Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panellakásba inkább ne?

Panellakásba inkább ne?

Figyelt kérdés
Panelban lakom és szeretnék egy Dalmata kutyát, inkább felejtsem el mert kertes családi házakhoz való ez a fajta és a panelt azt nemigazán kedvelné?

márc. 24. 14:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha rendesen, de tényleg rendesen le van mozgatva, bármilyen kutya tartható lakásban.
márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%
Az ugatásról szólva, ha egy kutya magára hagyva hosszan ugat, az ugyanúgy zavarja a szomszédokat a kertben tartott kutya esetében is, mint a lakásban tartott kutyáknál. Tehát az ugatás nem érv a lakásban tartás ellen. Le kell mozgatni a kutyát, és nem szabad hosszan magára hagyni, se kerti se lakásos tartás esetén.
márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

"Mar regen megdolt az a teveszme, hogy allatot lakasba ne! ;-)"


Oké, csak töredéke szán rá megfelelő időt... Az nem foglalkozás egy dalmata esetében, hogy napi 3x leviszed pisilni, ebből az egyik kb. fél - egy óra séta. Foglalkozni kell a kutyával, nevelni, tanítani. Erre egy panellakás nem túlságosan alkalmas. Tehát többet kéne kint lenni. Csak ezt sok gazdi megunja.

Én kertesházban lakom, de paneldzsungel mellett. Van tapasztalatom sajnos.

márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%
Én meg tartottam kutyát panellakásban is (skót juhászt) és most tartok kertben is. A kerti kutya is sokkal többet van bent velünk a házban, mint a kertben. Annyi a különbség, hogy kertes házban kényelmesebb kutyát tartani, mert el lehet lógni egyes sétákat. Lakásban tartott kutyával viszont muszáj sétálni, ergó, sokkal többet foglalkozik vele az ember, több időt tölt a kutyával, ha lakásban tartja. Nyugodtan tartsd a dalmatát lakásban.
márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!