lakom, kutya kint (de nem láncon), ha lehet beengedjük. De van saját szigetelt házikója. Szeret kint lenni, hetente visszük sétálni, nagyon élvezi.

Szép, egészséges, jó kedvű AmStaff. Folyamatosan bent a házban kicsit túlzás lenne.

márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sok kutya a gazdi közelében szeret lenni. Régen mi is kint tartottuk őket, és most utólag belegondolva nagyon fáj a szívem értük, rosszul érzem magamat miatta. Azóta kinti-benti kutyáink vannak, és rájöttünk, hogy így mennyivel jobb. Szeretnek a közelünkben lenni. Tény, hogy a házban nincs patyolattisztaság, de őszintén, ha nem lenne kutyánk, valószínűleg akkor sem lenne minden patyolattisztaság. Ha nagyon koszosak, akkor megtöröljük, megfürdetjük őket, séta után lábat törlünk. Az utcán nem nagyon szoktak fetrengeni, itthon a fűben igen, de én azt személy szerint nem annyira tartom koszosnak, mégsem csak arról van szó, hogy ott hemperegnek ahol naponta megfordul ezer ember, hanem csak a fűben az udvarban, ami tisztább azért. De kutyák között is van sok típus, van aki inkább magának való és kevesebbet van a gazda közelében, de van ennek a fordítottja is. Szerintem egyik kutyának sem árt, ha nincs kirakva a kertbe egész nap, hanem a gazdi körül is lehet, ha szeretne.
márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%

Ha kizárólag kint akarod tartani nem árt egy kutyaház.

A kinti kutyák nem kötődnek annyira a gazdájukhoz, mint a beengedett kutyák.

Mondjuk kicsit prolihergelés a kérdés, és ez őssze is jött.

Én cicás vagyok, nálunk csak ritkán van beengedve a cica, de szerintem a cicának kell kijárnia, mert bent könnyen elunja magát és rosszalkodik karmol harap, tudom, vannak ismerősök akiknek kizárólag bent van a cica hogy ne tűnjön el.


Itt mindenkinek van egy álláspontja és aki másképp csinálja az minimum állatkinzó, de általában boszorkány és el kell égetni.

márc. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
14%

Nekünk kinti - benti kutyáink voltak. Legalábbis az utóbbi kettő kutyánk az volt. Házőrzőként tartottuk őket.

Mikor már jó idő volt és egész nap nyitva volt a bejárati ajtó, szabadon ki - be járhattak.

Télen kevesebbet engedtük be. Igaz, amikor rendkívüli hideg volt - mínusz 20 fokok - akkor éjjelre bent maradtak.

Az meg egyenesen betegnek és gusztustalannak tartom, mikor egy ágyban alszanak a kutyákkal...

A sz.ros fenekével, a húgyos nemi szervével egy ágyban... Ráadásul, a sétáltatások alkalmával minden mocsokba, köpetbe belelép... Ez már nagyon beteges és undorító...

márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!