Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy a nem...

Miért mondják hogy a nem hízhat meg ivartalanítás miatt a kutya, miközben sok kutyás ezt tapasztalja?

Figyelt kérdés

Környéken beszélgettem más kutyásokkal és sokan mondták (szerintem olyan minden második ivartalanított kutyás) hogy bizony a kutyája ugyanannyit és ugyanazt eszi, mint ivartalanítás előtt, mégis túlsúlyos és már felére csökkentett adag mellett sem indul meg a fogyás. Főként kan kutyások mesélték ezt egyébként, talán 1-2 szuka kutyás volt közöttük.


Nekem 3 kutyám van, mindegyik nálam lett ivartalanítva. 2 kan 1 szuka, felnőttként estek át a műtéten. A szukánál nem tapasztaltam hízást. Az idősebb kanra felszaladt egy kis plusz ivartalanítás után, de magától le is adta, fogyókúra nélkül. A fiatalabb kan viszont meghízott és fogyókúra mellett sem megy lejjebb a súlya.



márc. 18. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%
Mert ivartalanítás után kevesebb tápanyagra van szüksége a kutyának. Persze, hogy elhízik, ha a gazda túleteti (magyarán ugyan annyit ad, mint előtte)! De ennek neten utána lehetne nézni. Nyilván sokaknak nincs netje...
márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy szukam es egy kanom van,ivartalanok,panelkutyak.


De mindig küzdöttem,hogy tartsák a súlyukat. Inkább sovanyak voltak.


Most a fiatal kutyával nyers etetést csinálom,mert elegem lett a tapokbol.


380-400 gr kene hogy legyen az adagja,de 500 grammot eszik és ezzel tartja a súlyát szépen.


De ivartalanítás után is 390kcl/100 gr kaloriastol kevesebb tápot evett akkor fogyott.


Sport tapokkal tömtem sokszor,mert mindent is lemozgott.


Én azt vettem észre ivartalan kutyák kicsit visszabb vesznek az energia szintbol. Pont ez a baj,hogy keveset vannak mozgatva.

Persze hogy nagyon lajtos táp kell.


Én kutyám nyáron nem aktív de ez ivarosan is jellemző volt 25 fok felett dögles van. Duna parton tud pörögni hétvégente.


De még nyáron sem sikerült hizlalni soha😅


Szomszédom kutyája ivartalanítás óta még jobban pörög 😅 mindig mondja kèr vissza legalább egy herèt a kutyanak. Ő sincs elhizva de az a kutya nagyon mozgékony.


Szerintem a kulcs minél több mozgás! Illetve ha táp akkor gabona, szénhidrát es kalória csökkentett.

márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
Persze, fogjuk rá az ivartalanításra. Persze, nem a gazdi tehet róla, aki túleteti a kutyát... Minden nap kimérem a kutyám kajáját, ivartalanított, nem sovány, de nem is kövér.
márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám a menhelyen lett ivartalanítva 7 hónapos korában(6 hónaposan került be), szuka kutya. 4 és fél évesen, mikor örökbe fogadtuk fele volt a súlya, mint amennyinek lennie kellett volna, konkrétan 9 kiló volt.

Egy év alatt sikerült 18 kilósra etetni, nagyon nehezen, aztán akkor nyárra le is nyírtam a bundáját, és még dupla annyi súllyal is szikár, elegáns alkata volt, bordáit ki lehetett tapintani, horpasza megvolt/van, combjai meg a vállai izmosak, kiugrott az izom minden lépéskor.

A lényeg, sose tudtuk ennél jobban "felhizlalni", mert nemes egyszerűséggel ott hagyta a tányérba azt a részt, amit pluszban adtunk neki. De ha finom volt a vacsi és megette a másfeles adagot, akkor nem reggelizett. De ha a kutya nem is tudná/érezné ezt magától, mert általában nem szokták, akkor a gazdinak kell erre figyelni.

márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, cicapélda, de az ivartalan szobacicákra mondják, hogy tuti elhíznak.

Hát az én cicám ivartalan szobakandúr, 5 éves és a mai napig nem tudtuk átállni a steril(ivartalanított cicáknak való), illetve az indoor(benti cicáknak való) tápokra, hanem a mai napig KÖLYÖKTÁPOT eszik, mert csak az elég zsíros ahhoz, hogy tartani tudja a súlyát.

Igaz, hogy ő hiperaktív, de pl a másik cicámmal együtt szoktak kergetőzni, birkózni, ugyanolyan hiperaktív, de ő meg steril és indoor tápokkal is csökkentett adagot kell adnom, mert ő meg annyira hízékony, DE ő már ivartalanítás előtt is kölyökként is inkább pocakosodott, mint nőtt volna, míg az elsőként említett cica kölyökként sem tudott hízni, csak nyúlott.

Szóval szerintem ez a hízásosdi inkább genetikai hajlam kérdése, aztán, hogy a gazdi túleteti-e vagy sem.

márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!