Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 órás munkával szerintetek...

12 órás munkával szerintetek tarthatnék egy kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal egy két szobás, tágas lakásban lakunk és mind a ketten 10-12 órát dolgozunk, de szeretnénk egy kutyust. Ő reggel 9-től 6-ig dolgozik, én 5-től délután 5-ig, utána pedig éjszakázom. Egy tacskóra gondoltunk. És amíg nap közben nem lennénk otthon, lenne neki pelenka, ha kellene könnyítenie magán, játékai, esetleg bekapcsolnánk neki a tv-t, hogy semmi esetre se unatkozzon. A sétáltatást úgy oldanánk meg, hogy ha nappalis vagyok akkor én hajnali 4 körül levinném, utána a párom 8 körül, majd munka után levinném, este pedig a párom. Ha éjszakás vagyok akkor kora reggel, utána pedig délután 2-3-kor vinném le. Így szerintetek rendben lenne? Nyilván valóan nem csak a levitel a fontos, mind ketten foglalkoznánk vele órákat.

márc. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
26%
Le mertem volna fogadni, hogy az ágyba is magaddal viszed. Írjál még jó sokat, hogy még jobban lássuk, milyen kattant vagy.
márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
0%
Te bolond vagy az fixen biztos 😂
márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
Szerintem ne!
márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
57%

Semmit nem értek a válaszadókon, akik itt írtak most a kérdezőnek.

Hol a bánatban van szó arról a kérdésben, hogy a kutya 12 óráig nem lenne lent?

12 órás munkarend, DE! (idézem) Egyik fél 5-5-ig dolgozik, másik 9-6-ig. Azaz(és ezt szintén írta is, nem most találom ki), 8 körül le vinné az, aki 9-re megy dolgozni, a másik hazajön max 6-kor leviszi, 10 óra sem.

Amikor meg az egyik fél éjjeli műszakban van, akkor gyakorlatilag egyetlen órát van egyedül a kutya.

Tessék értelmezni, amit olvastok és picikét gondolkodni, mielőtt elmondjátok mindenféle fogyatékosnak a kérdezőt.

márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
67%

Ja és azt sem olvastátok, hogy napi 4x(!!) levinnék a kutyát, nincs olyan menhely, aki nem adna ki kutyát ilyen körülmények közé!

Szerintem nyugodtan vigyetek labradort is akár.

márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
66%
Olvastuk, csak már rég nem a kérdezőről van szó, hanem arról a gyökérről, aki kínozza a kutyáját.
márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
50%
Ja, de az első két oldalon keresztül a kérdezőt szapultátok, ok nélkül.
márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
35%
Mekkora kinzas neki , hogy ejjel nincs felebresztve , hogy helloooo menjel pisilni 🤦‍♀️
márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk úgy van, hogy az esti séta 7-től 8-ig és 8-kor vacsi, utána reggel 5-kor fél óra séta, majd munka után du 3-kor megint egy óra.

A lényeg, ízt mondták/írták, hogy kaja után 2-3 óráig ne zaklassuk, sőt szigorún pihenjen a blöki, de mivel evés után pár órával ürítenek, ezért egy eü körre vigyük le 2-3 óra elteltével a kaja után.

Hát, kipróbáltam, este 11-kor felkeltettem az alvó kutyát, levittem, hogy pisiljen, kakiljon. Lementünk, megálltam a fű mellett, vártam, hogy bemegy, elvégzi a dolgát. Kutya ehelyett megállt mellettem, egy darabig állt, aztán felnéz rám, hogy most tul.kép. mit is csinálunk itt? Mondom neki, pisiljél(nem tud parancsszóra pisilni, szóval nem úgy mondtam neki, de ő mintha értette volna), bemegy két lépést, pisilt valamennyit, feláll és megint csak néz rám, hogy most akkor visszamehetünk aludni? :D :D :D

márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Ha most belegondolunk kb. 10 órát várna két napon keresztül, utána meg 1 órát várna ránk. És utána lenne 2 nap pihenőm, sőt még az is lehet, hogy a páromnak akkor van pihenője mikor én nappal dolgozom. Ezért kérdeztem, hogy egy tacskó mennyire jó ötlet. Beszéltem vele, nem szeretne mást csak egy tacskót, úgyhogy kiegyeztünk, hogy májusban elhozunk egy 2 hónapos, lány, harlekin kölyköt. Mindenkinek köszönöm aki normális volt, aki pedig nem az csak azt bizonyítja mennyire szegény normalitásból ez az ország
márc. 21. 19:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!