Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maga alá pisilt a szobatiszta...

Maga alá pisilt a szobatiszta kutya. Lényeget leírom lent. Van okom félni?

Figyelt kérdés

Gyepiről fogadtam örökbe egy kutyát (középtestű keverék)fél éve. Szobatiszta a kutya , és kialakított rutinunk van, tehát vacsora után le van engedve a kertbe, elvégzi a dolgát , aztán feljön és velünk együtt 9 fele lefekszik aludni a fekhelyére az ágyunk mellé. Átalussza az éjszakát, reggel 7-kor megy le pisilni legközelebb.

Ma éjszaka hajnal egykor keltett a kisfiam (bepisilt), és akkor vettem észre hogy a szoba több pontján pisi cseppek vannak. Először azt hittem a gyerek volt, de felmosás közben láttam hogy a kutya fekhelye ázik a pisitől, a kutyám pedig a fekhely mellett fekszik nyakig pisisen és remeg/fél valamitől. Megnyugtattam, mert nagyon remegett ,leterítettem neki egy használaton kívüli paplant és reggelig csend volt.

Viszont ahogy meséltem a tesómnak, hogy az éjszaka szerintem a kutya megijedhetett valamitől, hogy fekve bepisilt, ő azt mondta valószínűleg epilepsziás rohama volt.

Megijedtem. Lehetséges ez?

Ami nekem is fura, hogy minden neszre felkelek, tehát ha kaparja az ajtót , hogy ki akar menni, felkeltem volna. Viszont a pisicseppek körbe az ágy mellett voltak, tehát gondolom próbált felkelteni, csak nem akart hangoskodni.

Lehetséges, hogy epilepsziás rohama volt, és azért pisilt maga alá? Ezért remegett? Vagy csak szimplán bepisilt és megijedt ettől?

Traumatikus előélete volt, bántalmazott kiskutya, 4 hónapos korától van velem, azóta lelkileg teljesen rendbe jött. Természetesen a szobatisztaságra nevelés alatt volt megszidva, de sosem vertük. Mi nem, előtte mások igen.


márc. 12. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha epilepsziás lenne, akkor nyáladzana, és annak a nyomait meg kellett volna hogy találjátok, valamint az hanggal is jár, amire tuti felébredtetek volna.
márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem minden rohamnál van nyáladzás. Az epilepsziának amúgyis 2 fajtája ismert, a teljes testre kiterjedő görcsroham és a fokális, ami mondjuk csak folyamatos fejrángással jár.


Kérdező!

Bántalmazott kutyában előjöhetnek az emlékek, indokolatlanul is. Az, hogy x azt mondta, ez epilepszia, nem jelent semmit. Ez nem rámondásra működik. A rohamnak általában van előjele is, azt meg észre vettétek volna, mert van az úgynevezett aura érzés, érzik előre a rohamot, nyugtalanok. A leírtak alapján szimplán a trauma okozta rossz álom volt a gond. Sajnos bántalmazott kutyánál ez bármikor előfordulhat.

márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát én láttam már durva epilepsziás rohamot, de annál sem pisilt be a kutya. Mindegy.
márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
A pisiszag hozta ki belőle.
márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi történhetett, de az nem természetes, hogy a kutya a fekhelyén vizel.

Olyan megtörténik a szobatiszta kutyával is, hogy valamiért idő előtt ki kell neki menni, akkor felkel a fekhelyéről, jobb esetben felébreszti a gazdit, ami már haladó szint, de ha nem akkor is a fekhelyétől távolabb végzi el a dolgát.

Azt nem tudom, hogy mi váltotta ki ezt a viselkedést, miért nem kelt fel, de még ez sem kizárt, hogy tényleg rémálma volt, azért remegett annyira.

Megkérdezheted az állatorvost, hogy ő mit gondol az esetről.

márc. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy igaza van 4-esnek.


Szomszédom megkért, hogy vigyázzak néhány napig pár hónapos kiskutyájára.

Az én kutyám (kinti/benti) szobatiszta volt.

A kiskutya össze-vissza pisilte a nappalit.

Erre fel az enyém is elkezdett "jelőlgetni".

márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehez ezt így megmondani,hogy mi lehetett gond.

Esetleg nézess egy teljes vérképet,hogy a vesei rendben vannak e.


Epilepszia elég hangos,bár ha pont a fekhelyén tört rá,álmában akkor lehet nem lehetett hallani.


Figyelgetni kell. Ha epilepszia roham volt az előfog jön idővel úgy is.

márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szaszekk ***** válasza:
100%

Mivel mentett kutya, sajnos nem tudjuk az előéletét. A kutyák is álmodnak, azt sem lehet kizárni, hogy álmában egy nagy traumát újra átélt, és a bepisilés volt a félelmi reakciója, amit talán észre sem vett amíg nem kelt fel. Ha erről van szó, akkor csak az idő, és az új-vidám emlékek amik feledtetik majd. (Addig érdemes gumilepedőt alá rakni)

Mindemellett ha gyakran megismétlődik, nem baj ha konzultálsz egy állatorvossal, esetleg vérképet csinálnak, más vizsgálatokkal.

sok sikert, kitartást a kispajtáshoz!

márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!