Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért röhög sok gazda azon,...

Miért röhög sok gazda azon, hogy a törpe kutyájuk ugatja, támadja a nagyobb kutyákat? Miért nem szólnak rá, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
márc. 22. 07:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A nevelés hiánya azért nem csak a kistestű kutyákra igaz, hanem a kövepes vagy nagytestűekre is, ezért van tele az internet azzal, hogy a póráz nélkül sétáltatott nagytestű kutya más kutyákra, emberre támadt. Gondoljunk csak a bizonyos réteg által divatból vagy farokhosszabbítónak tartott bull típusú kutyák tömkelegére.

Sajnos tény az, hogy szerintem a kutyatartók 70-80%-a egyáltalán nem alkalmas a feladatra, nem fektet kellő hangsúlyt a megfelelő fajta kiválasztására és a saját kutyájának megismerésére vagy nevelésére sem. Teljesen felesleges ezt a kérdést kihegyezni kistestű vs. nagytestű kutyákra.

márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont! Teljesen egyetértek az előző válaszolóval.
márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer két atomrészeg fiatal srác állított meg, hogy vam valami kicsi kutyájuk, talán yorki, hogy engedjük már össze az enyémmel, aki labrador, mert higgyem el, hogy az övék veszett, és ki fogja csinálni a nála háromszor nagyobb kutyát. Hát elküldtem őket az anyjuk alá, de annyira részegek voltak, hogy nem értették mi ezzel a probléma.
márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell ennyire drasztikusan felfogni, latom sok a székrekedéses.

Neha muris a kiskutya mert nevetsegesen bátor a méretéhez képest.

márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A #9-es kommentemben írt kérdésemet kiegészíteném, hogy ugyanabban a házban, csak másik lépcsőházban lakunk és sokszor látjuk egymást, látja a spánieles gazdi, hogy az én kutyám minden kutyával barátságos, életében nem ugatott, nem támadt meg soha másik kutyát vagy embert, én is látni szoktam, hogy ő is odaengedi másik kisebb kutyákhoz, de a nagyobbaktól úgy félti, mint a tűztől, már messziről elmegy másfelé vagy ilyen látványosan, mintha fertőznénk. Amikor ők ott voltak hárman, 3 kutyával, amiből kettőt ismertünk, odaengedtem az enyémet, a két gazdi is, köszöntünk, beszélgettünk, ő meg arrébb ment méterekre, látta, hogy eljátszanak, de akkor se engedte oda, inkább ott állt 10 percig, míg az én kutyám ott volt, azután ment csak vissza a másik kettőhöz, miután mi a játék után továbbmentünk, pedig az ő kutyája is érdeklődően csóvált, látszott, hogy jött volna. Még csak azt sem mondhatom, hogy nem ismerjük egymást, életében először látott és nem tudja, hogy milyen a kutyám, mert azt még úgy ahogy megértem, bár én tök ismeretlen kutyák esetén azt csinálom, hogy megkérdezem a gazdit, hogy barátságos-e a kutyája, megengedi-e, hogy ismerkedjenek, hisz a kutyáknak is jó, jót tenne a kisebbeknek is, ha nem is birkózni, de egy szimatmintára odaengednék nagyobb kutyákhoz is, természetesen, kérdezés után, ha mindkettőről tudni, hogy barátságos másik kutyákkal.

Érdekelne, ha én megjelennék egy kistestű kutyával, vajon ahhoz odaengedné-e a spánielt. Mert vagy az baja, vagy pedig, hogy az enyém keverék? Bár annak sincs semmi értelme, olyat is kaptam már, hogy nem engedi oda, mert keverék, nehogy elkapjon tőle valamit az övé o.O 🤣🤣🤣

márc. 22. 11:17
 16/25 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy ezt nekem mondták, azért jutott eszembe, hogy neki is ez a baja, mert idióta, mint te
márc. 22. 11:22
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Aki neked mondta is ugyanakkora barom mint te

Hiába vergődsz most itt, akinek az IQ szintje 30 felett van, az le se szarja hogy a kutyád keverék e vagy sem

Az írásodból kiderül, hogy a tied nem éri el ezt az értéket

Komolyan, olvasd már vissza amit írtál és gondolkodj el százas vagy-e, hogy azon stresszeled itt magad, hogy az emberek azért kerülik-e ki a kutyád mert nem fajtatiszta. Nevetséges

márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Téged elnézve érti meg az ember igazán, hogy miért olyan hosszú és bonyolult folyamat egy örökbefogadás a menhelyről. Ki kell szűrni az ilyeneket, neked például plüsskutyát se adnék a kezedbe, ha azon gondolkodsz, hogy más gazdi miért hülye meg hogy téged miért kerülnek ki a kutyáddal. Na vajon miért…
márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

Neked mit fáj az hogy elkerül titeket?


Lehet a kutyája nem bírja a kanokat/szukákat, csak ez senkinek nincs a homlokára írva és nem is feltétlenül látszik egyből a kutyán hogy nem fognak kijönni. Hányszor láttam, hogy csak összeszagolás után ugrottak egymásnak, mert kiderült hogy mindkettő kan... lehet azok a kutyák akikhez odaengedi pont szukák, nem tudhatod


Az meg csak a te agybajod, hogy azért kerül mert a tiéd keverék... ő ismeri a kutyáját, joga van eldönteni kihez engedi/nem engedi oda

márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Jah bocsi, látom hogy a keverékes dolgot más mondta már nektek. Az meg szimplán egy sötét gyökér volt :D de biztos vagyok benne hogy a kérdésben szereplő kutyás nem azért kerül titeket, mert a tiéd keverék
márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!