Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy a nem...

Miért mondják hogy a nem hízhat meg ivartalanítás miatt a kutya, miközben sok kutyás ezt tapasztalja?

Figyelt kérdés

Környéken beszélgettem más kutyásokkal és sokan mondták (szerintem olyan minden második ivartalanított kutyás) hogy bizony a kutyája ugyanannyit és ugyanazt eszi, mint ivartalanítás előtt, mégis túlsúlyos és már felére csökkentett adag mellett sem indul meg a fogyás. Főként kan kutyások mesélték ezt egyébként, talán 1-2 szuka kutyás volt közöttük.


Nekem 3 kutyám van, mindegyik nálam lett ivartalanítva. 2 kan 1 szuka, felnőttként estek át a műtéten. A szukánál nem tapasztaltam hízást. Az idősebb kanra felszaladt egy kis plusz ivartalanítás után, de magától le is adta, fogyókúra nélkül. A fiatalabb kan viszont meghízott és fogyókúra mellett sem megy lejjebb a súlya.



márc. 18. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy kik mondják ezt, de nekem még az állatorvos is azt mondta, hogy figyeljünk oda ivartalanítás után az etetésre, mert könnyebben hízhat a kutya.
márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
4 kutyámból egy sem hízott el ivartalanítás óta
márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ki mondja, hogy nem hízhat meg? Hormonális változással jár az ivartalanítás, szóval van ilyen, de nem törvényszerű, hogy hízni fog. Kan kutyám van, nem hízott semmit ivartalanítás után.
márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy sokan tapasztalnak hízást, de nem feltétlenül ezért. Eleve sokan túletetik a kutyát. Ivartalanítás után meg még egyfajta kompenzációként is túletetik. Hát, szegénykét ivartalanítottuk, akkor ennyi öröme hadd legyen már, hogy mindig eszik, amikor csak akar, plusz jutifalatból egy fél zacskó, nem egy-egy darab, stb.
márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont erről beszélek, hogy én sem és akikkel beszéltem sem etetik túl a kutyájukat, sőt kevesebbet is kapnak enni, mint előtte és mégis van rajtuk plusz súly. Nem durván túlsúlyosak, de azért látszik, hogy van rajtuk valamennyi felesleg. Nyilván ha túletetik akkor érthető, hohy híznak. Enyém az ajánlott adag kb felét kapja, így nem hízik, de nem is fogy.
márc. 18. 12:17
 6/15 A kérdező kommentje:
Jah és már ígyis lightos tápot eszik, mégis. Ez lemaradt.
márc. 18. 12:18
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Hormonhiány az oka. Az eunuchok is meghíztak (kasztrált férfiak). Elvékonyodott a csontjuk,kiszélesedett a csípőjük, és sok betegségre hajlamosak lettek.


Ez ugyanígy van a kutyáknál is,csak elhallgatják.

márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert ivartalanítás után NEM ugyanazt és ugyanannyit kell adni, mint az ivarosnak, mondjuk az orvosok nem tudom miért nem hívják fel erre így a figyelmet, miért csak annyit mondanak, hogy oda kell figyelni az etetésre, a legtöbb embernek nincs annyi esze, hogy ha hízik a kutya x grammtól, akkor holnaptól x-y grammot adok, ha még mindig hízik akkor még kevesebbet stb.
márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom ezt ki mondja, a csapbol is az folyik, hogy ivartalanitas utan figyelni kell a sulyra.

De speciel mi meg azert kuzdunk, hogy tartsa a sulya a kutyam, nagyon konnyen fogy es nehezen hizik, ivartalan szuka tacsko.

2x annyi kajat kap, mint papiron kene neki es igy van jo kondiban, de nyilvan sokat is mozog, ez az alapveto “problema” :D

Hat ez ilyen, a kutyat kell figyelni es csokolom.

márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 tiéd akkor nem költség hatékony :D
márc. 18. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!