Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 órás munkával szerintetek...

12 órás munkával szerintetek tarthatnék egy kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal egy két szobás, tágas lakásban lakunk és mind a ketten 10-12 órát dolgozunk, de szeretnénk egy kutyust. Ő reggel 9-től 6-ig dolgozik, én 5-től délután 5-ig, utána pedig éjszakázom. Egy tacskóra gondoltunk. És amíg nap közben nem lennénk otthon, lenne neki pelenka, ha kellene könnyítenie magán, játékai, esetleg bekapcsolnánk neki a tv-t, hogy semmi esetre se unatkozzon. A sétáltatást úgy oldanánk meg, hogy ha nappalis vagyok akkor én hajnali 4 körül levinném, utána a párom 8 körül, majd munka után levinném, este pedig a párom. Ha éjszakás vagyok akkor kora reggel, utána pedig délután 2-3-kor vinném le. Így szerintetek rendben lenne? Nyilván valóan nem csak a levitel a fontos, mind ketten foglalkoznánk vele órákat.

márc. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
25%

Tacskot ,csivavat , yorki feleket ne. Mind nagyon szorongos fajta egyedul kikeszulnek.

Pelusra ne szoktasd, egy egeszseges kutyanak birnia kell ha jol van szobatisztasagra nevelve. A pelenka csak elront mindent.

A károgokra se hallgass. Lehet ilyen eletvitel mellett kutyatok. Nekem egy spaniel irszetter keverek kutyam van. Mikor orokbefogadtam 2 munkahekyem volt. Szoval este 6-hajnal 3 ig dolgoztam. Hajnal fel 4-fel 5 ig a futtaton voltunk vagy a haz elott labdaztunk. 10 ig aludtam majd 11 ig setaltunk. Deltol 4 ig dolgoztam egy masik helyen. Fel 6 kor egy pisire levittem. Es kezdodott elolrol. Aztan valtozott a munkarendem csak 1 helyen voltam de ott 12 -14 oraban. Megszokta azt az eletet is. Aztan gyereket szultem es megszokta azt az eletvitelt is. Szabadnapjaimon nagyokat turaztunk imadja az erdot es minden kirandulast is.

Esoben ( útálja , csak pisilni hajlando kimenni ) , hidegben nyilvan kevesebbet voltunk kint , de lakasban is le lehet farasztani. Ilyenkor jonnek a tanulos idoszakok. Rengeteg dologra megtanithatod bent a lakasba ha epp nincs lehetoseg fizikailag lefarasztani.

Ha ugy erzed egyedul nincs el amig dolgoztok ( az enyem elvolt sose balhezott sose volt vele gond) , akkor szobakenelbe kell szoktatni .

Menhelyrol fogadjatok orokbe, azok a kutyak sokkal jobban tudnak alkamazkodni . Hálásabbak . Egy 2-5 eves kutyust , ne egy kolykot aki meg 0-24 felugyeletet es torodest igenyel. Enyem mar 13 eves reggel 8 es este 8 kor van pisi kaki seta. Heti 3x-4x erdoben kirandulas vagy 1-1,5 ora seta vagy labdazas. Mar nem igenyli , hogy minden nap le legyen mozgatva. De 12 orakat jol elvan a lakasban 2-3 setaval.

márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, te beb*sznád a kutyát 12-14 órára egy szobakennelbe??? Atyám...


Normális menhely nem fog így kutyát adni nekik, okkal.

márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
18%

Nem nekem nem.volt ra a 13 ev alatt szuksegem. De ugy latom te eleg buta lehetsz mert fogalmad sincs mi az a szobakenel es az , hogyan mukodik.

Nem bezarni kell. A szobakenel ajtaja nyitva van mindig. Az a lenyege, hogy ott az ágya, a tálja es az a haz legbiztonsagosabb pontja. Ha jol.neveled a kutyad bemegy mikor rosszul erzi magat vagy unatkozik vagy csak rajon a szorongas az egyedullét miatt.

Nyugodtan ird be a gúgliba es ha az agyi kapacitasod engefi olvass es ertelmezz. 😇

márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
20%
Normalis menhelyen pontosan jol tudjak mi az a szobakenel, mire valo , es hogyan, mikor kell hasznalni. Igy termeszetesen nyugodt szivvel fogjak kiadni a kutyat.
márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván azért van mindegyiken zárható ajtó, mert nem szokták bezárni... :D mondjuk aki 12-14 óráig hagyja, hogy a kutya tartogassa a vizeletét...


Meséld el nyugodtan a menhelynek hogy 12+ órára szándékozod a lakásba zárva egyedül hagyni a kutyát. Biztosan értékelni fogják.

márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
19%

Ugy latom tenyleg jo hulye vagy. Mint mar emlitettem a szobakenelbe nem zarod be a kutyat. Szabadon jon megy. De tudja, hogy ott biztonsagba van. Ezert odamegy ha gondja van es ott is marad.

