Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor ez tilos, vagy mégsem?

Most akkor ez tilos, vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, csak pusztán kíváncsi vagyok. Ma voltam

állatorvosnál, és előttem kihoztak egy dobermann-t, akinek most lettek "hegyesre vágva" a fülei. eddig azt hittem, hogy ezt betiltották, mert itt nagyon sokan írták ezt.


2010. okt. 25. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha orvos csinálja akkor nincs gáz.
2010. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Nincs szabály, törvény, csak ajánlás.

Ellenben Európa számos országában már tiltva van, sőt pl. Norvégiába már be se teheti a lábát vágott fülű vagy farkú kutya. Mi még "tartjuk" magunkat és nálunk még mindig csinálják, így állítanak ki stb. - hivatkozva a fajtajellegre. Barbár kelet vagyunk (ebben is) - be kéne már látni...

2010. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Nagy állatvédők... Valamiben igazatok van de most komolyan gondoljátok hogy okos dolog kitiltani az országukból egy kutyát csak mert hegyes a füle? Mert szerintem "enyhén" elvakultság és túldramatizálás, diszkrimináció... Jó dolguk lehet abban az országban hogy nincs más állatkínzás és muszáj ilyen piti dolgokkal foglalkozniuk.
2010. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Tök mindegy h te minek látod. Ők döntenek, az ő országuk. Nem támogatják az e fajta állatkínzás semmilyen formáját. Szívük joga. Neked csak annyi dolgod van h alkalmazkodj a szabályaikhoz. (egyébiránt egy ország jólétének és szociális érzékenységének nagyon jó lenyomata, h hogyan bánik az állataival...)

Akkor lesznek nagyobb gondban az olyanok akik vágatnak, ha már több országban lesz tiltva, ill. kitiltva, mint amennyiben nem.

(és remélem minél előbb eljön ez a nap)

2010. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Off: Ezt hol találom meg leírva valahol, hogy pl Norvégiába nem lehet vágott fülű/farkú kutyát bevinni?
2010. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom hol találod - esetleg a norvég kennel klub honlapján vagy meg kéne keresni a norvég állatvédelmi törvényt.

Én onnan tudom, hogy 2007-ben Norvégiában volt az FCI agility VB és nagy port kavart, hogy nemcsak a törvény életbe lépte után született (és csonkított) kutyák nem indulhattak (mivel az országba se mehettek be), hanem még a törvény életbe lépte előtt született kutyákra is vonatkozott. Sőt a versenyen még orvosi igazolást sem fogadtak el.


Finnországban is van ilyesmi szabályozás, ám ott a versenyek kivételek.

2010. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem tilos, és remélem nagyon sokáig nem is lesz. Egy ilyen törvénnyel vissza fog esni a fajta iránti kereslet.

Ugylátszik ez a legnagyobb probléma.

A disznóherélés nem állatkinzás, biztos az is rendelőben történik. Inkább fel kéne számolni a kutyagyárakat, szabályozni a kiskutya exportot. Azért lenne még munka bőven, csak épp ebben tudnak elérni eredményt. Szánalmas.

2010. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Ja, persze tilos bevinni, mi? Megy az ember a vágott fülű kutyájával Norvégiába, és a határon megállítják mert tilos bevinni?


A fülbevalót viselő nőket azért beengedik? Vagy az meg emberkínzás, és őket is visszafordítják?



Jaj már! Ha a hülyeség fájna egyesek itt hangosan ordibálnának.


Egyébként sincs semmi állatkínzás benne, és inkább fontosabb dolgokkal kéne foglalkozni.


Igenám, csak a sok okos nethuszár csak a fül és farok csonkításon tud károgni. Erre képes, másra nem.

2010. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Norvégiában és a skandináv államokban azért kicsit magasabb szinten van a kutyatartási kultúra, mint nálunk (az életszínvonallal együtt). Ők ráérnek már ezzel is foglalkozni. A törvény meg törvény. Lehet h nem fordítanak vissza a határon, de megbüntethetnek vagy nem tudom. Az biztos, h egy világversenyre nem utazhattak ki olyan kutyák, akik hivatalos válogatórendszeren jutottak ki a VB-re és fül vagy farokvágottak voltak, mivel felhívta a figyelmünket a norvég kennel klub h náluk van egy ilyen törvény. Ennyi.

Sőt, felvetődött az idei FCI agility ülésen, h jövő évtől egy VB-n sem (országtól függetlenül) indulhat kupírozott fülű-farkú kutya. És úgy tudom, h a kiállításokon is ez a tendencia - tőlünk nyugatabbra.


Én nem vagyok ellene a kupírozásnak, de nem is támogatom azt. Az biztos, ha vennék egy dobermannt vagy staffit, semmit nem bántanék rajta.

Egyesek jönnek itt a fajtajelleggel... A fajtajelleg egy olyan dolog amit lehet örökölni. A fülvágás nem olyan. Az meg h visszaesik egy fajta iránt a kereslet csak jót tehet egy fajtának, mert akkor végre megmaradnak azok, akik azt a fajtát elhivatottságból tenyésztik és a kutya jelleméért tartják. Eltelne egy generáció és már csak a könyvekben látnák h jah régen vágták a dobermann fülét - ahogy a boxerrrel és dogokkal vagy a kaukkal vagyunk mostanában. És nekik már az lesz a természetes és fajtajelleget hordozó, ha lóg a füle és van farka.

2010. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Jaj mert szegény állatot kínozzák az mert le van vágva a farka, az meg le van sz*rva hogy közben arany tálból eszik, kutyaiskolába jár, van x vizsgája és a többi... Ezek nagyon h*lyék... És ha nekem pl oda kell költöznöm akkor a kutyámmal mi lesz? Dögöljön meg nélkülem mert nem jöhet be? Nem ez lenne inkább az állatkínzás?? És a természet is állatkínzó hogy hoz létre farok nélküli kutyákat? Ha az én kutyám farok nélkül született akkor azt mi az istennel igazoljam? Vagy az sem érdekli őket? És ha pl már le van vágva a kutya farka és bevezetik ezt a szabályt akkor mi lesz velük? Összegyűjtik és leölik őket vagy mi? Komolyan mondom ezek boldondok. Az meg egyenesen undorító hogy a versenyeken (nem kiállítás) nem indulhatnak ahova jogosan jutottak ki. Komolyan ezeknek agyukra ment a sötétség... Ez teljesen tisztán látszik hogy elvakultság mert a józan észhez semmi köze. Azt meg pl bocsássa meg nekem az isten hogy nekem a kutya külleme is fontos nem csak a jelleme. Ettől én most rossz kutyás lennék akinek örülni kell hogy nem lesz olyan fajtája mert betiltják a vágást és úgy neki nem tetszik? Aztán majd ne sírjanak hogy kipusztulnak ezek a fajták, mert akármit mondanak, nekem egy kemény kutya kell nem egy logó fülő "korcs" (pl a dobermann olyan mint egy nyeszlett agár). Egy kemény kutya kívülről is legyen kemény...
2010. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!