Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Értek hozzá, de valahogy...

Értek hozzá, de valahogy mégsem megy a behívása?

Figyelt kérdés
Nekem 1 kuvasz kutyám van.Szuka és a héten lesz 1 éves.Elmentünk sétálni,és most a behívást szeretném megerősiteni,hogy ne menjen oda kutyákhoz.(akiket mi nem ismerünk,persze természetes hogy ismerkedni akar,de ha azt mondom kutyák előtt,hogy gyere ide akkor jöjjön is oda!) Hívtam is hogy jöjjön,de ő még is megnézte.Hogy tudnám megerősiteni a Behívást?Határozottan,mondtam neki gyere ide! De ő még is megnézte.Jutalmazom folyamatosan,oda is jön ha csak a nevét mondom,de a makacsság is azért rájön,és a kutyákat meg kell néznie mindig.Ami érthető.
2011. aug. 30. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
kutyasuliba tudnak segíteni
2011. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Behívásnál sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak akkor hívják oda a kutyát, amikor valami, számára kellemetlen esemény éri, pl. pórázra veszik és ezzel megszűnik a szabadsága. A megoldás, hogy ha kimentek sétálni, a legváratlanabb helyzetben magadhoz hívod, jól megdicséred, jutalomfalat és mehet tovább. Ha ismerős kutyákkal játszik, szintén.


Megtanulja, hogy odamenni hozzád jó, örülsz neki, jutalmat is kap, és még visszamehet szaladgálni, játszani a többi kutyával, ennél nagyobb jutalom nem is kell. Sosem tudja, hogy éppen miért lesz odahívva hozzád, de mivel döntő többségben pozitív élmény éri, ezért oda fog menni. Később el lehet hagyni a falatot, de nem teljesen, néha érje ez a váratlan meglepetés még felnőttkorában is. Egész életében hívd néha magadhoz céltalanul, csak megdicsérni és elengedni.


Ismeretlen kutya esetében én megkérnék pár környékbeli kutyást, akiket nem ismerek, hogy épp tanítom a kutyám arra, hogy ne jöjjön izgalomba attól, ha idegen kutyát lát, megtenné -e, hogy segít nekem? Csak annyit kellene tennie, hogy áll nyugodtan a kutyájával, ha intek, lassan közelebb jönnek.


A kutyám leültetem, falatkával magamra irányítom a figyelmét, és akkor kapja meg, ha nyugodt, nem jön izgalomba a másik ebtől. Ha nem így történik, rendetlen, intek a kutyásnak hogy álljanak meg, a kutyával ellenkező irányba megyünk egy kicsit, és kezdjük elölről. Meg fogja tanulni előbb-utóbb, mit vársz el tőle, az lesz az igazi eredmény, ha húzás nélkül, semlegesen sétál el a másik kutya mellett. Mellesleg ez után lett egy új cimborátok.


Ezt a gyakorlatot több kutyással megismételném, hogy ne csak az adott kutyussal működjön, hanem megtanulja, hogy mindegyikre érvényes ez az új szabály.

2011. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mert a kuvasznak nem pitizünk kedves kérdező, ha rászólsz akkor hanyadt homlok rohannia kell hozzád, mit fog csinálni ha embere támad? jutalom falat, cserébe nagy ívbe sz...... a fejedre ez jó arra az esetre,ha meg akarod simogatni!!
2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.válaszoló. a kutyasulitól nem kérdezek semmit mert sza** se ér!


2.válaszoló.

Nagyon szépen köszönöm ezt így fogom csinálni.Nem szoktam megkötni ha oda hívom:)


3.válaszoló.Semmi őrzés-védés nem lesz,és nem pitizkedés van belőle,nagyon ÉRTEK HOZZÁ mer KUVASZOM VAN!Nekem nem kell ezeket mondani,mer 3 éves korom óta CSAK kuvaszkutyáink voltak számomra nem új!!!!!És nyugott határozott energia van bennem,nem mint egyesekbe.(nem rád értem)

2011. aug. 30. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok akkor tudod miről beszélek!
2011. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Megkötésnél nem láncra, hanem pórázra kötést értettem. Így értelmezd kérlek az olvasottakat! Szóval séta közben nem csak akkor hívom oda, mikor pórázra veszem, hanem csak úgy, a "semmiért", hogy sikerélmény legyen számára odamenni hozzám.
2011. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én a behívásra soha az éledbe nem kötöm meg,gyakorlom vele,és nem akkor hívom oda ha megkötöm hanem amúgy is.

nem láncra kötve szoktam egy rohadt nagy kertje van itthon számomra az állatkinzás ha valaki LÁNCRA van kötve.a Kuvaszok meg más kutya is bebolodnul és agressziv lesz!!

Én azt szeretném ha hívom jöjjön oda,de nem azért hívom hogy megkössem,hanem ha ott egy másik kutya akkor sétáljon is..meg persze ha nem ismerem a kutyát meg a gazdát akkor ne is menjen oda.

És persze gyakorlom is vele..:)

2011. aug. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!