Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért röhög sok gazda azon,...

Miért röhög sok gazda azon, hogy a törpe kutyájuk ugatja, támadja a nagyobb kutyákat? Miért nem szólnak rá, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
márc. 22. 07:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
94%
Mert annyi esze van a gazdának, mint a törpe kutyának!
márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kistermetű kutyákat is rengeteg "gazda" tart csak mert az cuki, de valójában semmit nem tud a nevelésről. Meg a kutyákról. Meg sokszor igazából semmiről, mert ennyire buta. Igazából erre is azt hiszik valami cuki dolog ha a kiskutya morog és ugat és támad, aztán ha beüt a baj akkor meg nyilván a másik a hibás. Láttam már hasonló storykat én is. A tanulság talán annyi, hogy akinek több esze van manapság annak kell megpróbálnia elkerülnie a hülyéket, és előrelátónak lennie. Az állatok érdekében is.
márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, a bokámra menő kutya gazdája pl csak addig röhögött, míg fel nem rúgtam a kutyáját.


Pech. Aztán sipákolt, hogy szegény fifike.

márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
11%
Kettes akinek több esze van alapból nem tart kutyát, pláne aki még állatbarát is
márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
4-es, lemaradtam volna valamiről? Nem vitának szánom, de muszáj megkérdezzem, miért gondolod így? Meg mi van azzal aki pl utcáról, menhelyről fogad be kutyát?
márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek van egy pici, fehér (talán máltai selyem) kutyálya, folyamatosan idegbeteg. Ugat, morog, támad. Megkérdeztem tőle, hogy ezzel miért mem kezd valamit? Az volt a válasza, hogy "ezeket a piciket nem lehet úgy tanítani, mint a nagyokat". Ezen jót röhögtem, mert néhány héttel korábban lett meg a csivavám engedelmességi vizsgája.

Szerintem egyszerűen egy csomó gazdi lusta és/vagy tudatlan.

márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Kieg.:


Azokra a gazdira értettem, akik nem szánnak időt és energiát a kutya nevelésére.

márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ezeket a zsebkutyákat csak divatból tartjàk, sokszor nem túl magasan kvalifikált emberek, ezért eszükbe sem jut, hogy lehetne nevelni, tanítani, urambocsá' kutyaiskolába hordani...
márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

És a másik véglet, amelyik látványosan, 10 méteres körben kerül i minket, mintha leprásak lennénk?

Csak mert 3 kilóval és 5 centivel nagyobb az enyém? (egyik beagle méret, másik az a mai divatos foltos spániel)

márc. 22. 08:46
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

-sok ember csak azért tart ilyen kicsi kutyát, mert cuki, megtettszett neki, elment az első szapihoz, akit talált aztán vett egy ilyen kutyát

- ha egy nagytestű kutya csinálná ezt, arra kapná a beszólásokat (jogosan) a kistesture nem

- a kistestut meg tudja tartani, ha rángatja a pórázt pl, egy dobermannt azért már nehezen

-sokszor ezek a kutyák inkább gyerekpótlékok, nem kutyakent vannak kezelve


A kommentben írt kérdésedre a válasz: én is ki szoktam kerülni általában a kutyasokat, főleg, ha felxin viszik a kutyát. Mert az esetek 90%-ában úgysem tudja visszahívni a kutyáját, és oda fog jönni, én meg nem engedem oda minden szembejövő kutyahoz az enyémet. De ugyanez igaz egyes fix pórázon setaltatokra, találkoztam már olyannal nem egyszer, hogy csak simán nem tudja megtartani a kutyát, és inkább odaengedi.

Egyszerűbb ezeket a konfliktus helyzeteket kikerülni. Pórázon meg amúgy sem szeretem, ha barátkoznak, pláne ha egyszerre több kutyámat is viszem.

márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!