Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi tényleg félig terrier?...

A pumi tényleg félig terrier? Nehezebb eset, mint a mudi?

Figyelt kérdés
A mudi fajtát nagyjából ismerem, viszont pumit csak 1x láttam élőben.

ápr. 13. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pásztorterriernek szokták becézni. Hogy valóban van-e benne terrier, azt nem tudom, fajta történetét érdemes lehet elolvasni, ha valahol szerepel részletesen, pl. pumi fajtaklub oldalán. Nem ilyen Wikipédia szintű helyen.

Én ismerek pumikat és mudikat is, szerintem nem nehezebb eset, mint egy mudi. Bár ezt fogalmazhatnám úgy is, hogy a mudi sem egy könnyű eset. :)

ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. A XVIII. század közepén a merinó juhok megjelenésével jöttek nyugati terrier jellegű terelő fajták is, azok keveredtek a pulival és ebből lett a pumi.
ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tényleg terrietesebb, minta többi terelő kutya általában. Mindkettőt le kell fárasztani, de ismerettségi körből úgy tudom, a mudi nehezebb eset, bár ez egyedfüggő.
ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!