Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya sétáltatás?

Kölyökkutya sétáltatás?

Figyelt kérdés
Bő egy hónap múlva lesz egy kiskutyám, így életemben először kutyatartó leszek. Néhány dologban eléggé bizonytalan vagyok, és bár a tenyésztő, akit találtam nagyon készséges és kedves, nem akarom minden aprósággal zaklatni. Tervben van a kutyussal a kutyaiskola, így feltételezem ott is segíteni fognak. A legnagyobb bajban a sétáltatással vagyok. Olyan környéken lakunk, ahol sok a kutyás-kisgyerekes. A saját gyerekemből kiindulva tudom, hogy legszívesebben minden kutyát megsimogatna, megtanítottam anno neki, hogy mindig megkérdezzük a gazdit, és még akkor se rontunk ajtóstól a házba, ha a kutyán úgy látom fél/nem akarja sosem simogathatja meg. Viszont tudom, hogy nem minden gyerek ilyen. A kutya családi környezetből jön, de nekünk is össze kell még szokni, kezdőként én sem fogok mèg annyira ismerni a reakcióit, így őszintén szólva nem szeretném, ha random gyerekek simogatnák az elején, viszont kölyökkutya, így biztos sok ember akarja majd “nyomorgatni”. A másik az idegen kutyák. Tudom fontos a szocializáció, de nem tudom az elején hogyan kellene viszonyulni idegen kutyákhoz. A környéken sok nagytestű kutyát sétáltatnak póráz nélkül, kistestűeknél pedig látom, hogy idős néni ideges kutyája húzza a nénikét pórázon és igyekszik rámenni a szembejövő ebre. Ilyen helyzetekben az elején mi lenne a helyes reakció részemről? Tehát pl ha az alapból kistestű kölyökhöz futva közeledik a szomszéd vizsla, akiről nem tudok semmit azon kívül, hogy a gazdája tőlünk 100 méterre áll.
márc. 19. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyákkal valószínűleg nem lesz gond, gyerekeknek nem kell megengedni,hogy lerohanják.
márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Kutyáktól véded, ha nagyon rárohanna (van néhány ostoba gazdi, aki szerint "nem bánt ő csak barátkozik"), a gyerekre meg rákiáltasz, NEM!


Az se érdekeljen, hogyha a szülője beléd áll, alap, hogy nem simogatunk idegen kutyát, és ha ezért határozottan rá kell kiabálni más gyerekére akkor tedd meg.


Én is ordítottam már le gyereket, mert jön-jön-jön, csak épp a kutyám nem bírja őket - és nem, nem fogok csak azért még szájkosarat is tenni egy pórázon vezetett amúgy tök jámbor spánielre, mert más idióta gyereke jönne simogatni.

márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tenyésztőnek is vannak gyerekei, így valószínűleg hozzá lesz szokva a gyerektársasághoz, ide is gyerek mellé érkezik, viszont igen, nem tudhatom más gyereke hogyan viselkedik és ez mit vált ki a kutyából. Mivel már akkora lesz a kutyus, hogy minden oltása meglesz, mire hozzám kerül és vihetem sétálni, ezért nagyon kiismerni sem tudom az első séta előtt. Kaptam elérhetőséget az egyik barátomtól egy trénerhez, vele hamarosan felveszem a kapcsolatot, biztos ő is sokat segít majd, hogy mit hogyan csináljak az elején.
márc. 20. 09:41
 4/7 Szaszekk ***** válasza:

Sajnos tényleg sok a tájékozatlan gazda, és szülő. Velük szemben neked kell az elején gyorsabbnak lenni, és felismerni a helyzetet. Az a meglátásom, hogy legtöbbször aki póráz nélkül sétáltatja kedvencét, az bízik a kutyájában, és nem fog torokra menni. Persze mindig ott a veszély-akár arra is, hogy a nagytestű mamlasz felborítja a kicsit..

A gondolkodásod kezdő kutyásként kiváló, nem hiszem, hogy nem birkózol meg a problémákkal. Ha valaki kutyaként kezel egy kutyakölyköt-kiskutyát, és nem gyerekként, már jó irányban gondolkodik.

Ha megteheted, akkor amíg nagyon pici, vidd olyan helyre, ahol esetleg kevesebb kutyással találkoztok, így nagyobb az esély, hogy könnyebben szocializálódik, és neked sem kell feltétlen kameraként pásztáznod míg sétáltok.

Amúgy sokszor a nagyikák pórázon húzó kutyusa veszélyesebb mint a szabadon futó, mert félre vannak nevelve-kényeztetve, és nem a nagyi a falkavezér. Bizonytalan kutya, aggódó gazda...nem a legjobb kombó. (tisztelet a kivételnek)

Mindig elmondom, hogy a kiskutyákat nem szabad ölben vinni-azért van a lába-és nem szabad felkapkodni, ha jön egy másik kutya (de te nem ezt tervezed szerencsére) Sok sikert a kispajtáshoz!

márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A simogatásra azt szoktam mondani, hogy akkor lehet, ha a kutyám odamegy hozzád, ha meg nem voltam olyan hangulatomban, a morcos fejem, a kisugárzásom és, hogy kerültem a szemkontaktust, mindenkit meggyőzött, hogy most nem kell engem zargatni.

A kutyák kommunikációjáról, jelzéseiről már rengeteg könyvet írtak, sokkal komplikáltabb annál, hogy itt pár mondatban el lehessen magyarázni. Amíg a kutyád örömmel, kedvesen fogadja a közeledést, én hagynám, ha fél és a másik kutya nem stabil, jól kommunikáló, akkor valahogy úgy alakítanám a dolgokat, hogy ne találkozzanak össze (pl nagy ívben kerülés, irányváltás, másik gazdi megkérése, hogy ne engedje a tiédhez, végső esetben meg a két kutya közé állnék.)

Oviba, suliba menjetek mindenképp :)

márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ovi, suli tervben van, bár az elején - igaz nem tudom mennyire jól - de úgy terveztem, hogy minimum egy, de inkább két hétig én is itthon lennék és valószínű a gyerek is az első egy hétben, aztán a sétán-szobatisztaságon kívül azon lenne a hangsúly, hogy szokjuk egymást így ketten-hárman, meg a kutyus a környezet (a lakást meg a környéket is), kialakuljon a napirend, utána vinném suliba. Ezekről mindenképp fogok beszélni a tenyésztővel is, mert tényleg nagyon segítőkész, csak még viszonylag messze van az időpont, mikor elhozom a kutyust, nem szeretnék minden felmerülő kérdéssel írogatni neki.
márc. 20. 23:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Mikor hozzád kerül, először is, amíg nincs meg minden oltása, nem viszed sehova.

Ha már viheted sétálni, nagyon fontos a szocializáció. Ha van futtató a közelben, vidd be, ismerkedjen más kutyákkal. Ha tudod egy környékbeli kutyáról, hogy agresszív, akkor nem ajánlom hozzáengedi, én olyankor inkább más irányba sétálok, kimegyek az útra, stb.

Emberek, nem csak gyerekek, simán minden megkérdezés nélkül megfogják fogdosni a kutyád, ezt tapasztaltam én is. Nagyon bosszantó. Én mondjuk nem engedem senkinek simogatni a kutyámat, kitudja mit fogdostak előtte a kezükkel... Gyerek meg főleg nem mehet a kutyám közelébe.

Ha van a közeletekben kutyaovi, az nagyon jó szocializációhoz. Utána pedig a kutyasuli.

Én mondjuk ezek közül semmit nem beszéltem meg anno a tenyésztőnkkel. :D

márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!