Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panellakásba inkább ne?

Panellakásba inkább ne?

Figyelt kérdés
Panelban lakom és szeretnék egy Dalmata kutyát, inkább felejtsem el mert kertes családi házakhoz való ez a fajta és a panelt azt nemigazán kedvelné?

márc. 24. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Inkább felejtsd el. Nem szobakutya. Nem lenne neki jó.
márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Barmilyet! Csak naponta tobbszor megfelelo ideig le kell vinni. ;-) Mar regen megdolt az a teveszme, hogy allatot lakasba ne! ;-)
márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagy mozgásigényű fajta. Ha van időd/kedved/energiád sokat foglalkozni vele, mozogni, futtatni, akkor mehet panelba, úgysem tartható kint. Sportos gazdának való, másfél éves korától járhatsz vele futni.
márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem a lakáson múlik, hanem hogy mennyit foglalkozol vele.

Attól, hogy kertesházad lenne, még nem foglalkoznál vele többet.

márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Bereczk Jénos válasza:
6%

A panel tele van kutyákkal, hozzáteszem, hogy gazdáikkal is, így könnyű párhuzamot vonni a kettő között!!!! Az én memóriám baromi rossz, akinek tegnap köszöntem, mert nem ismerem de onnan jött ki, akkor ismerem, ha nem

akkor én vagyok a bunkó!!! A kutya áthidalja ezt a nehézséget, Ő jó emberismerettel rendelkezik, meghallja a hangom odarohan hozzám, simogatom a buksiját, de ha jön le az emeletről, előttünk vakkant kettőt, "beköszön"! Szóval van egy kapocs, ami összehoz EMBEREKET, rögtön van téma

milyen aranyos, milyen tündér, (ezt Magára értettem!), elmosolyodik,

és hozzáteszem tudja, a kutya is szereti ha simogatják, de a gazdi sem utasítana el egy érintést, egy bókot, egy kézfogást, de emberek vagyunk, egy jó szó is elég lenne néha, ha valamiért nem utálnánk egymást, mert

Neki jobb!!!!

márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodtan tarthatod panelban, mozgasd sokat, foglalkozz vele sokat (ez amúgy minden fajtára érvényes). A dalmata a kertben megfagy télen, egyetértek a 3-assal, nem kintre való kutya.
márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Mint panelban lakó kérlek gondold át a kutyát. Az alattunk lakó is magyarázza a sétát meg a kutyasulit, de ezek ellenére is minden nap órákon át ugat
márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Enyémmel minden reggel egy órát labdázok, délután kétnaponta egy órát futunk(én biciklivel kísérem), este pedig csak pisiszünet és semmi baja, szeret az ágyamban feküdni :'D
márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
A dalmata nem tartható csak kinti kutyának. Viszont sok ismerősöm tartja lakásban, panelban. Le kell fárasztani normálisan és nincs gond.
márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
71%
Dalmata szőrzetéből kiindulva kinti-benti tartás javasolt. Ha meg tudod oldani hogy testileg és szellemileg lefaraszd akkor megoldható. Vannak már kutyafuttatok ahol kedvére rohangalhat, tudsz vele jatszani is. Futás egyéb sport jó lehet, szellemi fárasztashoz kutyasuli e számos ilyen jatek is kapható már 😊
márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!