Egy jol nevelt , jol szocializalt kutyanak nem lesz semmi baja attol ha 12 orara egyedul van. Ha elotte utana megfeleloen torodnek vele lelkileg es fizikailqg is.

Az atlag ember minimum 8 orat dolgozik /nap utazassal bevasarlassal egyeb teendokkel egyutt minimum 10-12 orat tavol van. Es azert az emberek jo nagy szazaleka tart kutyat ilyen elet mellett.

Az en kutyam a vilag legjobb, legboldogabb kutyaja. 13 eve eli velem az eletet, tobbféle elethelyzeten at , es szamtalanszor megesett, hogy egyedul volt 12-14 orakat. Ha elotte utana minosegi idot toltesz vele , akkor semmi baja nem lehet. Szabadnapokon mindenhova velem jott, munkanapokon pedig munka elott utan foglalkoztam vele.

Ha rossz ido van nem hajlando kimenni. Szoval esos idoben reggel este 10 perc amire ki tudom vinni. Mégse tombol, vagy pisil / kakil be.

Normalis neveles lehet szamodra az, hogy tutujgatod egesz nap. Ismerosom is ezt csinalta, az o kutyajat nem is lehet 5 percre sem otthon hagyni mert uvoltve vonyit. Az tenyleg sokkal jobb. Mint nevelni es szoktatni ahhoz , hogy bizony neha egyedul kell lenni.

Menhely pedig tisztaba van az emberek eletvitelevel es oda adjak a kutyat mert nem az szamit , hogy 0-24 vele legyel.

márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
57%
Maradjunk annyiban hogy épeszű ember nem hagyja magár 14 órára egyedül a kutyáját... igen, sokan tartanak kutyát, de ott vagy ketten vannak és meg tudják oldani, hogy ne legyen ennyit egyedül, mert a másik közben leviszi, vagy pedig 8 órás munkájuk van nem az ország másik végén, esetleg home office, vagy kutyabarát munkahely...
márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
23%

Mint ahogy a kerdezo se 14 orara hagyna magara. Es senki sem jokedvebol. Nekem mar megvolt a kutya akkor amikor 12-14 orat dolgoztam. Vagy megoldottam ahogy tudtam vagy adhattam volna vissza a menhelyre 🤦‍♀️ 2 naponta dolgoztam 2 napot. Teljesen jol viselte nem lett se lelki nyomorek se semmi baja. 2 evig eltunk igy. Koszoni boldog kiskutya volt akkor is es azota is az. 13 ev sok ido, sok valtozas ha összhangban eltek a akkor alkalmazkodik.

Mint ahogy mostmar en alkalmazkodom az o igenyeihez, hiszen ismerem, latom mikor akar jonni menni. Nem fogom lecipelni egy orara mikor alszik. Nem keltem fel , hogy indolok induljon. De ha jelzi , hogy velem akar jonni amikor keszulodok akkor viszem magammal , kb barhova is menjek. Ha ismered a kutyadat , tudod mikor akar hova menni. Tegnap tudtam , hogy menni akar mert mar reggel huzott a kocsi fele. El is vittem erdobe . Ma hiaba szoltam, hogy jojjon csak nezett ram es elvonult. Igy nem vittem magammal. Egyebirant 10-12 orat egy jol szobatisztasagra szoktatott , egeszseges kutya ki kell birjon. Jol szocialozalva egyedul se kap agyverzest. A 13 eves kutyam ha napkozben nem akar menni sehova nem piszkalom es teljesen jol elvan reggel 8-este 8 setaval. Ha nem igy lenne azt jelezne.

márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
75%

Mi értelme van egy NAGY mozgásigényű, fárasztani kell kutyának, ha bezárjátok 12 órára és kb napi 2 sétán kívül semmi inger nem éri?


Egy macska semmi ahhoz képest, amit a kutya művelne hogy "ne unatkozzon", de ti tudjátok :D


Nektek max aranyhal való, vagy valami kis gekkó, nem kutya.

márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
33%

Munka elott es utan semmi sem akadalyozott meg abban , hogy lemozgassam , foglalkozzak vele . Plusz a szabadnapokon azt csinalunk amit akarunk , mehetunk barhova , barmikor.

Alap elvaras egy kutyatol, hogy ejszaka birjon 10-12 orat kussban pisiles nelkul otthon lenni. De ez nappal mar kinzas ? 🤔 Öreglanyok akik egesz nap csak babusgatjak buksikat es 2x 10 percre kiviszik pisilni az oke ? Mert nincsenek egyedul ? Aki kint tartja az udvaron es havi 2x elviszi setalni az rendben van, mert nem a lakasba volt bezarva ?

Ha normalisan foglalkozol a kutyaddal, akkor lehet 12 oras munkarend mellett is boldog , jol nevelt kutyad.

márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!