Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akit sétáltat a kutyája, azt...

Akit sétáltat a kutyája, azt nem zavarja?

Figyelt kérdés

Annyi embert látok akit szó szerint húz a kutyája, de van akit nem kicsit. Kis vizsla, labrador, és majd kiszakad az illető karja, úgy húzza a kutyája. Bár tudom, hogy semmi közöm hozzá, de...

Ezeknek az embereknek ez nem gond?


2010. okt. 25. 20:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
sokan azt hiszik, hogy a kutya ilyen és kész, nem lehet megnevelni. És inkább nem viszik sétálni. Nem egy ilyet hallottam már. A legdurvább az volt, mikor a szomszédnéni a 4 hónapos Máltai Bichonjáról mondta, hogy többet nem viszi sétáni, mert úgy húz. Szegény kutya azóta csak a teraszon végzi a dolgát és egész nap ugat...
2010. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%
na attól a szomszéd nénitől is elvenném a kutyust:(mi a fenének egy ilyen embernek kutya!
2010. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Én szoktam mások kutyáját is sétáltatni, nem pénzért, hanem mert nem bírom nézni, ha a kutyát sosem sétáltatják. És bizony van olyan, hogy a kutya húz, de úgy vagyok vele, még mindig jobb, ha legalább kint van és sétál, mintha emiatt nem vinnék ki egyáltalán. Szóval azokkal az emberekkel szemben, akik soha nem sétáltatják a kutyát "jól elvan az a kertben" alapon, én jobban tisztelem azokat, akik legalább próbálkoznak a sétáltatással, mégha nem is megy nekik olyan jól, mint ha kutyaiskolába jártak volna.
2010. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Valahogy én is tök égőnek tartom. Engem ne rángasson a saját kutyám. Ne égessen ezzel az utcán. Városban lakom. Jó nekem egy pekingi palotakutyám van, így még ha rángatna sem lenne valami nagy kunszt (bár a téren lakik egy antiszoc pincsi meg egy kicsivel nagyobb keverék fekete kutya egy nő szokta levinni őket úgy rángatja komolyan mondom akkora beleéléssel rándul utána a nő mintha legalább egy ló rántaná meg...).

Szerintem az is elég ciki amikor egy kistestű kutya rángat, de például ha egy német dog rángatna az meg már merőben veszélyes is volna. Nekem is van német dog ismerősöm, vigyáztam is már a kutyájára és hát mondanom sem kell, hogy a kemény 57 kilómmal simán szárnyalnék utána mint egy győzedelmi zászló ha komolyabban megrántana. De meg van nevelve és nem rángat. Egy nagytestű kutyánál veszélyes mert bárkihez oda ránthat és nem tudod kontrollálni.

Szerintem aki kutyát tart nevelje is meg. Ő felelőssége még ha nem is viszi kutyaiskolába a halti tényleg jó ötlet és lehet vele szabályozni a kutyát. Nem valami horribilis összeg kevesebb mint 2ezer forint...

2011. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem mind2 kutyám gyönyörűen jön láb mellett,szerencsére.

Múltkor levittem sétálni keresztanyám yorkiját, akit állítólag azért nem szabad nevelni,mert idegrohamot kap?!

Szóval a világ égése volt. 5 méteres flexi, full kihúzva,kutya cikázik, tekeri rám a zsinórt, húz, ugat,vinnyog,ha megrántom, vicsorít. Nem vagyok kis darab nő, de rendesen szaladtam a kutya után ( pedig nagytestű kutyám van,és azt meg tudom tartani ), mert a keresztanyám az ablakból ordított,hogy ne rángassam a kutyát. Vérciki volt.

Hihetetlen,hogy van akit ez nem zavar...

2011. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ezek mind a hozzá nem értés hiányából fakad és azon felül tán nem is akarják, hogy a kutyájukkal megfelelően sétáljanak. Talán azért mert úgy hiszik a fegyelmezés a kutyának fáj.
2011. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 panettone ***** válasza:

Nem is ez annyira ciki, hanem hogy aki így sétáltat az valószínüleg amikor kutyát vett nem mérte fel az igényeit a lehetőségeit és a kutya igényeit.

Rengetegszer hallom hogy csak és kizárólag kölyök kutyában gondolkodnak azemberek, pedig aki nem jár kiállításra vagy sportolni annak a legjobb választás egy nyugis jó idegrendszerű felnőtt kutya örökbefogadása akinél ezt pl előre fel lehet mérni.

2011. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez igen érdekes.

Mi felnőtt kutyát fogadtunk örökbe, a sintér telepről, ahol semmit nem tudtak mondani a kutya viselkedéséről.

Egyáltalán nem nyugis kutya, forog, pörög, nagyon nagy mozgás igénye van, és utálja a kutyákat. Séta alatt is mindig azt figyeli, hogy hol van egy kutya amit meg lehetne támadni.

Végül is nekünk nem gond, mert figyelünk arra, hogy más kutyához ne tudjon odamenni, de egyáltalán nem nyugodt kutya.

2011. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ó, egy régi kérdés kiemelve :).

Nekem labradorom van, és úgy akadályozom meg, hogy húzzon, hogy előtte elviszem egy közeli kis mező szerűségre, ott elengedem, jól kifutja magát, aztán visszateszem rá a pórázt, és onnantól pórázon megy, így nem húz, lazán jön mellettem. Ha nem vinném ki arra a mezőre, akkor végig húzna.

2012. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Maxitabi ***** válasza:

Nem, nem zavarja, mert azt hiszi, ez a természetes..

Nyugdíjas édesapám de és du viszi le a kutyát, a fél város rajta nevet, mert a kutya sétáltatja őt.. Nem érti, több éve mondjuk neki hogyan kellene,de semmi. Soha nem volt kutyája amúgy...

A többség a flexi pórázon futtatja a kutyáját, nem olvas, nem érdeklődik a kutyatartásról, azt sem tudja, hogy létezik kutyaiskola, nemhogy elmenjen! Csak annyit mondok: nézzük meg, mivel etetik a kutyáikat...

2012. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!